-:-

Čech a spol. nedokázali porazit Portugalce

Středa, 11.06.08 - 20:13:26 rubrika: Chelseafc.cz
Přečteno: 3059x - přidal: Kabi26
Vlastně nedokázali uhrát ani bod. Ikdyž dnešní fotbal byl o mnoho pohlednější, než-li souboj Čechů se Švýcarskem, kde jsme "uválčili" výhru 1:0, dnes se nedařilo střelecky. I přes velký počet střel se do prostoru mezi tři tyče vlezly asi jenom 3-4 střely. Překvapením bylo nasazení Baroše místo Kollera, který tedy od začátku seděl pouze na lavičce. Více v celém článku..
Již v 8.minutě dokázali Portugalci strhnout vedení na svou stranu, když na třikrát překonal Deco bezmocného Čecha. Pěkná akce zakončená sice ne tak efektivním způsobem, nicméně ten gól tam padl a Deco se mohl radovat z gólu.

Nicméně hned v 17.minutě jsme srovnali. Konkrétně Libor Sionko. Po rozehraném rohovém kopu, ke kterému se postavil Jaroslav Plašil naběhl Libor do pokutového území a nedal Ricardovi v bráně Portugalců žádnou šanci.

Do konce poločasu se hrál pohledný fotbal, šance byly, nicméně ne zakončeny gólem. Po prvním poločase tedy 1:1.

V 63.minutě se trefil Cristiano Ronaldo. Češi dali Portugalcům hodně místa, hlavně tedy na levé strany kterou měl chránit Jankulovski, nicméně právě Marek se stahoval moc do středu a nechal Portugalcům hodně místa. Z toho vypramenil právě tento gól. Deco si s volným místem rozhodně pohrát umí a zakončit to vynikající přihrávkou pro něj není problém. Přihrávkou mezi snad 2-3 hráči České reprezentace našel Cristiana Ronalda a ten z voleje vypálil po zemi. Brankář Londýnské Chelsea na míč nedosáhl, neměl žádnou šanci.

Češi se snažili natlačit se na půli Portugalců, na hřiště šel Vlček a Koller, tudíž hráli 2 útočníci a 1 "ostrý krajní záložník", jak tomuto postu rád říká Karel Brückner.

Portugalci vychytrale zdržovali a tak se nastavovaly 3 minuty.

Právě v nastavení se stejně jako v duelu proti Turecku Portugalci prosadili. Po faulu na Portugalské polovině Portugalci doslova hned rozehráli. Cristiano Ronaldo byl v tu dobu na stejné "lajně" jako Čeští obránci, kteří v tomto zápase Čechíňovi moc nepomáhali, a Ronaldo s přehledem utekl. Se spoluhráčem Quaresmou si pohrál s Petrem Čechem, když Ronaldo přímo před Čechem nahrál pod sebe Quaresmovi a ten měl jednoduchou práci.

Po vyrovnaném 1.poločase tak Portugalci ve 2.půli naprosto "převálcovali" Čecha a jeho spoluhráče.

José Bosingwa, Ricardo Carvalho a Paulo Ferreira se tak oproti Petrovi Čechovi dnes určitě vyspí velice dobře. Momentálně se bude čekat na výsledek souboje Turecko-Švýcarsko. Když tento zápas skončí remízou, stačí Čechovi a jeho spoluhráčům uhrát remízu.