Chelsea FC
předchozí zápas
Premier League, 16.01. 2013,20:45
Chelsea
Southampton
2:2
příští zápas
Premier League, 20.01.2013,14:30
Chelsea
Arsenal
-:-

Jak to vidím já..

Pondělí, 15.08.11 - 21:16:43 rubrika: BLOG
Přečteno: 4841x - přidal: Kopr
Jmenuji se Miroslav Ořeský, pocházím z Kostic u Břeclavi a jsem velkým fanouškem Chelsea FC a celkově fotbalu. Redakce chelseafc.cz mi dala možnost, na kterou jsem čekal už nějakou tu dobu.


... Napsat smysluplný článek, který si, pevně doufám, přečte dost lidí. Tímto, bych chtěl hned z počátku lidem z redakce poděkovat.

Nedávno jsem jel do Chorvatska. Nějaký člověk měl na sobě chorvatský národní dres s číslem 14 a nad ním jméno Modrić. A jak jistě všichni víte, Chelsea se momentálně pokouší tohoto záložníka získat, respektive přemluvit vedení Tottenhamu o jeho prodeji. A proto mě napadlo, proč nenapsat článek o možných posilách, momentální situaci v týmu, kádru a budoucnosti Blues?

V článku jsou osobní názory a postřehy se kterými nebudete úplně všichni souhlasit!

André Villas-Boas (trenérem 2011 - ?)
Chelsea po dobu éry Romana Abramoviče vystřídala hodně trenérů. A buďme upřímní. Pouze Guus Hiddink tady skončil zcela dobrovolně. O ostatní se „postaral“ Roman. A proč? Protože nesplnili jeho sen. Sen v podobě ušatého poháru pro vítěze Ligy Mistrů. Je na to André tedy ten pravý?

Trenér s útočným pojetím hry, ale s dobře zajištěnou obranou. S Portem stihl za jeden jediný rok vyhrát vše, co se dalo, takže se od něj očekává, že v tom bude pokračovat. Vím, že je na to ještě hodně brzo, ale cítím, že je André pro Chelsea dobrá volba. Mladý, moderní, velice inteligentní, klidný, přitom na lavičce aktivní, a jak jsme už mohli slyšet z prohlášení hráčů, přátelský, což je pro hráče taky důležité. Věřme tedy jeho schopnostem a doufejme v úspěch, protože všichni známe Romana. Pokud tuto sezónu nic nevyhraje, nejspíš si bude balit kufry. Taky bych už rád viděl v Chelsea nějakého stálého trenéra, třeba i na celou generaci, jako Veliký Ferguson. Nechme se překvapit…

Obrana
S obranou na dlouhé roky nevidím problém. Nalevo vždy vynikající A. Cole. „Bohužel“ale máme v kádru dva talentované levé beky. Bertranda a van Aanholta, oba dva s velkým talentem a potenciálem. Pokud ale chtějí pravidelně hrávat, nejspíš to jeden z nich bude muset zkusit jinde nebo nechat za vděk rezervě. Ale možná by nebylo ke škodě zkusit jednoho přeorientovat na pravou stranu. Mě osobně více zaujal van Aanholt.

V přípravných zápasech AVB nasazoval napravo jenom Bosingwu nebo Ferreiru, takže se dá předpokládat, že budou dostávat více příležitostí místo Ivanoviče, který si na tomto místě za poslední 2 roky vybudoval celkem nedobytnou pozici. Stejně bych ale napravo nejradši viděl Braňa. Když nastoupí, nebojím se, že by tam někdo proklouzl.

A stoperská dvojice? Respektive, koho přiřadit k Terrymu? Nekompromisní Alex alias Tank? Nebo snad Luiz, který si svým stylem hry ihned získal fanoušky nejenom Blues? Opravdu nevím… oba jsou vynikající. Možná proti technickým útočníkům postavit Luize a proti silovějším Alexe.

