Report: Chelsea 1 - Porto 0

Úterý, 15.09.09 - 23:50:14 rubrika: Mužstvo
Přečteno: 4057x - přidal: 24bauer
Nicolas Anelka vystrieľal Chelsea 3 body! Aj napriek nepriazni počasia The Blues dokázali poraziť drakov z Porta a zo Stamford Bridge si tak odnášajú plný počet bodov! +Foto

Pre Chelsea bol zápas typicky dominantný, ale bez streleného gólu v prvom polčase. Draci z Porta vyslali na bránu Petra Čecha niekoľko strieľ, no len pri jednej z nich si musel Čech dávať pozor. Na druhej strane, Helton, v bráne Porta sa blysol niekoľkými skvelými zákrokmi, zvlášť zákrokom pred Salomonom Kalouom, keď zabránil takmer istému druhému gólu.

Bol to Anelka, ktorý sa pokúsil využiť na začiatku chybu Pereiru, no krížna prihrávka nenašla žiadneho spoluhráča a Lampard bez rozmýšľania skúsil vystreliť ďalekonosnú strelu, po ktorej nasledoval roh. Na druhej strane ihriska, Hulk, najmohutnejší hráč na ihrisku dal silu vo svojich nohách pocítiť aj Čechovi, no naša jednotka v bráne opäť raz nesklamala.

Nasledoval rohový kop, pri ktorom bol však faulovaný Essien. O niečo neskôr sa Ivanovič blysol krásnym centrom rovno na hlavu Lamparda, no snáď nebyť mokrej lopty a trávnika, mohli sme sa z gólu radovať o čosi skôr. O dve minúty neskôr nastala kolízia medzi kapitánmi, konkrétne medzi hlavou Terryho a lakťom Bruna Alvesa pri rohovom kope. Náš kapitán musel byť chvíľu ošetrovaný.

Prvú žltú kartu v zápase uvidel Essien, ktorý tvrdo fauloval útočníka portských drakov Hulka. Neskôr Essiena nasledoval aj Malouda, ktorý si kartu vyslúžil docela nezmyselným faulom. Chelsea potom začala skúšať hru na centrované lopty poza chrbát obrany. Lampard z takýchto pozícií kŕmil Anelku, no ten sa pred dôslednou obranou Porta nepresadil.

Frank Lampard sa prezentoval krásnou strelou z ľavej nohy, no "nepriestrelný" Helton sa opäť raz preukázal. Rozostavenie tímu 4-3-2-1, kde v útoku operovali Kalou, Anelka a Malouda dostávali často vydarené centre od Branislava Ivanoviča, ktorý zaskakoval potrestaného Bosingwu.

Po polčase, akoby Chelsea chytila druhý dych. Práve Porto robehlo v druhom polčase prvú akciu, no o dve minúty neskôr sa radovali hráči v modrých dresoch, keď v 48 minúte Anelka otvoril skóre zápasu. Nicolas sa ale musel trafiť na druhýkrát, keď ho z prvej pozície Helton vyhchytal, no svoj prvý gól v tohtoročnej Lige Majstrov si nemohol nechať ujsť. 1-0 pre Chelsea.

v 53. minúte sa rozbehla krásna akcia A. Colea, ktorý poslal Maloudovi na hlavu center ako z učebnice. Malouda však z ťažkej pozície strelil len do bočnej siete. V 58 minúte Ivanovič poslal krížnu prihrávku Kalouovi, no ten v rozhodujúcej chvíli zaváhal a bol zneškodnený obrancami.

Na druhej strane, striedaný Falcao mal v 68 minúte šancu, keď chaotickú obranu Chelsea zachraňoval opäť Petr Čech. Asi 15 minút pred koncom zápasu bol Kalou vystriedaný za Belettiho, no Porto nechcelo prestať hrýzť a na bránu Čecha vyslalo veľa striel zo všetkých možných pozícií.

Konečný hvizd bol akýmsi vykúpením pre Chelsea, keďže draci z Porta ku koncu zápasu tlačili hráčov v modrých dresoch. Treba ešte spomenúť, že na lavičke náhradníkov sa objavil Joe Cole, mladíci Fabio Borini a Jeffery Bruma.

Chelsea (4-3-2-1): Čech, Ivanovič, Carvalho, Terry (c), A. Cole, Ballack, Essien, Lampard, Kalou (Belletti 76), Malouda, Anelka.
Góly: Anelka 48.
Žlté karty: Essien 14., Malouda 17.
Červené karty: -

Porto (4-3-3): Helton, Fucile, Rolando, Bruno Alves (c), Pereira, Gaurin, Fernando, Raul Meireles, Mariano Gonzalez (Falcao 53), Hulk, Rodriguez (Varela 64).