-:-

Report: Blackpool 1:3 Chelsea

Úterý, 08.03.11 - 00:01:37 rubrika: Mužstvo
Přečteno: 4670x - přidal: EQUULUS
Chelsea dnes večer předvedla dobrý výkon a z Bloomfield Road si veze 3 body. Góly zařídili John Terry a Frank Lampard, který se trefil dvakrát. Pro Blues to znamená třetí výhru v řadě.

Góly: 86. Puncheon - 20. Terry, 63.(pen) a 66. Lampard
ŽK: -
Diváci: 16220(vyprodáno)

Průběh zápasu:
Úvodní minuty nebyly pro diváka moc pohledné. Hrálo se sice i se šancemi, ale byly to jen nakopávané míče na bránu, které bez problému ze vzduchu sbírali oba gólmani. První roh Chelsea z 11. minuty, který zahrával standartní exekutor rohových kopů Frankie, přinesl náznak šance. Sehraný signál, kdy si Luiz seběhl na hranici velkého vápna, nebyl špatný, jenže Luizovi se střela nepovedla a trefil jen hráče Blackpoolu.

Druhý roh Chelsea zahrála klasickým způsobem, čili centrem, a udělali dobře. Na centr si do malého vápna nebojácně naskočil kapitán John Terry a hlavou k tyči nedal Kingsonovi sebemenší šanci. Na tabuli tehdy svítila 20. minuta.

Chelsea nechtěla nechat nic náhodě a snažila se svůj náskok zvýšit. Ve 23. minutě provětral Kingsonovy rukavice Bosingwa, tuto krásnou střelu pod šibenici ale brankář Blackpoolu dokázal vyrazit na roh.

Ve 33. minutě se vážněji ozvali i domácí. Jamesson Puncheon totiž trefil tyč a hosté si mohli oddychnout, že se neměnil stav. Jakoby to nebylo pro domácí málo a zdálo se, že po nastřelené tyči se probudili, když to zkoušel jeden z domácích, Čech byl ale pozorný a pohotovým zákrokem vyrazil kulatou věc, které se říká míč, nad břevno.

Chelsea se nechtěla zahambit. V nastavení prvního poločasu vyslal na bránu Ramires nebezpečnou střelu, kterou bohužel pro hosty vyrazil domácí brankář na roh.

Druhý poločas začal tlakem domácích, kteří v kabině dostali vynadáno, a tak se snažili vyrovnat. To se jim ale nepodařilo, žádnou vážnější akci, která by stála za zmínku, neměli.

Na to skvěle dokázala zareagovat Chelsea, když střídající Kalou byl v 62. minutě ve velkém vápně faulován a Miku Deanovi nezbývalo nic jiného, než ukázal na bílý puntík ve vzdálenost jedenácti metrů od brankové čáry. Penaltu v 63. minutě bez problému proměnil kdo jiný než Frank Lampard. Zkušeně si počkal na pohyb gólmana a míč poslal na druhou stranu.

Domácí gólman Kingson se nestihl oklepat z druhé inkasované branky a za 3 minuty poté, v 66. minutě, musel opět lovit míč z brány. Po krásném pasu Kaloua za obranu se dokázal prosadit skvěle hrající Frank Lampard, který opět nedal šanci Kingsonovi, kterého domácí kouč Holloway vystřídal. Za něj do brány nastoupil náhradní gólman Halstead.

Do 82. minuty se hrálo bez větších šancí. Až v této minutě nastalo větší vzrušení před bránou Petra Čecha, na kterého šel z levé strany téměř sám Phillips, který ale netrefil bránu, a tak si Big Pete mohl oddychnout. I když ne nadlouho.

V 86. minutě se dočkali i domácí. Po krátkých narážečkách se míče ujal Puncheon, který z rohu velkého vápna uklidil míč k pravé tyčce. Petr Čech bohužel na míč nedosáhl, a tak si na třináctou nulu v Premier League musí počkat.

Domácí se pokoušeli o vstřelení kontaktní branky. V 89. minutě k tomu neměl daleko jeden z domácích hráčů, do jeho střely se ale vložil Terry a zblokoval střelu na roh. V 90. minutě měli domácí opět šanci na zdramatizování, centr z levé strany na pravý kraj velkého vápna sice autora našel, ale stoper Evatt z voleje pálil nad Čechovu svatyni.

Chelsea, jmenovitě Kalou, ve třetí minutě nastavení měla šanci na zvýšení na třigólový rozdíl. Tuto tutovku z malého vápna nevyužil, i když před ním stála okrytá brána. Střela skončila asi ve čtyřicáté řadě. Na ukazateli tedy zůstal stav 1:3 z pohledu domácích. A to byla poslední šance, co se v zápase naskytla, a tak se Chelsea mohla radovat z veledůležitých tří bodů, díky kterým stáhli manko na vedoucí Manchester United na 9 bodů s tím, že mají ještě zápas k dobru (na domácí půdě proti Birminghamu).

Jak se vám zápas líbil? Napište své názory do komentáře, za každý komentář budeme rádi.

Karma body: 11. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]