MOJE IDEÁLNÍ OBRANA:
Ivanovic - Alex - Terry - Cole

Záloha
Essiena kvůli zranění ani nebudu rozebírat. Napíšu jen to, že podle už se mě po návratu už do své formy nedostane a jestli se nějací záložníci chytnou, bude mít problém se dostat do základu.

Po odchodu Žhirkova nemáme typického levého záložníka (až na Maloudu, který tam může hrát taky). My vlastně nemáme ani typického pravého záložníka (kde zase může hrát Sturridge nebo Anelka). Možná proto, to v záloze poslední dobou skřípe.

Taky teď hodně čtu názory jiných lidí, že Lampard už není to, co býval. S těžkým srdcem říkám… souhlasím. Už není tak přímočarý a docela ztratil rychlost, ale jeho střela z poza šestnáctky, souboje, přesnost, penalty a standartní situace, to všechno pořád ještě v sobě má a já věřím, že trenér v jeho věku ho vybudí a zase to bude starý dobrý Frank! Do budoucna se samozřejmě počítá s hráčem zase mého věku. Zázračné dítě McEachran nám v Honk Kongu vystřelil pohár svým premiérovým gólem za Áčko a určitě to letos byl jeden z několika.

Na místo středního, štítového záložníka bych nasazoval Mikela. Úplně vás mám před očima, jak kroutíte hlavou a říkáte si, že jsem blázen, ale proč? Nechápu lidi, kteří říkají, že ho nemají rádi, protože na hřišti není vidět, ani nevystřelí na branku a takové řeči. Po většině zápasů sleduji statistiku všech hráčů, a když hraje Mikel, má vždycky nejvíc přihrávek (neříkám, že směrem dopředu), minimum prohraných soubojů a hodně získaných míčů. Řekněte mi, co ještě od defenzivního hráče chcete? Občas udělá nějakou chybu, ale to se stane každému. Roky si ho pipláme, zápas od zápasu a konečně se z něho stává precizní štít. Taky jsem ho dřív neměl rád, ale schválně se na něj dva-tři zápasy zaměřte a uvidíte, že mám pravdu.

Tím jsem skončil střed a dostáváme se na pravé křídlo. Přesně si pamatuju na začátky Ramirese. „Bože, co dělá? Katastrofa! Kriste pane, to je posila…“ křičel jsem při zápase. Ramires se ale neuvěřitelně zlepšil a v době nezdarů to byl právě on, kdo táhl tým kupředu. Není sice typické pravé křídlo, ale jak jsme si mohli všimnout, tak se tam neztratí.

A taky je tu uzdravený Benayoun, který se zatím předvádí ve výborné formě. A vzhledem k tomu, že to Izraelce víc táhne dopředu a dokáže tam toho víc vymyslet než Ramires, upřednostňoval bych spíš jeho. Mimo Lamparda je to podle mě on, kdo by měl zásobovat útočníky přihrávkami. Samozřejmě bych v našem týmu ještě letos přivítal už zmiňovaného Modriče, který by se chopil úlohy hlavního rozehrávače. Jsou to asi 2 roky, co ho obdivuju. Stejně tak jsem obdivoval Torrese a nakonec se k nám připojil. Třeba se přihodí to stejné. Rychlostí typ, co se nebojí a vrhne do šestnáctky, bychom potřebovali jako sůl. Uvidíme…

MOJE IDEÁLNÍ ZÁLOHA:
Lampard - Mikel - Benayoun

Útok
Pře dvěma lety nasadil Malouda takovou laťku, že už ji bude jen těžko vyrovnávat, natož překonávat. Jako by ztratil kouzlo a už se mu nechtělo. Možná proto, že neměl na své straně pořádnou konkurenci a tak měl téměř stoprocentní základ a zpohodlněl. Teď máme v týmu ale přetlak útočníků, takže doufám, že se polepší. Trochu mi připadá, že čím měl delší vlasy, tím hrál líp. :) Možná by to mohl zase zkusit. Do budoucna to vidím celkem jasně. Neymar. Možná má 60 kilo, které mu v PL moc nepomůžou. Sledoval jsem ho ale na Copa America a kila nahrazuje rychlostí, mrštností, technikou, předvídavostí a skvělým zakončením. Bohužel má ale sklony k nadskakování a simulování. A taky žeru jeho účes. xD

