-:-

Chelsea FC 2:1 Everton

Středa, 09.01.08 - 15:06:41 rubrika: Chelseafc.cz
Přečteno: 3758x - přidal: Robben
První zápas máme za sebou. A neskončil pro nás tak špatně. Chelsea vyhrála 2:1. Není to žádný kloudný výsledek, ale kdyby Chelsea dala své zahozené šance tak to klidně může skončit 4:2 pro domácí.Finále nemáme ještě vůbec v kapse. Druhý zápas se odehraje na půdě Evrtonu. Pro Everton je tento výsledek potěšující. V pohárech se počítá jeden gól na hostujícím hřišti jako za dva. Ale kdyby na Evertonu nepadl gól tak postupuje Chelsea a na druhou stranu kdyby dal Everton jen jediný gól tak zase postupuje do finále Everton. Ale to se ještě nestalo.
Do prvního poločasu nastoupili Mikel i Yakubu. Ti to hráči dostal povolení od Nigérie jen na tento zápas. Začalo se celkem zostra hned v druhé minutě vletěl Jonson do Hilaria a div mu neukopnul hlavu. O minutu později vletěl Ballack do Cahilla, ale rozhodčímu nic nevadí. Ve 13. minutě vypálil Belletti asi z 20 metrů, ale tato střela si nenašla cestu do sítě. Ve 25. minutě přišla chvíle pro SWP. Malouda nahrál SWP a alias Thierry Henry zatočil míč krásně k tyči 1:0. Ani ne za pět minut tady byla další šance. SWP vybídl J.Cola a ten běž zčásti sám na brankáře. Snažil se ho ještě křižovat jeden z obránců a mírně o Cola zavadil J.Cola to rozhodilo stačil sice ještě zakončit ale tato střela neměla šanci uspět. Ale rozhodčí tam viděl nepovolený zákrok a nařídil přímí volný kop. Míč si postavil Ballack, vystřelil a chyběli jen milimetry, aby skončila v brance. Do poločasu se už nic závratného nestalo. 1:0.

Do druhého poločasu z žádných manažeru nestřídal. V 48. minutě vletěl do Maloudy Phil Nevill a dostává za tento zákrok žlutej kartónek. Everton začínal být nervózní. V 55. minutě vystřeli tvrdou střelu Ballack, ale ta minula branku. 57. minutě ruplo v hlavě Mikelovi, který na pulce oslabil svůj tým po likvidačním zákroku na Nevilla. Pro Mikela je tato sezóna zatím špatná nehraje moc dobře a dostává moc červených karet v této sezóně má nakojte už dvě červené karty. Everton už po pěti minutách využil přesilovku trefil se zmiňovaný Yakubu. Everton svůj cíl splnil dal gól venku. Ale Chelsea se nemohla spokojit z remizou potřebovala vyhrát. Chelsea neustále dobývala Evertonskou branku. A vyplatilo se. Bridge centroval všichni si mysleli, že z tohoto centru nic nebude. Míč se dostal až k SWP ten vyvinul tlak na Lescotta a ten si dal vlastní branku na tabuli svítilo 92. minuta. Konec 2:1 pro Chelsea.

Chelsea: Hilario – Belletti, Alex, Carvalho, Bridge – Mikel, Ballack, SWP, J. Cole (59. Sidwell), Malouda (90. Ben Haim) – Pizarro (81. Ferreira).

Everton: Howard – Hibbert, Jagielka, Yobo, Lescott – Neville, Cahill, Carsley, McFadden – Johnson, Yakubu (89. Anichebe).

Chelsea 2:1 Everton