Chelsea FC
předchozí zápas
Premier League, 16.01. 2013,20:45
Chelsea
Southampton
2:2
příští zápas
Premier League, 20.01.2013,14:30
Chelsea
Arsenal
-:-

Turnaj fanoušků Chelsea v Cobhamu

Úterý, 19.07.11 - 20:18:18 rubrika: BLOG
Přečteno: 5987x - přidal: EQUULUS
Chci se s Vámi podělit s nezapomenutelnými zážitky, které jsem spolu s dalšími 13 lidmi měl možnost zažít. Jedná se o turnaj fanoušků Chelsea, který se uskutečnil v neděli 10. července v tréninkovém centru Chelsea v Cobhamu.

Co to vůbec „Turnaj fanoušků Chelsea" je?
Chelsea již počtvrté pořádala Turnaj fanoušků Chelsea. Tento rok to bylo poprvé, co se účastnil i jiný tým, než Anglie. A byla to právě Česká republika, díky které se tomuto turnaji dá říkat Mezinárodní Turnaj fanoušků Chelsea. Jedná se o jedenáctkový fotbal, kde pravidla jsou úplně stejná, jako v normálním fotbale. Jen s časovým rozdílem. Hrálo se 2x10 minut. Tento rok se zde účastnilo 14 týmů, kdy týmy byly náhodně rozděleny do 2 skupin po sedmi. Vítězové skupin hráli o 1. místo a kluby, které skončily ve skupině druzí, si zahráli o 3. příčku.

Jak jsem se k tomu dostal?
Přišla nabídka od portálu Chelseasco.cz, s kterým nějakou tu dobu spolupracujeme, jestli si nechceme zahrát na tréninkovém hřišti Chelsea turnaj. Jelikož jsem věděl, že budu na prázdniny právě v Londýně, tak jsem věděl, že mám tu možnost si tam zahrát a neváhal jsem ani na chvilku.

4 bývalí hráči Chelsea
Na turnaj se přišli podívat i 4 bývalí hráči Chelsea: Clive Walker, Clive Wilson, David Lee a Steve Finnieston, kteří mimojiné pomáhali rozhodčím a pískali některé zápasy.


zleva:Steve Finnieston, Clive Walker,Clive Wilson, David Lee

Chelsea A-tým

Těsně před turnajem jsme se dozvěděli, že na tréninkovém hřišti trénuje A-tým, kam je ale vstup zakázán. Chtěli jsme se pokusit nějak proniknout do vnitř a nakouknout, ale kolem celého hřiště stála ochranka a pořadatelé, čili nebyla jediná možnost, kudy bychom nakoukli.

9. července jsme si dali seznamovací sraz a zahráli fotbálek
Domluvili jsme se, že den před turnajem by bylo dobré se seznámit a dohodnout se na sestavě, taktice a jiných organizačních záležitostech. Ani déšť, ani nerovný terén nás neodradil od myslím si že kvalitní hry. Nejdřív jsme si dali mezi sebou báčko a poté jsme se rozdělili a na necelou hodinku jsme si zahráli fotbálek. Poté jsme šli k Milanovi, bez něhož bychom na turnaji ani nebyli, kde jsme se ohřáli a najedli se. Já společně s redaktorem vladem803 a bráchou jsme se vydali domů, jelikož nás čekala více než hodinová cesta. Ti, kteří bydleli u Milana, zůstali a šli do blízké hospody promýšlet sestavu a taktiku.


Zahráli jsme si fotbálek na seznámení...


...A pak se šlo taktizovat :)...

