Chelsea FC
předchozí zápas
Premier League, 16.01. 2013,20:45
Chelsea
Southampton
2:2
příští zápas
Premier League, 20.01.2013,14:30
Chelsea
Arsenal
-:-

Rozhovor s reaktormi

Úterý, 04.08.09 - 22:49:18 rubrika: Mužstvo
Přečteno: 2917x - přidal: drogbinho
Po dlhom čase sme pre vás pripravili opäť rozhovor s redaktormi. Na otázky odpovedali Mickee, Blazja, Tomas a Kabi26. Kabi26 je síce bývalý redaktor, no na rozhovor pristúpil a tak sme ho prijali ako čestného hosťa.
Predsezónna príprava skončila. Chelsea v nej štyrikrát vyhrala a raz remizovala. Čo nato hovoríte? 

Mickee:
Chelsea v přípravě podávala dobré výkony. Nejvíce se mi líbil náš výkon proti Interu, kde jsme předváděli opravdu krásný fotbal. Jediný zápas s Readingem jsem neviděl, ale vyrovnání v posledních minutách určitě není nejlepší. Chtělo by to proměňovat všechny šance a zbytečně nezaváhat. Byla to zatím ale jen příprava. Pořádná zkouška nás čeká až v zápase s United o Community Shield.

Blazja: Je to super. Ancelotti ukázal, že je schopný trenér a zatím mu to jde. Doufám že tak bude pokračovat i dále.

Kabi26: Já jsem s výsledky jako takovými spokojen. Ano, sice tam bylo zaváhání proti Readingu, kdy zápas skončil 2:2, nicméně ne každý zápas se musí povést a tak jsem i přes toto zaváhání spokojený.

Tomas: Všechny zápasy jsem viděl. Chelsea hrále velice dobře a malé zaváhíní nic neřeší. Porazili jsme velké kluby a věřím, že jsme velice silní. Příprava byla hodně dlouhá a věřím, že jsme dobře připraveni. Carlo Ancelotti na mě zapůsobil zatím dobře. Teď otázka jak bude vypadat sezóna.


Carlo Ancelotti sa snaží do Chelsea vložiť nový systém. Chce hráčov naučiť hrať v takzvanej diamantovej zostave. Myslíte, že je to dobrý ťah? 

Mickee:
Četl jsem některé reakce našich hráčů na novou sestavu s tzv. diamantem v záloze. Vypadalo to, že jim nedělá nijak zvlášť problémy, naopak si nový systém vychvalovali. Chce to ještě pár zápasů, než si na něj hráči zvyknou a já věřím, že Ancelotti dělá správně. 

Blazja: Nevím jestli je to dobrý tah, v koučování se moc nevyznám, ale určitě ví co dělá je to schopný manažer a zatím se mu daří. Takže prozatím to dobrý tah je. Navíc díky tomu, že máme takové hráče jako Essien, Lampard, Ballack nebo Deco máme velice silnou záložní řadu což mě těší.

Kabi26: Každý systém má své klady i zápory. Těžko zatím odhadovat, jak by se tento systém uplatnil v Premier League, nicméně pokud by na jednotlivé posty byli dosazeni správní hráči, myslím, že by to mohlo fungovat. Jak Ancelotti nedávno prohlásil, "vše chce trpělivost".

Tomas: Ne. Daleko lepší je sestava 4-3-3. Uvidíme možná to bude lepší a já bych zvolil 4-3-3.


Otázkou je, aká bude v sezóne nastupovať zostava. Aký systém a akú zostavu by ste si priali? 

Mickee:
Toto rozhodnutí já nechám na trenérovi. Zatím to vypadá, že chce preferovat onu sestavu s diamantem v záloze a já sám proti ní nic nemám. Náš kádr je velice rozsáhlý a máme zde plno kvalitních hráčů. Já nevím, jaké při tréningu podávají výkony, takže toto opět nechám na trenérovi. Rád bych ale v základní sestavě viděl rozhodně Terryho, Asheyho, Bosingwu, Essiena, Lamparda a Drogbu s Anelkou. Šanci bych dal ale i mladíkům...uvidíme jak to Ancelotti vymyslí.

