-:-

Report: Žilina 1:4 Chelsea

Středa, 15.09.10 - 22:32:55 rubrika: Mužstvo
Přečteno: 4822x - přidal: Kopr
Chelsea porazila v prvním zápase skupiny Žilinu jednoznačně 4:1 a vede tabulku skupiny. Jak se zápas líbil Vám?, napište do komentářů svůj názor.

15.9. 2010, 20:45 • Pod Dubňom • Champions League • 1:4 • Preview

MSK Žilina 1:4 Chelsea

Branky: Tomas Oravec (55') - Michael Essien (13'), Nicolas Anelka (24') (28'), Daniel Sturridge (48')

Soupisky:
Žilina: Dúbravka - Guldan, Piaček, Pečalka, Mráz - Jež, Bello - Rilke, Ceesay, Vladavić - Oravec.
Lavička: Krnáč, Angelovič, Leitner, Majtán, Poliaček, Šourek, Vittor.
Chelsea: Čech - Ivanovič, Alex, Terry, Žirkov - Mikel, Essien, Benayoun - Sturridge, Anelka, Malouda.
Lavička: Turnbull, Ramires, Ferreira, Kalou, Van Aanholt, Kakuta, McEachran.
Hráč zápasu podle Chelseafc.cz: Nicolas Anelka

Rozhodčí: ? • Počet diváků: ?

Chelsea vstoupila do úvodu skupinové fáze na jedničku. Porazila slovenského mistra 4:1. Do zápasu nemohl nastoupit z důvodu zranění F. Lampard a A. Cole. Kvůli kartám nemohl nastoupit elitní střelec Didier Drogba.

Zápas začal v poklidném tempu, ale Chelsea jako vždy dokázala brzy skórovat. Ve 13. Anelka unikl obraně Žiliny a přihrávkou pod sebe vybídl ke gólu Michaela Essiena. Ve 22. Minutě přišla šance i na druhé straně, když hlavičkoval Belo, ale Petr Čech zakročil bez problémů. Hned o dvě minuty později Anelka opět předvedl svoji rychlost a po Maloudově kolmici half-volleyem levačkou propálil gólmana Důbravku. Ve 27. Minutě prokázal dobrou střelu levačkou Sturridge, Důbravka ovšem výborně zakročil a vyrazil na roh, po kterém John Terry hlavičkoval do břevna, ale míč se odrazil k Anelkovi, který míč doklepl ve 28. minutě do prázdné brány. Ke střele se dokonce dostal i John Terry, ale jeho střele chyběla razance a proto Důbravka bez problémů míč zachytil. K poslední akci prvního poločasu se přihlásil Vladavič, jeho ránu ovšem dokázal Petr Čech výborným zákrokem zlikvidovat

Chelsea teda první poločas zvládla poměrem skóre 3:0. Žilina se dostala v prvním poločase asi pouze k dvěma vážnějším střelám.

Ve 48. Minutě se po kolmici Yossiho Benayouna prosadit i Daniel Sturridge, který oběhl gólmana a zavěsil do prázdné branky. Ve 49. Minutě opět Vladavič ohrozil branku Chelsea, ale Čech byl opět úspěšný. V 55. minutě Petr Čech podskočil centr žilinských a míč se odrazil od hlavy Branislava Ivanoviče za brankovou čáru. Gól byl ovšem velkou chybou Petra Čecha, který to okamžitě vzal na sebe. Žilina tím pádem získala i nějaké psychické síly do dalšího průběhu utkání. Vladavič již potřetí nebezpečně ohrozil bránu hostí, ovšem tentokrát pokus skončil vedle. V 65. minutě se ke střele dostal Majtán. Mezi tři tyče se ovšem střela nevešla. Od 4. gólu jakoby obrana Chelsea usnula na vavřínech a dělala několik zbytečných chyb. V 74. minutě mohl Guldan zakončit z blízky hlavou, střela šla ovšem vedle. V 83. minutě se sice ke střele z dálky dostal i Michael Essien, ale jeho pokus Důbravka vyrazil před sebe.

Na konci druhého poločasu už se tedy nic nestalo. Chelsea vyhrála 4:1 na půdě Žiliny a vstoupily tedy úspěšně do skupinové fáze Ligy Mistrů.

autor: Bjail

Karma body: 6. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]