Den, na který jsme se všichni těšili
A bylo to tu. Na 8:30 byl sraz v tréninkovém centru, většina se tam dostavila autem, ale někteří, například já, jsme museli velmi brzy ráno vstávat, abychom to stihli. Vlakem jsem se dostavili na místo. Ustrojili jsme do do fotbalového a vydali se na hřiště. Pro všechny týmy byly připraveny 4 tréninkové hřiště, kde jsme odehráli všechny naše zápasy. Po důkladné rozcvičce jsme si řekli pár slov, ujasnili sestavu a šli jsme na věc. Jak už to bývá, tak první zápas bývá nervóznější a pomalejší. My jsme ale začali dobře. Padáčkem z rohu velkého vápna překvapil golmana náš nejlepší hráč i střelec a my jsme se radovali z vedení. Jenže po změně stran jsme přestali hrát a soupeřovi nabídli vyrovnání. První zápas skončil tedy remízou 1:1. Do druhého zápasu jsme šli s vědomím, že nastupujeme proti předloňským vítězům. Proto jsme zvolili taktiku 4-4-2, oproti taktice odvážnější taktice 3-5-2, ve které jsme po většinu zápasů hráli. Sice se štěstím, ale zaslouženě s poctivou obranou jsme bod za remizu 0:0 urvali. V třetím zápase naopak štěstí nestálo při nás (stejně tak pan rozhodčí, kterým v tomto případě byl bývalý hráč Chelsea, Clive Wilson). Stějně jako v prvním zápase, podařilo se nám v prvním poločase skórovat, ale v druhém poločase jsme přestali hrát a dostali vyrovnávací branku. Do čtvrtého zápasu jsme nastoupili s vědomím, že nemáme co ztratit a že se musíme pokusit hrát ještě více po zemi. A to se taky povedlo. Dokázali jsme vyhrát 2:0 a po krásném výkonu nám stouplo sebevědomí. V předposledním zápase jsme se uktali s posledním týmem tabulky. Věděli jsme ale, že je nesmíme podcenit. Po mnoha zahozených šancí přišel osvobuzující gól těsně před prvním poločasem a zápas jsme  nakonec dohráli v poklidu a zvítězili tak 1:0. Před posledním zápasem jsme měli více než hodinovou pauzu, což se v utkání projevilo. Střetuli jsme se proti loňským vítězům, kteří nás smetli vysoko 5:0. Své hrála únava. Až po zápase jsme se dozvěděli, že případné vítězství by nás posunulo na druhou příčku, což by znamenal boj o třetí místo.


V souboji o míč...

Odpočinek před posledním zápasem

Na závěr...
Všichni hráči si turnaj užili naplno. Nikdo ani neočekával, že se bude takto dařit. Bohužel nastaly nějaké špatné počty a před posledním zápasem nám bylo řečeno, že nemáme šanci postoupit, tak jsme byli všichni zklamaní, protože s našimi předvedenými výkony jsme na boj o třetí místo měli. Jenže po zápase jsme se dozvěděli, že ta šance tam byla. Každopádně víme, co od turnaje očekávat a příští rok se popereme o co nejlepší umístění. Každému správnému fanouškovi Chelsea bych přál, aby si zakusil hrát na tak vzácném místě. Doufám, že budu mít i příští rok tuto možnost. Ještě jednou díky všem!


14člený tým Čechů, Moraváků a dvou Slováků

Fotbalu zdar, Chelsea zvláště!

Více fotek z Turnaje Chelsea fanoušků v Cobhamu Zde
Více informací na mailu 3QUULU5@gmail.com nebo na ICQ 459-302-539

Přečtěte si také:


Karma body: 15. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]

RSS 2.0 článku + komentářů RSS 2.0 comments feed

Můžete [print] tento článek, poslat ho na [email], nebo exportovat do [PDF].
Souhrn dne na chelseafc.cz

Přidat nový komentář:

Comments must be approved before being published. Thank you!

Registrujte se pro psaní komentářů prosím.Reklama
Tabulka
<a href='http://www.football-scores-live.com/'>live scores</a>
Celá tabulka
Anketa
Miniaplikace
Tabulka střelců
#.
Jméno
Post
G:
1.
Costa
Útok
17
2.
Hazard
Záloha
9
3.
Oscar
Záloha
6
4.
Drogba
Útok
3
5.
Rémy
Útok
3
Sestava:

Brankáři

#
Hráč:

Obránci

#
Hráč:

Záložníci

#
Hráč:
8
22

Útočníci

#
Hráč:
Hráč měsíce

Navigace

BLESKOVKY

Hazard podpísal nový kontrakt

Sobota, 14.02.15 01:39:33

Belgický záložník Eden Hazard podpísal na Stamford Bridge nový päť a polročný kontrakt, ktorý by ho mal v Chelsea udržať minimálne do roku 2021. Ukončil tým akékoľvek špekulácie o jeho možnom odchode

REKLAMA

Přihlášení


Registruj se!

No items available

Tlačítka:

Přidej na Seznam
Add to Google
FutbalPortal.sk - priamy ťah na bránu!
S-Rank - chelseafc.czS-Rank

Valid XHTML 1.0 Transitional

Fotbal - Online hry - Vychutnej si pocit vítězství!
Inter Milán - Cechia Nerazzurra
Chelsea Olomouc

Návštěvnost

         

Kde to vře?

Poslední komentáře

  • Petric32: Nejhorší je, že Benítez zůstane až do konce sezony, protože to po něm nikdo nevezme na 4 měsíce... : Guardiola...
  • Shmir: Pěkné video, potom ho hodím do rubriky Blues videa :-)...
  • ternie: :P :) http: www.youtube.com watch?v=rY5pF3C_Ufw......
  • Petric32: a jinak i za mě osobně všem Šťastné a Veselé Vánoce!...
  • Petric32: Vpravo na obrázku je moje křeslo :D...

Poslední články

Most karma

Nejvíce navštěvováno


 
 

kennymax.sk