-:-

Report: Manchester United 3:1 Chelsea FC

Pondělí, 19.09.11 - 13:40:00 rubrika: Mužstvo
Přečteno: 5264x - přidal: EQUULUS
Smůla, zklamání, bolest, slzy. Takové jsou pocity jistě každého fanouška po zápase Manchester United vs. Chelsea, který dopadl lépe pro domácí, i když Chelsea by si zasloužila minimálně bod.

Ofsajdy: 2 - 0
Penalty: 1 (v 56. min. ji neproměnil Rooney)
Rozhodčí: Phil Dowd
Diváci: 75 455 diváků
Sestavy:
Manchester United (4-4-2): De Gea - Smalling(62. Valencia), Jones, Evans, Evra (c) - Nani, Anderson(62. Carrick), Fletcher, Young - Hernandéz(79.Berbatov), Rooney
Trenér: Sir Alex Ferguson

Chelsea FC (4-3-3): Čech - Bosingwa, Ivanović, Terry (c), Cole - Ramires, Meireles (79. Mikel), Lampard(46. Anelka) - Sturridge (67. Lukaku), Torres, Mata
Trenér: André Villas-Boas

Průběh zápasu:
1. poločas
Jak je v těchto prestižních zápasech mezi Manchesterem a Chelsea zvykem, očekával se pomalejší začátek, ale to se nepotvrdilo a byl to zcela jiný zápas.

Hned ve třetí minutě byl blízko vstřelení branky Ramires, který dostal přetažený pas od Ashleyho Colea, jenže jeho pokus o střelu doproti pohybu De Gey mířila přímo na jeho nohy, a proto nebylo pro domácího gólmana obtížné míč vykopnout.

Jenže v 7. minutě zmrazil hostující fanoušky mladičký Chris Smalling, který si na přímý volný kop naskočil a hlavou se nemýlil. Opakované záběry prokázaly, že tři červení hráči byli v ofsajdu a stejně tak Chris. Asistent rozhodčího velmi zaváhal. 1:0

Vyrovnání mohl zařídit Fernando Torres, kterému nechtěně nahrál Anderson, Torres se prosmýknul mezi dvěma obránci a vystřelil na zadní tyč, jenže míč neměl správnou rotaci a minul branku De Gey asi o metr.

Poté po rohu Maty mohl skórovat Ivanović, jenže De Gea s jeho hlavičkou ze 14. minuty neměl problém.

Ve 21. minutě se pokusil ohrozit bránu domácích Sturridge, jenže jeho střela nebyla přesná a scházela razance a byl to tak jeho druhý nepřesný střelecký pokus nedělního pozdního odpoledne.

Běžela 22. minuta, kdy Ramires zachytil na středu přihrávku, nahrál Torresovi, ten posunul Sturridgovi, ten dal míč na střed Meirelesovi, který si počkal na náběh Lamparda, jenže jeho střela minula pravou tyč De Geovi brány.

26. minuta a nevěřící fanoušci i hráči věší hlavy dolů. Krásnou českou uličkou našel Mata Torrese, který šel z levé stany vápna na De Geu, ten ale viděl na středu ve výhodnější pozici Ramirese, jenže ten trestuhodně a překvapivě trefil přímo de Geu, který se přemísťoval. Za Ramiresem stál ještě ve výhodnější pozici Sturridge. Byla to identická situace, jako v úterním zápase Ligy Mistrů tehdy Torres nahrával Matovi a ten bez problémů vstřelil gól.

K další střele se dostal aktivní Torres, jenže jeho střele scházela přesnost, bez které branku dát prostě nemůže.