Blazja:
Určitě bych si přál ofenzivní systém, abysme konečně ukázali všem že nehrajeme nudný fotbal, ale velice atraktivní a koukatelný. Proto bych určitě zvolil rozestavení 4-3-3,v bráně s Péťou v obraně zleva Cole, Terry, Alex, Bosingwa, v záloze defenzivní štít Essien a dva ofenzivní tvůrci hry Lampard a Deco, popřípadě Lampard a Ballack. Do ůtoku bych nasadil na levé křídlo Žirkova doprostřed Drogbu a nalevo by hrál J. Cole.

Kabi26: Já osobně bych zkusil již zmiňovaný diamantový systém, při kterém by sestava mohla vypadat následovně: Čech-Bosingwa, Alex, JT, A.Cole - Essien - Zhirkov, Joe Cole - Lampard - Drogba, Anelka. Do útoku bych ale průběžně zakomponoval i mladší hráče jako Di santo a Sturridge, kteří jsou pro Chelsea velkým příslibem.

Tomas: Tak systém rozhodně 4-3-3. V bráně samozřejmě Čech. Obránci, José Bosingwa, Alex, John Terry, Ashley Cole. Do zálohy bych dal Essiena, Lamparda a asi Žirkova, ale zde nevím jestli Žirkov nebo Malouda. Do útoku bych dal Joeho, Joe Cole, Drogba, a zde taky ještě nevím jestli Anelka nebo Sturridge.
Čech
Bosingwa - Alex - JT - A. Cole
Essien - Lampard - Zhirkov
Joe Cole - Drogba - Sturridge


Stále nie je vyriešená otázka ohľadom Pirla. Čo hovoríte na tento prípadný nákup? 

Mickee:
Jak už jsem řekl. 'Náš kádr je velice rozsáhlý a máme zde plno kvalitních hráčů.' Navíc, pokud u nás i nadále chce zůstat Deco, nevidím důvod, proč přivádět dalšího hráče, který už nepatří zrovna mezi nejmladší. V záloze zde máme Lamparda, Maloudu, Zhirkova, Mikela, Essiena, Deca, Sinclaira, Joa Cola, Ballacka...Podle mě nového hráče nepotřebujeme.

Blazja: Myslím si, že místo Pirla by jsme měli spíš zvážit nákup Sneijdera nebo van der Vaarta. Pirlo mi přijde už starý a pro něj i pro nás by bylo lepší kdyby zůstal v AC.

Kabi26: Pirlo je výborným hráčem. Jeho kvality mu prostě nikdo neodepře, ale myslím si, že jeho příchod do Chelsea by byl poněkud zbytečný, protože máme výborné středové hráče, jako Essien pro defenzivní činnosti v záloze, nebo Lampard plnící si ofenzivní povinnosti. Nicméně pokud by přišel, zvýšila by se konkurence a tím pádem i nasazení hráčů při každé příležitosti.

Tomas: NE! Pirlo je zbytečný. Máme velice dobrý kádr a nevím proč by měl přestoupit do Chelsea. Je drahý a už má svoje roky.


V nedeľu hráme Community Shield s Manchestrom United. „Červeným diablom“ odišiel Ronaldo. V príprave nepodávajú najlepšie výkony a nemajú dobré výsledky. Teraz seriózne. Koho tipujete za víťaza zápasu? 

Mickee:
Manchester přišel hned o dva velmi dobré hráče. O Ronalda a o Tevéze. Naopak dostali šanci ostatní hráči, jako Nani, Anderson a navíc přišel Valencia z Wiganu. Všichni budou chtít ukázat co nejvíc. Už to nebude ten Manchester jako minulý rok, kdy jim většinu zápasů (aspoň podle mého názoru) vyhrával 'hvězdný' Ronaldo. Věřím, že Manchester porazíme a vstoupíme tak do nové sezóny s prvním úspěchem a s dobrou náladou.

Blazja: Jednoznačně náš tým. Když jsem slyšel že z Manchesteru odchází Cristiano, byl jsem si jistý, že na titul můžou zapomenout a navíc pokud budeme podávat takové výkonu jako do teď neměli by mít ďáblové šanci.

Kabi26: Nikdy bych neřekl, že Chelsea nezvítězí. Manchester United bude ale i bez Ronalda těžkým soupeřem, na hřišti je totiž všech 11 hráčů, nejen jeden Ronaldo.