Nechtěnému chlapci z Manchesteru City neuvěřitelně vyšlo hostování v Boltonu a myslím, že je pravý čas, aby rychlonohý Sturridge nahradil brzdícího Anelku. Ten umí sice občas vykouzlit nějakou geniální přihrávku nebo výborně vystřelit, ale občas nestačí a na základ to letos nevidím. Stejně tak Kalou, kterého mám v hlavě zafixovaného jako vynikajícího náhradníka. Když přijde na hřiště v průběhu utkání, udělá v soupeřově obraně velký průvan. Naopak, když nastoupí v základu, je poloviční.

A hrot… Drogba versus Torres. Jak začít? Drogbu mám neskutečně rád, ale jsem pro to ho letos prodat. Ne do žádného jiného anglického týmu. Buď zpátky do Marseille, na Pobřeží Slonoviny nebo třeba do Itálie. Hned vysvětlím proč. Drogba už není nejmladší a dohrává jedny ze svých posledních sezón. Taky má silnou konkurenci a v základu už nastupovat pořád nebude. A je zřejmě poslední možnost ho prodat za nějaké velké peníze dokud si drží vysokou výkonnost. Nestalo se, Drogba prodloužil o dva roky a řekl, že klub neopustí, dokud bude mít platnou smlouvu. Myslete si o mně, co chcete, ale můj názor je, že Drogba nebyl, není a nebude ikonou klubu. A proto si nemyslím, že by měl končit kariéru na Stamford Bridge. Je „pouze“ skvělý kanonýr a velká hvězda, která bude zářit, ať je kdekoli. Kdyby na to přišlo, loučil bych se samozřejmě nerad, protože i díky němu jsem začal fandit právě Chels. Všichni by rádi omlazovali tým, ale ty starší si nechávali. Ale já ho radši chci vidět střílet branky za jiný tým, než ho vidět zamračeného na lavičce.

To 50ti milionový Torres měl v Liverpoolu nakročeno k legendě. Miláček fanoušků se ale rozhodl přestoupit za trofejemi, které se mu v Reds nedostávalo. Pro liverpoolské to byla rána do srdce a teď si dělají srandu z jeho gólového půstu. A řeknu vám, že jsem byl z toho snad víc zklamaný, než samotný Nando. Jak už jsem zmiňoval, ještě v Liverpoolu jsem byl jeho velkým obdivovatelem. Chelsea neustále porážel na kolena svými brankami a fanoušci Blues ho začínali nenávidět. Já naopak. Pořád mě přesvědčoval o tom, že je jeden z nejlepších útočníků světa. Nyní to vypadá, že se pod novou taktovkou trenéra dostává Fernando do formy, tak uvidíme. Možná taky s Drogbou najdou společnou útočnou řeč, což by určitě nebylo ke škodě.

Novinami se prolévala informace, že André Villas-Boas spíše upřednostňuje Drogbu před Torresem, což si myslím je úplná blbost. André bude podle mě upřednostňovat toho, kdo bude více prospěšný pro tým. A nejen na hrotu, ale celkově.

Taky se spekulovalo o příchodu Lukaku(nyní už je přestup dokončen). V současné situaci úplná kravina. Pro jednoho ze tří hrotových útočníků by se pomalu zatloukal jeden hřebík za druhým do fotbalové rakve. Přetlak útočníků by podle mě vyřešil prodej některého ze starších útočníků. Pak by koupi Lukaku téměř nic nebránilo. Ani jeden prodej se však nechystá a sám jsem zvědavý, kterého z útočníků to poznamená nejvíc.