Jak se má střílet, ukázal v 37. minutě Nani, který vybíhal z ofsajdové pozice, jak ukázaly opakované záběry, proběhl nejdříve kolem Maty, poté kolem Meirelese a z 20 metrů krásně trefil horní růžek Čechovi brány. Petr zde byl bezmocný a se střelou nemohl nic dělat. 2:0

Ve 45. minutě přišla třetí rána pro Blues.John zavezl míč do vápna, nahrál do běhu Nanimu, který mu chtěl patičkou vrátit míč, jenže Johnovi se postavil do cesty Terry, jenže při snaze odkopnout míč do bezpečí trefil Naniho, míč se odrazil přímo k Waynu Rooneymu, který pohodlně do téměř prázdné brány zvýšil náskok domácích o tři branky. 3:0

Chelsea tak odcházela do kabin se třígólovým mankem, se kterým chtěl nejen André Villas-Boas něco udělat.

Známka, kterou si Chelsea za 1. poločas zaslouží: 4
Kdy 1 znamená skvělý výkon a 10 velmi špatný výkon, pozn. red.

2.poločas
André na výsledek prvního poločasu zareagoval jednou změnou. Místo chabého Lamparda nasadil Anelku, který se místo Maty postavil do útoku a Mata šel na pozici Franka Lamparda, a jak se za 30 sekund ukázalo, byl to skvělý tah.

Ve 46. minutě, hned po rozehrávce, si vzal míč Mata, nahrál Anelkovi, který vymslel neuvěřitelně krásný pas na Fernanda Torrese, který se nemýlil, když míč po zemi krásně poddloubnul a přeloboval De Geu. 3:1

Ve 49. minutě se do šance dostal Mata, jenže z velké blízkosti nedokázal De Geu překonat, vytěžil alespoň rohový kop, ze kterého se Chelsea nedostala ani ke střele.

V 55. minutě se ke střele z velkého vápna dostal Nani, jenže jeho střelu zastavilo břevno, míč se následně odrazil na jeho nohu, Bosingwa se pokoušel vypíchnout míč, jenže rozhodčí viděl faul a válející se Nani se usmíval. Míč si postavil Wayne Rooney, rozběhnul se a při střele podklouzl a míč šel úplně mimo bránu. Rooney tak nechal Blues šanci na vyrovnání.

V 67. minutě se ke dvou střelám dostal Rooney, jenže obě byly zblokovány hostující obranou.

V 68. minutě se Chelsea dostala do nátlaku, když po sobě zahrávala tři rohové kopy, ale ani jeden nedokázala využít, a tak na tabuli na Old Trafford svítil stav 3:1.

V 70. minutě mohli diváci na stadioně vidět krásnou individuální akci Torrese, který si doslova vyškolil tři hráče Manchesteru, vystřelil, brankář jeho střelu dokázal vyrazit jen před sebe, kde stál později dorážející Torres, jenže bránu přestřelil.

72. minuta. To je minuta, na kterou se dlouho nezapomene. Ramires ho vyzval krásným pasem a Torres měl před sebou jen De Geu. Pravou nohou elegantně překročil míč, čímž zmátl golmana, levou nohou si postrčil míč a byla před ním zcela prázdná brána. Jenže fotbalový Bůh v tu chvíli nestál při něm.  Levou nohou minul branku, což se jen tak nevidí. Zápas mohl být zdramatizován, jenže to se nestalo a Chelsea, pokud chtěla vyrovnat, musela otevřít více hru, což se stalo.

V 75. minutě se ke střele z poza velkého vápna dostal Ivanović, jenže tento střelecký pokus nechal De Geovi chladnou hlavu.

V 77. minutě se kousek štěstí přiklonilo i na stranu Chelsea, Wayne Rooney totiž svou střelu poslal jen na levou tyč Čechovi svatyně a následnou dorážku Hernandéz poslal jen do boční sítě.

V 83. minutě mohl snížit Fernando Torres, jenže jeho střela nezamířila mezi tři tyče.

Do stejné pozice, jako Ramires na začátku utkání, se dostal v 90. minutě Berbatov, který také svoji šanci trestuhodně zahodil, když skvěle zaskočil Čecha Cole, který vykopl míč na poslední chvíli.