Tomas: Chelsea. Sledoval jsem některé zápasy Manchesteru a neudělali na mě dobrý dojem. Budou to mít hodně težké. Chelsea má určitě lepší kádr. Věřím a doufám, že zvíťezíme. Můj tip je 2:0 pro CFC.


Chelsea si do sezóny 2009/2010 kladie tie najvyššie ciele. Čo by sme mohli teoreticky v tejto sezóne vyhrať?

Mickee:
Jak je známo, Ancelotti je odborník na Ligu Mistrů. V této prestižní soutěži má Chelsea obrovskou smůlu. V posledních letech jsme se dostali sice minimálně do semifinále, ale vyhrát se nám jí bohužel nepodařilo. Já ale věřím, že Ancelotti je klíčem pro úspěch. Dále tu máme Premiere League. Spousta klubů, včetně Manchesteru, zatím spíše prodávala hráče, narozdíl od Chelsea. Myslím, že letos bychom mohli být v Anglii úspěšní, nejen v Premiere League, ale i v pohárech. Věřme tomu a držme našim hochům palce.

Blazja: Po těch neúspěšných sezonách určitě nějáká trofej přijde. Otázkou je kolik jich bude. Určitě mezi ně bude patřit Community Shield a taky si věřím na Ligu Mistrů, kde ovšem podle mého názoru bude největším soupeřem Real Madrid. Pokud se s ním nepotkáme během vyřazovacích částí určitě s ním budeme hrát ve finále. Pak je tady ještě Premier League. V té si myslím obsadíme nejhůř 2 místo, myslím si že velkým soupeřem v této sezoně bude Arsenal. Mladíci už nasbírali dost zkušeností a nyní je velmi dobře využijí.

Kabi26: Samozřejmě všichni začínají ze stejného startovacího bodu. Nicméně pevně věřím, že Chelsea dosáhne na titul v Lize mistrů, Premier League, což jsou dvě hlavní soutěže. FA Cup by byl vhodným doplněním. Dalším trofejím bych se ale samozřejmě nebránil. 

Tomas: Já osobně si myslím, že tato sezóna bude jedna z těch nejlepších. Věřím, že Community Shield vyhrajem. Dále můžeme vyhrát jak FA Cup tak Carling Cup ale zde rozhoduje spíš o přiděleném týmu. Věřím, že Premier League vyhrajem, máme dost silný tým a ostatní kluby moc neposilují. Manchesteru odešel největší tahoun Ronaldo a do Arsenalu a Liverpoolu zatím nedošlo žádné velké jméno. A Champions League, doufám, že konečně uspějeme, musíme! Carlo je velice dobrý trenér a máme na to aby jsme vyhráli jak PL tak CHL!

V lete nás opustilo mnoho mladých hráčov. Pokladáte to za chybu vedenia alebo nerozvážnosť mladých hráčov?

Mickee:
Rozhodně bych to nedával za vinu našemu vedení. Jak jsem četl, vedení nabízelo mladíkům smlouvy, ale oni je nepřijali. Ovšem já je chápu. Probojovat se do základní sestavy přes tolik zkušených a dobrých hráčů je opravdu tvrdý oříšek. Přeji jim hodně štěstí v nových klubech.

Blazja: Když hrajete za klub jakým je Chelsea tak se do sestavy prosazujete těžko, chápu ty kteří odešli už neměli trpělivost a nechtělo se jim čekat na šanci tak šli jinam. Ovšem kdyby si jich vedení vážilo tak je přestoupit nenechá.

Kabi26: Beru to jako chybu vedení. Mladí hráči jsou do budoucna nesmírně důležití a kupování "hotových" hráčů nepůjde do nekonečna. Každý mladý hráč potřebuje hrát, aby se neustále zlepšoval, proto se mladým hráčům nedivím, že odešli. Samozřejmě v týmu Chelsea není příliš možnosti prosadit se, zvláště pak v mladém věku, nicméně stále tu je možnost hostování, kterou bych využil raději. Jako například u Stocha, u kterého mne ale trochu mrzí, že nebude hrát Premier League.