MŮJ IDEÁLNÍ ÚTOK:
Malouda – Drogba – Sturridge

MŮJ IDEÁLNÍ ÚTOK V DOSTI BLÍZKÉ BUDOUCNOSTI:
(Neymar) – Torres – Sturridge

Tady bych asi skončil. Doufám, že jsem u vás moc neklesl, ba naopak. Snad se najde hodně lidí, kteří se mnou sdílí názor. Ještě bych chtěl na závěr pozdravit všechny mé přátele a fanoušky Blues, ale taky jiných klubů. Kdyby chtěl se mnou někdo diskutovat nejenom o tomto článku nebo Chelsea, ale celkově o fotbale, můžete mi napsat na facebook nebo na email MirekOresky@seznam.cz :) Rád si povykládám.

Díky za přečtení! S pozdravem Miroslav Ořeský. 

 


 

Redakce Chelseafc.cz nemá žádnou odpovědnost za tento článek.

Celý text je osobní názor, proto si nepřejeme jakékoliv urážky na konkrétní osobu.

Chcete také přispět do Blogu fanoušků?

Pošlete nám E-mail na: Tom.kopr@seznam.cz


Přečtěte si také:


Karma body: 13. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]

RSS 2.0 článku + komentářů RSS 2.0 comments feed

Můžete [print] tento článek, poslat ho na [email], nebo exportovat do [PDF].
Souhrn dne na chelseafc.cz

Komentáře:

 1. avatar
  Tecek

  Chceš Drogbu tuto sezonu prodat a přesto ho cpeš do základu a to fakt nechápu protože Nando strčil Didiho do kapsy v celé přípravě a taky v prvním kole.Jinak se vším souhlasím a tahle stránka jen vzkvétá:)

  odpověz na tento komentář* * *90.182.248.47 Pondělí, 15.08.11, 21:49:40
 2. avatar
  KrabCZ

  Tecek: A teďka se zamysli nad tím, kdo ohrozil víckrát branku? :-) Torres umí držet míč, ale neumí střílet. Drogba zas je mohutnej, umí si udělat kolem sebe prostor a má neskutečně silný střeli...
  Má ideální sestava v útoku:
  Torres - Drogba - Sturridge

  Ke článku: Drogba že naní ikona Chelsea? Neumím si představit, že by hrál někde jinde... Chci ho tu udržet do konce kariéry!

  odpověz na tento komentář
  1. na tento komentář odpověděl: Maverick — #3
  2. na tento komentář odpověděl: Kopr — #4
  3. na tento komentář odpověděl: Tecek — #5
  * * *84.42.128.94 Pondělí, 15.08.11, 21:54:43
 3. avatar
  Maverick

  odpověď na komentář od: KrabCZ — #2 Naprosto s tebou souhlasím, jak s tím co si napsal, tak s tou sestavou útoku. Přesně tak bych si ji představoval. postupem času bych tam ještě zakombinoval Lukakua (teda jestli podepíše smlouvu) :D :D ;)

  odpověz na tento komentář* * *193.165.9.162 Pondělí, 15.08.11, 21:58:34
 4. avatar
  Kopr

  odpověď na komentář od: KrabCZ — #2 Drogba tu bude ještě min. dvě sezóny, proto si myslím, že by tuto sezónu ještě mohl hrát Torres a Drogba spolu v útoku, ale musí oba spolupracovat a hrát pro jeden tým, upřímně si myslím, že se začal Drogba chovat po příchodu Torrese jinak, než se choval, a to není dobré.. A letošní sezóna by mohla být: Torres - Drogba - Sturridge. Za rok už Drogba v základu asi ne, musí pochopit, že klub jako je Chelsea potřebuje nové mladé hráče, a jako skvělá náhrada za Drogbu je právě Lukaku. Za dva roky útočníci: Torres, Lukaku, Sturridge, Kakuta, Lalkovič, Mitrovic je myslím ideální.

