-:-

Report : Stoke vs Chelsea 1:2

Sobota, 12.09.09 - 19:10:00 rubrika: Chelseafc.cz
Přečteno: 2993x - přidal: Tuzinho
Chelsea stále drží neporazitelnost a ze zápasu proti Stoke si odváží 3 body. V 5. kole Premier League Blues porazili Stoke 2:1

Mezi základní sestavu Blues se místo Carvalha, Essiena a Anelky (kteří seděli na lavičce) dostali Ivanovič, Malouda a Kalou, již to přineslo před zápasem údiv a překvapenost Ancelottiho výběru.

Hned v 10. minutě přišla akce Stoke, kterou si Petr Čech pohlídal. Nová posila Stoke, útočník Beattie, se zranil a již v 11. minutě musel být střídán.

Stoke to ale nijak nerozhodilo a v 32. minutě vstřelilo úvodní branku. Petr Čech se rozběhl po dlouhém centru ze strany, ale když zjistil že na míč nedošáhne, zastavil. Volný Faye poté míč bezproblémově vstřelil do branky hostů a fanoušci domácího celku vybouchli radostí.

Další nepříjemnost pro Stoke bylo střídání brankaře Sorensena, kterého nahradil Simonsen. Po základní hrací době první půle bylo oznámeno neuvěřitelných 8 minut nastavení, kterého Chelsea využila. Frank Lampard poslal nádherný pas na Drogbu, který se otočil kolem obránce a ukázkově zakončil do rohu branky. Tudíž po prvním poločase byl stav 1:1.

V druhé polovině zápasu byla Chelsea jasným vládcem hry, ale díky obraně a kapce štěstí Stoke drželo remízu. V průběhu hry došlo ke střídání, kde Anelka nahradil Kaloua, Essien přišel za Ballacka a  jako poslední nahradil Belletti mladého Obi Mikela.

Až v 95. minutě v poslední naději na gól se Chelsea podařilo vstřelit branku, když se míč nakonec dostal na kraj velkého vápna k Maloudovi a ten vstřelil rozhodující gól zápasu.

Chelsea si odváží další 3 body a po 5 zápasech vede tabulku s 15 body.

Stoke City 1:2 Chelsea FC