Tomas: Zde se to nedá posuzovat. Skoro všichni hráči dostali smlouvu ale oni odmítli. Je to veliká škoda ale mi máme v "A" už dost dobrých a mladých hráčů. Ale moc se mi nelíbí, že odchází. Ale v její situaci nevím co bych dělal. Chelsea je jedno z nejlepších můžstev a možná by se v "A" neprosadili.


Do konca prestupového obdobia ostáva už len menej ako mesiac. Nepodarilo sa nám predať ešte žiadneho hráča. Čím to je? 

Mickee:
Zájem o naše hráče tu určitě je. Ancelotti se s nimi ovšem potřebuje seznámit a zjistit co má k dizpozici. Myslím, že nás někdo ještě určtě opustí. Například takový Pizzaro. Bezpochyby je to dobrý útočník, ale já bych dal raději přednost takovému Di Santovi, nebo Sturridgemu. Pokud nás ale neopustí tento rok, příští už určitě. Takový Deco, Shevchenko nebo Ballack. Pokud vím, mají tu smlouvu snad už jen na jeden rok. Uvídíme jak to dopadne.

Blazja: Tým je sehraný nejspíš do něj vedení nechce moc zasahovat, proto taky nejspíš prodává mladé hráče místo starších. Ovšem věřím ještě v odchod Carvalha a příchod nějakého stopera například Alvese.

Kabi26: Nemyslím si, že by o hráče Chelsea nebyl zájem. Zatím se ale dle mého názoru dostáváme do fáze, kdy proběhne konečné zužování kádru a někteří hráči tak odejdou.

Tomas: Spíš je nechceme prodat. Takový Pizarro byl v Brémách dobrý a dařilo se mu, tak nevím proč ho Chelsea neprodá. Ale vše je ještě otevřené, možná Chelsea začna až ke konci období.


Naopak, k nám prišli už tri posily. Zhirkov, Turnbull, Sturridge. Koho prestup sa najviac vyplatil? 

Mickee:
Podle mého to je přestup Sturridgeho. Přišel k nám jako volný hráč, je velmi talentovaný a rozhodně má před sebou velikou budoucnost. Víte, že za něj Manchester City ve třinácti letech (!) zaplatil 30 000, které se mohli vyšplhat až na 200 000?! Za jeho příchod jsem opravdu rád a těším se, co nám všechno ukáže. Příchod Zhirkova a Turnbulla ale rozhodně nezatracuji. Podle jejich výkonů v přípravě soudím, že se nám jejich příchod vyplatil.

Blazja: Určitě přestup Zhirkova, je to skvělý hráč s výbornou technikou a hrou dopředu i dozadu. Také přestup Sturridge je skvělý, je to vynikající talent kterých není moc, ukazal to i ve svém prvním utkání kdy hned vstřelil gól.

Kabi26: Všechny bych zařadil do kolonky dobrých posil. Zhirkov nepochybně své kvality ukázal hned v prvním zápase a těším se na boj o základní sestavu mezi Maloudou a právě ním. Turnbulla v akci jsem sice neviděl, nicméně věřím, že pozici brankářské dvojky si odbude dostatečně kvalitně. A Sturridge? Jsem jedině rád, že přišel, protože je mladý a nadějný. Stejně jako Zhirkov už své kvality v přípravných zápasech ukázal a těším se na další jeho vystoupení.

Tomas: Možná to bude divné ale podle mě Turnbull. Petr také nebude pořád nejlepší a myslím si, že za 3 roky začne Ross chytat jako jednička. Ale tyto 3 jména jse mi všechny moc líbí. Sturridge je mladý a velice dobrý. Zhirkov je skvělí hráč a Chelsea udělala velice dobře, že ho koupila.


Otázka na koniec. Koho príchod by ste si priali najviac? Avšak odpovedajte seriózne, nie hlúpo. 

Mickee:
Zajímavá otázka. Ještě před začátkem přestupového období bych řekl, že příchod Davida Viilly a Francka Ribéryho bych si přál ze všeho nejvíc. V polovině přestupového období jsem si velmi přál příchod Ibrahimoviče, poté ale odešel do Barcelony. Když nad tím tak teď přemýšlím, jsem s naším kádrem spokojen a příchod někoho nového si NYNÍ nepřeji.

