Chelsea FC
předchozí zápas
Premier League, 16.01. 2013,20:45
Chelsea
Southampton
2:2
příští zápas
Premier League, 20.01.2013,14:30
Chelsea
Arsenal
-:-

DOMA A VENKU: Paul Clement

Pátek, 12.11.10 - 17:08:04 rubrika: Rubriky
Přečteno: 2954x - přidal: Petric32
Opět tady pro Vás máme klasickou rubriku Doma a venku, ve které nyní bude představen profesní i soukromý život asistenta trenéra Paula Clementa, který občas používal opravdu zvláštní metody k upoutání pozornosti hráčů.


DOMA

Jak pro Vás věci v Cobhamu fungují?

Je to vcelku rutina. Když přijedu, jdu rovnou do šatny, kde se převleču do sportovního, poté si dám snídani a jdu do kanceláře. Na jedné straně mám kancelář já, Christophe Lollichon a Steve Holland, a na druhé straně ji má vedoucí skautingu Lee Congerton, a také Mick McGiven a Ray Wilkins. (Rozhovor byl pořizován před pár dny, kdy byl Ray Wilkins ještě oficiálně členem realizačního týmu, pozn. red.) Klasicky anglické je, tak trochu si vždycky zavtipkovat. Někdy na to však není mnoho času, protože jsme většinou všichni zaneprázdněni, a jen málokdy jsme všichni pohromadě v době, kdy máme čas.

Upoutává dav vaši pozornost během zápasů?

 Jsme s davem na jednom stadionu, protože se zajímáme o stejnou věc, ale nemám příliš ve zvyku z tribun něco konkrétního poslouchat. Občas mi však neunikne, když jsou diváci nespokojení, to je samozřejmě v době, kdy se týmu nedaří, jak by si představovali. Většinou pískají, jen když mají pravdu. V tom hluku je velice obtížné se s hráči dorozumívat, a tak většinu důležitých věci probereme s hráči během týdne na trénincích. Některé věci však dopředu probrat nejdou a tak se s nimi nějak dorozumět musíme, ale není to jednoduché. Když je hluk abnormálně hlasitý, některé zprávy vzdálenějším hráčům předáváme přes blíže stojící hráče, popřípadě přes náhradníky v době střídání.

Jaké je vaše nejpamátnější kázání, které jste o poločase zažil?

Trenéři, pod kterými jsem pracoval, byli povětšinou klidní a kontrolovali se, což podle mě je dobré, i když někdy je opravdu potřeba hlas zvýšit. Když jsem trénoval rezervu nebo mládežnické týmy, tak jsem měl i možnost být ústřední postavou realizačního týmu. Jedno z nejpamátnějších kázání je mé vlastní. Naproti mně seděl Liam Bridcutt a zápas se do té doby nevyvíjel nějak skvěle. Uprostřed šatny byl koš. Kopl jsem do něj vší silou, až se rozbil a lítaly z něj střepy vzduchem. Kluci se jím snažili vyhýbat. To už není tak módní, i když to upoutá vaši pozornost a dodá to vašim slovům důležitost. Nicméně existují i jiné a efektivnější způsoby, jak hráče navnadit, aby se v případě potřeby zvedli a zápas vyhráli.

Co pro Vás znamená slovo domov?

Znamená to pro mě klasické místo, kde žiji se svou ženou a dvěma dětmi. Bydlím asi 15 minut cesty odsud. Měl jsem to štěstí, že jsem ve své kariéře byl celkem stabilní. Působil jsem jen ve Fulhamu a pak tady v Chelsea, takže jsem se nemusel moc stěhovat.

 

VENKU

Jaké další sporty sledujete v televizi?

Mám ještě kromě fotbalu další dva oblíbené sporty. Tím prvním je basketbal, který jsem hodně hrával, když jsem byl mladší, a tím druhým je golf, kterému se věnuji nyní.

Jste v některém z těchto sportů dobrý?

Golf se snažím hrát jednou týdně, abych se v něm konečně trochu zlepšil (říká smějící se Paul). Když jsem hrával basketbal, tak jsem v něm byl docela dobrý. Hrál jsem národní ligu do 23 let. Myslím, že bych mohl basketbal také trénovat, ale fotbal je lepší sport.

Věděl jste o víkendu něco o svých protivnících na lavičkách ostatních tymů?

Přes mého nevlastního otce Mika Kellyho, což je asistent trenéra Roye Hogsona jsem věděl, jak si vede Liverpool. Mike pracoval s Royem už ve Fulhamu a Hogson si ho pak vzal sebou i do Liverpoolu. Mike také hrál ve stejném týmu, jako můj pravý otec, tedy v Queens Park Rangers v roce 1970.

Máte nějaké slavné přátele?

Ne, myslím, že ne, a pokud ano, tak to jsou kolegové z fotbalu. Většina mých přátel jsou obyčejní lidé, se kterými jsem chodil do školy nebo na univerzitu.

Jaké je vaše oblíbené místo, kam jdete, když chcete vypadnout od všech problémů?

Pro mě je to golfové hřiště. Tam se cítím opravdu dobře a můžu si tam zahrát, a shodit tak ze sebe stres.


Přečtěte si také:


Karma body: 7. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]

RSS 2.0 článku + komentářů RSS 2.0 comments feed

Můžete [print] tento článek, poslat ho na [email], nebo exportovat do [PDF].
Souhrn dne na chelseafc.cz

Přidat nový komentář:

Comments must be approved before being published. Thank you!

Registrujte se pro psaní komentářů prosím.Reklama
Tabulka
<a href='http://www.football-scores-live.com/'>live scores</a>
Celá tabulka
Anketa
Miniaplikace
Tabulka střelců
#.
Jméno
Post
G:
1.
Costa
Útok
17
2.
Hazard
Záloha
9
3.
Oscar
Záloha
6
4.
Drogba
Útok
3
5.
Rémy
Útok
3
Sestava:

Brankáři

#
Hráč:

Obránci

#
Hráč:

Záložníci

#
Hráč:
8
22

Útočníci

#
Hráč:
Hráč měsíce

Navigace

BLESKOVKY

Hazard podpísal nový kontrakt

Sobota, 14.02.15 01:39:33

Belgický záložník Eden Hazard podpísal na Stamford Bridge nový päť a polročný kontrakt, ktorý by ho mal v Chelsea udržať minimálne do roku 2021. Ukončil tým akékoľvek špekulácie o jeho možnom odchode

REKLAMA

Přihlášení


Registruj se!

No items available

Tlačítka:

Přidej na Seznam
Add to Google
FutbalPortal.sk - priamy ťah na bránu!
S-Rank - chelseafc.czS-Rank

Valid XHTML 1.0 Transitional

Fotbal - Online hry - Vychutnej si pocit vítězství!
Inter Milán - Cechia Nerazzurra
Chelsea Olomouc

Návštěvnost

         

Kde to vře?

Poslední komentáře

  • Petric32: Nejhorší je, že Benítez zůstane až do konce sezony, protože to po něm nikdo nevezme na 4 měsíce... : Guardiola...
  • Shmir: Pěkné video, potom ho hodím do rubriky Blues videa :-)...
  • ternie: :P :) http: www.youtube.com watch?v=rY5pF3C_Ufw......
  • Petric32: a jinak i za mě osobně všem Šťastné a Veselé Vánoce!...
  • Petric32: Vpravo na obrázku je moje křeslo :D...

Poslední články

Most karma

Nejvíce navštěvováno


 
 

kennymax.sk