Reportáž: Wigan vs. Chelsea 0:2

Neděle, 04.11.07 - 13:59:59 rubrika: Chelseafc.cz
Přečteno: 4458x - přidal: Jakub
Belleti

Aktualizováno! Chelsea pod manažerem Avramem Grantem vyhrála již v Premiér League 5 zápasů v řadě. A to ani v jednom nedostala gól. Včera se naši hráči radovali z výhry 2:0 na hřišti Wiganu. Frank Lampard ukázal, že je ve formě poté co proměnil pas od Wrighta-Phillipse. O několik minut později naopak Juliano Belleti prokličkoval téměř celé hřiště a stanovil tak konečný výsledek…

Lampard
Je tomu přesně 452 minut co Petr Čech naposledy v Premiér League inkasoval. A byl to gól z penalty ve vzpomínaném zápase s Manchesterem United z 88. minuty. Od této doby se může obrana Chelsea pyšnit stoprocentní bilancí. 5 zápasů = 5 utkání bez gólu. I tato statistika ukazuje, že Chelsea se opravdu zvedá a je od každého zápasu lepší a lepší. Ve včerejším utkání to přesně potvrdili. Zápas rozhodli dvě branky v rozmezí sedmi minut.

Byť do zápasu nemohl nastoupit standardní pilíř pravého útočného křídla Joe Cole, který si těsně před zápasem přivodil malé zranění na levém koleni, tak na jeho místo se umístil SW-P. Ten Důvěru v žádným případě nezklamal… Už jenom na to, že přihrál na první branku Lampardovi, ale po celý zápas na pravé straně odváděl dobrou práci.

Rychlý gól z 11 minuty nás krásně povzbudil a naopak Wigan naopak potopil. Z toho i vyplynula druhá branka, kdy Juliano Belleti prošel sám přes většinu hřiště a pak nekompromisní ranou k tyči z hranice vápna nedal domácímu brankáři Kirklandovi žádnou šanci. V celém prvním poločase jsme dominovali, a vytvořili si hned několik slibných šancí, které ovšem ke gólu nevedli. Ve druhém poločase se Wigan vzpamatoval a jelikož my jsme se už nikam nehnali, a v klidu jsme se snažili hlídat dvoubrankový náskok, tak z přehnané ofenzívy, která převládala z naší strany se rodily nepřesnosti které mohli domácí využít. Naštěstí se tak nestalo, několikrát zapracoval Čech, ale více méně se většina útoků rozbila o obranou hráz kterou vedl opět Carvalho.

Didier
Na levé straně obrany nastoupil podle očekávání Wayne Bridge který se dostal do sestavy kvůli zraněním Ashelyho Cola a Paula Ferreiry. Od toho se vždy na levé straně očekávají výpady do útoku s celo zápasovou podporou útoku, a to byla ale věc kterou jsme včera bohužel vidět nemohli. Naopak je tomu na pravé straně u Belletiho, který svůj výkon korunoval již zmíněnou brankou, a čím dál více se zařezává do základní sestavy kde se pořád spekulovalo, zda místo něho nemá nastupovat Ferreira. Frank Lampard opět ukázal že má formu, a tak po zápase s Leicestrem, kde vstřelil hattrick se dokázal prosadit znovu. Doufejme že mu tato forma dlouho vydrží, a nejenom jemu. Nebylo by pěkné kdyby Petr Čech se alespoň přiblížil rekordu v minutách ve kterých nedostane gól? Ale to je ještě dlouhá doba, zatím není ani v půlce svého vlastního rekordu.

Wigan manažer Chris Hutchings:
"Z naší strany byl druhý poločas výborný, měli jsme chvílemi převahu, drželi jsme s Chelsea krok, a měli dokonce 2 gólové šance, ale štěstí se na naši stranu nepřiklonilo, snad příště“

"Musíme myslet pozitivně!"

Chelsea manažer Avram Grant:
"Jsme opět v závodě o titul!“

"První poločas jsme hráli absolutně bezvadně, dali jsme dva ryché góly a měli další velké šance. Dobrá hra od nás, a také zasloužené vítězství!“

"Jak dlouho dokážeme hrát útočný a dobrý fotbal, tím budu radši. Právě jsme na vítězné vlně, a v žádném případ nechceme slézt…"

Wigan: Kirkland, Melchiot, Granqvist, Bramble, Kilbane, Valencia, Brown (85. Skoko), Scharner, Landzaat (82. Sibierski), Koumas, Bent.
Náhradníci: Pollitt, Aghahowa, Boyce.

Chelsea: Čech, Belletti, Alex, Carvalho, Bridge, Obi Mikel, Essien (76. Sidwell), Lampard, Wright-Phillips, Drogba (75. Kalou), Malouda.
Náhradníci: Cudicini, Shevchenko, Ben-Haim.

Góly: 11. Lampard, 18. Belletti.