  odpověz na tento komentář* * *88.102.57.3 Pondělí, 15.08.11, 22:04:31
 5. avatar
  Tecek

  odpověď na komentář od: KrabCZ — #2 Taky bych chtěl takový útok, ale sám dobře výš že to nejde a mě se prostě víc líbí Nando a jeho hra jak má rýchle nohy a dokáže i dobř přihrát a tobě zas Didi který vyzužívá sílu a svoji tvrdou střelu a já to chápu káždý má svůj názor a ten tvůj respektuju:)

  odpověz na tento komentář* * *90.182.248.47 Pondělí, 15.08.11, 22:05:12
 6. avatar
  ivoslow

  Pěkný blog, doufám ,že se zapojí i ostatní. Co člověk to jiný názor, proto by bylo zajimavé si přečíst jak to vidí ostatní :-)

  odpověz na tento komentář
  1. na tento komentář odpověděl: Kopr — #7
  * * *79.170.252.74 Úterý, 16.08.11, 18:46:07
 7. avatar
  Kopr

  odpověď na komentář od: ivoslow — #6 Zíra je zde další.

  odpověz na tento komentář* * *88.102.57.3 Úterý, 16.08.11, 20:03:34
 8. avatar
  actionczech

  Dobrý den,

  Toto není SPAM ! Píši jako zástupce firmy Action Czech a náhodně vybírám
  uživatelé z různých portálů jako libimseti,facebook,xchat,blog.cz a dalších a nabízím
  aktuální AKCI ,která platí do 21.08.2011
  Jde o náhodně vygenerovaný reklamní banner při jehož kliku naněj vyhráváte věcné ceny ať už finanční obnos či jen dárek .
  NA webové stránce http://www.moneyaction.tk se pod červenými hvězdičkami nachází reklama na
  kterou musíte kliknout (WEB NENI MUJ ! Je to náhodně vygenerovaná
  stránka nejde o SPAM ! ) a obratem vám pošleme informace o vaší výhře SEM !
  © Action Czech s.r.o....

  odpověz na tento komentář* * *89.103.154.25 Středa, 17.08.11, 10:09:38

Přidat nový komentář:

Comments must be approved before being published. Thank you!

Registrujte se pro psaní komentářů prosím.Reklama
Tabulka
<a href='http://www.football-scores-live.com/'>live scores</a>
Celá tabulka
Anketa
Miniaplikace
Tabulka střelců
#.
Jméno
Post
G:
1.
Costa
Útok
17
2.
Hazard
Záloha
9
3.
Oscar
Záloha
6
4.
Drogba
Útok
3
5.
Rémy
Útok
3
Sestava:

Brankáři

#
Hráč:

Obránci

#
Hráč:

Záložníci

#
Hráč:
8
22

Útočníci

#
Hráč:
Hráč měsíce

Navigace

BLESKOVKY

Hazard podpísal nový kontrakt

Sobota, 14.02.15 01:39:33

Belgický záložník Eden Hazard podpísal na Stamford Bridge nový päť a polročný kontrakt, ktorý by ho mal v Chelsea udržať minimálne do roku 2021. Ukončil tým akékoľvek špekulácie o jeho možnom odchode

REKLAMA

Přihlášení


Registruj se!

No items available

Tlačítka:

Přidej na Seznam
Add to Google
FutbalPortal.sk - priamy ťah na bránu!
S-Rank - chelseafc.czS-Rank

Valid XHTML 1.0 Transitional

Fotbal - Online hry - Vychutnej si pocit vítězství!
Inter Milán - Cechia Nerazzurra
Chelsea Olomouc

Návštěvnost

         

Kde to vře?

Poslední komentáře

 • Petric32: Nejhorší je, že Benítez zůstane až do konce sezony, protože to po něm nikdo nevezme na 4 měsíce... : Guardiola...
 • Shmir: Pěkné video, potom ho hodím do rubriky Blues videa :-)...
 • ternie: :P :) http: www.youtube.com watch?v=rY5pF3C_Ufw......
 • Petric32: a jinak i za mě osobně všem Šťastné a Veselé Vánoce!...
 • Petric32: Vpravo na obrázku je moje křeslo :D...

Poslední články

Most karma

Nejvíce navštěvováno


 
 

kennymax.sk