-:-

Report: All-star tým MLS vs. Chelsea 3-2

Čtvrtek, 26.07.12 - 05:02:16 rubrika: Příprava
Přečteno: 4977x - přidal: Petric32
AKTUALIZOVÁNO O STATISTIKY Chelsea se v dnešním zápase proti All-stars týmu MLS poprvé předvedla v nových bílých dresech. Pověstné štěstíčko však hráčům rozhodně nepřinesly. Tým hvězd americké MLS porazil Chelsea 3:2 gólem v nastaveném čase. Tým má tak ze tří zápasů amerického turné vyrovnanou bilanci jedné výhry, remízy i prohry.

Ze tří zápasů, které Chelsea dohromady v USA již odehrála, byl tento asi nejméně pohledný. Přinesl sice 5 gólů, ale příliš fotbalového umění neposkytl. Chelsea si navíc připsala první porážku na turné.

K první významnější akci došlo v 7. minutě. V pokutovém území týmu MLS zakombinovalo několik hráčů Chelsea a šanci zakončil Ashley Cole střelou nad branku. To bylo na několik příštích minut to nejdůležitější, co se na hřišti stalo. Míč drželi většinu času na kopačkách hráči Chelsea, avšak žádnou větší příležitost si vypracovat nedokázali.

Jako blesk z čistého nebe udeřil ve 21. minutě tým hvězd Major League Soccer. Z celkem nevinně se vyvíjející akce se vyklubala gólová situace, na jejímž konci stál jeden z nejlepších útočníků zámořské soutěže Chris Wondolowski oblékající barvy San José Earthquakes. Ten se totiž nejrychleji zorientoval v pokutovém území a obstřelil Hilária.

Mezi 25. a 30. minutou se toho příliš neodehrálo, protože ve středovém kruhu zůstal ležet jeden z hráčů domácích.

Ve 32. minutě kopala Chelsea rohový kop. Míč mířící z kopačky Franka Lamparda přesně našel hlavu kapitána Johna Terryho, který poslal míč do horního rohu Nielsenovy brány. Bylo srovnáno - 1:1.

Chvíli poté sáhl trenér týmu MLS k prvnímu střídání. Dohrál Aurelien Collin a místo něj na hřiště přišel Carlos Valdes z Philadeplhia Union.

Na začátku poslední pětiminutovky prvního poločasu na hranici pokutového území zakouzlili s míčem nejprve Frank Lampard a poté Marko Marin, oba však situaci překombinovali a nic nebezpečného z ní nakonec nebylo. První poločas již nic podstatného nenabídnul, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu provedl Roberto Di Matteo 4 změny (Hilária nahradil Ross Turnbull, Johna Terryho David Luiz, Ashleyho Colea Paulo Ferrerira a Yossiho Benayouna Florent Malouda). Po deseti minutách druhého poločasu byl ze hry stažen i Thierry Henry a na hřiště byl puštěn Zusi.

V 58. minutě nebezpečně vystřelil Frank Lampard, ale gólman vytáhl míč na roh. Z následné akce po rohovém kopu pak padl třetí gól zápasu. Ramires poslal pokutovým územím vysoký míč, na který nedosáhl nikdo z přítomných. Míč se dostal k Lampardovi, který pohotově doťukl míč do sítě. Chelsea vedla 2:1.

Po hodině hry došlo ke čtyřnásobnému střídání u Chelsea. Hřiště opustili Essien, Lampard, Ramires a Marin a opačným směrem zamířili Mikel, Meireles, Hazard a Piazón.

V 73. minutě přišlo zchlazení nálady v táboru fanoušků Chelsea. David Beckham poslal De Rosariovi za obranu dokonalý míč. De Rosario neměl jak vystřelit přes obránce Chelsea a míč posunul Pontiusovi, který překonal Turnbulla. Skóre tak bylo opět vyrovnané.

Hned poté hřiště opustil muž předchozího okamžiku David Beckham, místo něhož nastoupil Michael Farfán. Na opačné straně za krátký okamžik dohráli Lukaku s Cahillem a vystřídali je De Bruyne a Chalobah.

Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou 2:2, zakombinovali hráči MLS a na konci celé akce stál Eddie Johnson. Ten i s přispěním Davida Luize dopravil míč za záda Rosse Turnbulla. To vše již ve druhé minutě nastavení. All-stars tým Major League Soccer tak nakonec porazil Chelsea v jejím třetím přípravném zápase za oceánem v poměru 3:2.

Poslední utkání ve Spojených státech Chelsea odehraje 29. července v Miami proti AC Milán. Zápas začne pro nás Evropany od 0:30.