Blazja:
Opravdu bych si přál příchod Sneijdera a také Beckhama který by určitě měl týmu co dát. Oba jsou skvělí fotbalisté, pravda Beckham je sice starší, ale pořád užitečný což dokazuje i v Anglické reprezentaci. A Sneijderův výkon na ME byl opravdu ůžasný a v Realu si moc nezahraje takže koupit jej by nemělo být moc těžké.

Kabi26: Rád bych přivítal nějakého stopera. Myslím si, že Carvalho se už do základní sestavy neprosadí, Alex je sice dobrý, ale nevím, zda bude stačit na hráče jako Rooney či Adebayor. Určitě bych mu dal ale šanci ukázat se naplno. Jako dobrá posila by ale podle mě byl Brazilec Lúcio.

Tomas: Aguero. Byla by velká škoda ho nezískat.


Ďakujem všetkým za odpovede.

Přečtěte si také:


  Karma body: 12. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]

  RSS 2.0 článku + komentářů RSS 2.0 comments feed

  Můžete [print] tento článek, poslat ho na [email], nebo exportovat do [PDF].
  Souhrn dne na chelseafc.cz

  Komentáře:

  1. avatar
   Kopr

   Tomas = Kopr
   :-D

   odpověz na tento komentář
   1. na tento komentář odpověděl: Davqo — #2
   * * *88.100.115.60 Úterý, 04.08.09, 22:55:11
  2. avatar
   Davqo

   odpověď na komentář od: Kopr — #1 myslel som si

   odpověz na tento komentář* * *78.99.59.206 Středa, 05.08.09, 09:41:04
  3. avatar
   Kabi26

   jupííí jsem zase slavnej :D

   odpověz na tento komentář* * *84.42.225.202 Středa, 05.08.09, 10:42:58
  4. avatar
   chelsea11

   Kabi26: jasne, vzdy si bol a aj budes

   odpověz na tento komentář* * *95.102.18.61 Pátek, 07.08.09, 13:20:01

  Přidat nový komentář:

  Comments must be approved before being published. Thank you!

  Registrujte se pro psaní komentářů prosím.  Reklama
  Tabulka
  <a href='http://www.football-scores-live.com/'>live scores</a>
  Celá tabulka
  Anketa
  Miniaplikace
  Tabulka střelců
  #.
  Jméno
  Post
  G:
  1.
  Costa
  Útok
  17
  2.
  Hazard
  Záloha
  9
  3.
  Oscar
  Záloha
  6
  4.
  Drogba
  Útok
  3
  5.
  Rémy
  Útok
  3
  Sestava:

  Brankáři

  #
  Hráč:

  Obránci

  #
  Hráč:

  Záložníci

  #
  Hráč:
  8
  22

  Útočníci

  #
  Hráč:
  Hráč měsíce

  Navigace

  BLESKOVKY

  Hazard podpísal nový kontrakt

  Sobota, 14.02.15 01:39:33

  Belgický záložník Eden Hazard podpísal na Stamford Bridge nový päť a polročný kontrakt, ktorý by ho mal v Chelsea udržať minimálne do roku 2021. Ukončil tým akékoľvek špekulácie o jeho možnom odchode

  REKLAMA

  Přihlášení


  Registruj se!

  No items available

  Tlačítka:

  Přidej na Seznam
  Add to Google
  FutbalPortal.sk - priamy ťah na bránu!
  S-Rank - chelseafc.czS-Rank

  Valid XHTML 1.0 Transitional

  Fotbal - Online hry - Vychutnej si pocit vítězství!
  Inter Milán - Cechia Nerazzurra
  Chelsea Olomouc

  Návštěvnost

           

  Kde to vře?

  Poslední komentáře

  • Petric32: Nejhorší je, že Benítez zůstane až do konce sezony, protože to po něm nikdo nevezme na 4 měsíce... : Guardiola...
  • Shmir: Pěkné video, potom ho hodím do rubriky Blues videa :-)...
  • ternie: :P :) http: www.youtube.com watch?v=rY5pF3C_Ufw......
  • Petric32: a jinak i za mě osobně všem Šťastné a Veselé Vánoce!...
  • Petric32: Vpravo na obrázku je moje křeslo :D...

  Poslední články

  Most karma

  Nejvíce navštěvováno


   
   

  kennymax.sk