-:-

Report: Wigan - Chelsea 0:2

Neděle, 19.08.12 - 16:28:26 rubrika: Premier League
Přečteno: 14030x - přidal: Petric32
AKTUALIZOVÁNO O ZÁPASOVÁ FAKTA Chelsea vstoupila do nové sezony Premier League vítězně. Wigan porazila na jeho hřišěti 2:0, přičemž obě branky padly v první desetiminutovce. Velkou zásluhu na nich nese Eden Hazard.

Chelsea hned v prvním kole naskočila do zápasu ve třetích černých dresech a oproti zápasu Community Shield proti Manchesteru City udělal Roberto Di matteo v sestavě pouze jednu změnu. Místo nemocného Ramirese se do sestavy podíval Ryan Bertrand.

PRVNÍ POLOČAS
Chelsea do zápasu vkročila tím nejlepším možným způsobem. Už ve druhé minutě se ve středu hřiště skvěle uvolnil Eden Hazard a vyslal do brejku Branislava Ivanoviće, kterému ještě sekundoval Fernando Torres. Srbský obránce vzal tíhu okamžiku na sebe a chladnokrevně zavěsil.

Hrdinou prvních minut byl jednoznačně Eden Hazard, který krátce po gólu podnikl samostatnou akci směrem k El Habsiho bráně. Od míče byl tvrdě odstaven obráncem domácích a sudí ukázal na značku pokutového kopu. Mistr těchto situací Frank Lampard se nemýlil a v sedmé minutě poslal Chelsea do vedení 2:0. Snový začátek.

Těžko říct, jestli se hráči Wiganu rozhodli ústřední postavu dosavadního průběhu zápasu zlikvidovat, ale na přelomu první desetiminutovky si na Hazarda zezadu ostře vyšlápl kapitán domácích Caldwell a viděl žlutou kartu. O dalších deset minut později se do šance začínal probíjet Victor Moses, hráč, o kterého se ne zrovna málo zajímá právě Chelsea, a toho zastavila až trojice hráčů Chelsea. Nedovoleně a následoval přímý kop, který však nic nebezpečného nepřinesl.

Chelsea po druhém gólu evidentně ubrala a ze hry začínali mít více borci Wiganu. Měli možnost zahrávat několik rohových kopů, podnikali nadějné průniky, avšak k pořádnému ohrožení svatyně Petra Čecha to ani jednou nevedlo. Nejvíce rozruchu tak asi přinesla situace, kdy Čech chytal míč možná za hranici vymezeného území. Fanoušci domácích rozhodnutí rozhodčího nechat hru běžet, neodpískat penaltu a nevyloučit Čecha ocenili hlasitým pískotem.

Přibližně deset minut před koncem prvního poločasu byl v ofsajdu nachytán Fernando Torres a o pár vteřin později si kvůli faulu žlutě popovídali David Luiz a hlavní arbitr. Dále ještě McArthur vyfackoval Hazarda a rozehrávkou následné standartní situace byl do ofsajdu opět vystaven Torres.

Závěrečná desetiminutovka patřila hráčům Latics. Do konce první půle se tak ocitl v nebezpečí výhradně Petr Čech. Wigan zahrával řadu rohových kopů, sám Čech jednu střelu na roh vyrazil a jednu ve spolupráci s Davidem Luizem, který míč odkopával z prostoru před brankou, zlikvidoval.

Sečteno podtrženo, Chelsea byla nebezpečnějších týmem prvních deset minut, ze kterých vytěžila naprosté maximum. Jediné dvě střely Chelsea v prvním poločase skončily gólem. Ve zbytku poločasu se pomalu ale jistě začali ke slovu dostávat Latics. Nejprve převahou na hřišti a držením míče, ale postupem času i nebezpečnými akcemi a střeleckými pokusy. Gól však dát nedokázali, a tak týmy odcházely do kabin za stavu 0:2 pro hosty.

DRUHÝ POLOČAS
Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Čech se ocitl pod palbou hned od prvních minut. Roberto Martínez si první střídání připravil hned na úvod druhé půle. Ze hry stáhl Shauna Maloneyho a na hřiště poslal Jordiho Gómeze. Po deseti minutách hry viděl žlutou kartu za faul zezadu na Lamparda McArthur.

Krátce po hodině hry měl možnost navýšit skóre Fernando Torres. Bertrand ho hlavičkou vybídl do šance, avšak před padajícím gólmanem už stihl Španěl do míče jen ťuknout. Centimetry před brankovou čárou ho domácí obránci odkopli do bezpečí. Následně byl ze hřiště stažen klíčový hráč pro dosavadní skóre Eden Hazard, kterého vystřídala další letní akvizice Oscar. Ten se v dresu Blues objevil vůbec poprvé. V 67. minutě dohrál zápas i bývalý hráč Chelsea Franco Di Santo a na hřiště se podíval Arouna Koné.

O minutu později na sebe poprvé upozornil Osar. Dlouhý sprint zakončil střelou z dálky těsně vedle pravé tyče El Habsiho svatyně. Obránci mu další postup k bráně neumožnili. To už fanoušci Chelsea ve zvrat v utkání nevěřili a začali si prozpěvovat pověstné Campeones, Campeones, ole ole ole…

V 81. minutě Roberto Martínez provedl poslední střídání, když stáhl ze hřiště Jamese McArthura výměnou za Bena Watsona. Sestavou zamíchal druhým střídáním v zápase také Roberto Di Matteo. Místo Juana Maty se na hřišti ukázal Raúl Meireles.

Pět minut před vypršením řádné hrací doby vyrazil Čech střelu z úhlu, avšak pouze do prostoru, kde už číhal další hráč domácích. Nůžkami zakončená akce ale mířila pouze několik metrů vedle branky. Na druhé straně hned v zápětí zahrozil průnikem do vápna Tores, ale byl nedovoleně zastaven. Na hranici vápna se zahrával přímý kop, jehož zakončení branku El Habsiho ohrozilo, ale gól z toho nebyl.

Chelsea si výsledek chtěla pojistit nejlepším možným způsobem. Vlastním atakováním soupeřovy brány. Zahrávala pár rohových kopů, vyprodukovala nebezpečné střely, ale s výsledkem už nic nehnulo. Chelsea porazila v prvním utkání nové sezony Premier League Wigan na jeho hřišti 2:0 a připsala si první tři body do tabulky. Čech zase první čisté konto v sezoně. Aktivita prvních deseti minut se nakonec projevila jako klíčová. Mužem zápasu může být s klidem označen Eden Hazard, který má velmi velký podíl na obou brankách.