-:-

Report: Malaysia XI 0:1 Chelsea

Čtvrtek, 21.07.11 - 17:19:36 rubrika: Mužstvo
Přečteno: 4031x - přidal: EQUULUS
Chelsea dnes předvedla hrozný výkon a opět se štěstím vyhrála 1:0 v prvním utkání asijského turné. Jak se Vám zápas líbil? Vyjádřete se v komentářích.

Malaysia XI  0:1  Chelsea
Branky: 79. Drogba
ŽK: -
Diváků: 84 980 (vyprodáno)
Sestava:
Malaysia XI (4-4-2):  Mohd Farizal Marlias (71. Mohd Izham Tarmizi Roslan) - Mohd Daudsu Jamaluddin (33. Mohd Fandi Othman), Norhafiz Zamani Misbah (c) (77. Mohammad Amer Saidin), Mohd Zubir Mohd Azmi (88. Mohd Affize Faisal Mamat), Subramaniam Sooryapparad - Mohd Irfan Fazail, Wan Zack Haikal Wan Nor ( 38. Wan Zaharul Nizam Wan Zakaria), Mohd Badri Mohd Radzi (52. Gary Steven Robbat), Shahrulnizam Mustapa (83. Abdul Shukor Jusoh), Joseph Kalang Tie (57. Syahrul Azwari Ibrahim) - Mohd Amri Yahyah (65. Thamil Arasu), Hairudin Omar (52. Mohd Irfan Fazail)

Chelsea v prvním poločase (4-3-3):
Hilario - Bosingwa, Ivanovic, Rajkovic, Bertrand(37. van Aanholt) - Benayoun, McEachran, Lampard - Kalou, Torres, Malouda

Chelsea v druhém poločase (4-3-3):
Turnbull - Ferreira, Chalobah, Terry, Cole - Clifford, Mikel, Zhirkov - Anelka, Drogba, Sturridge

Průběh zápasu

1. poločas
Hrál se od začátku velmi opatrný fotbal a dalo by se říct, že první poločas se hrálo jen na jednu bránu. Výběr Malajsie si nedokázal vytvořit žádnou větší šanci. Pokud nějakou vytvořil, tak míč sebral pohodlně Hilario, nebo byl odmáván a odpíspískán ofsajd. I přes velmi těžký terén, na kterém míč neuvěřitelně skákat, a tak se nedařily rychlé přihrávky, si Chelsea vypracovala několik slibných šancí.

V 5. minutě se ke střele z velkého vápna po přihrávce Benayouna dostal Torres, jenže obránce byl rychle u něj, a tak Torres musel štřílet pohotově. Tuto střelu ale golman Marlias nohama vyrazil.

V 18. minutě po chybě domácích obránců se ke střele z první dostal Lampard, jeho levačka asi z 10 metrů letěla daleko od levé tyče.

Ve 20. minutě se k zakončení dostal Torres, ale jeho střela pravou nohou letěla kousek vedle pravé konstukce brány.

V 27. minutě měli šanci i domácí, ale praporek pomezního tuto akci zastavil. O 10 minut později měl přimý volný kop z nadějné pozice, z necelých 20 metrů, Malouda, jenže střela šla vysoko nad.

Nejkrásnější moment 1. půle přišel v 43. minutě. Narážečka Kaloua s Torresem neměla chybu, jenže Kalou přihrával Lampardovi na dlouho nohu, který stál stejně v ofsajdu, a tudíž by branka neplatila.

Ještě před hvizdem měl obrovskou šanci Yossi Benayoun, který si zpracoval přetáhnutý míč, ale obránce jeho střelu dokázal zblokovat, a tak zabránit jasné brance.

2. poločas
Do druhého poločasu nastoupila Chelsea v úplně jiné sestavě, jak tomu bylo i v zápase proti Portsmouthu.
Již ve 48. minutě přišla šance z ničeho nic. Jeden z obránců Malajsie uklízel hlavou míč do bezpečí, ale nabil míč přímo Mikelovi, který z 20 metrů levou nohou jen tak tak minul levou tyčku.

Až po 20 minutách, kdy se děj odehrával ve středu hřiště, si vytvořili šanci i domácí. Po pěkné narážečce se do šance dostal jeden z útočníků domácích, jeho střela ale minula bránu Turnbulla. Minutu na to, v 69. minutě si na centr Zhirkova naskočil Terry, jeho hlavička ze záklonu ale mířila kousek nad.

V 71. minutě přišla obrovská šance Sturridge, který ale po pěkné přihrávce Mikela překonat golmana domácích nedokázal. Ten skvěle zasáhl levou nohou. Z následného rohu Zhirkova opět Terry hlavičkoval nad.

V 75. minutě měli doposud největší příležitost domácí, když hráč s číslem 7 na zádech vystihl přihrávku mladičkého Chalobaba s z první se pokusil překvapit Turnbulla, který nebyl v bráně, ale o kousek netrefil bránu.

V 79. minutě se k přímému kopu z necelých 20 metrů postavil kanonýr Didier Drogba a trochu se štěstím to tam spadlo. Nastřelil tyčku, míč se odrazil do zad golmana Roslana a na brankovou čáru. Rychle zareagoval, chytil míč, který se kutálel za brankovou čáru, ale to už mu nepomohlo, protože sudí gol uznali, i když s největší pravděpodobností míč nebyl celým objemem za brankovou čárou. Chelsea se ujala vedení 1:0, které vydrželo až do konce.

V 81. minutě ale rozhodčí nestáli při nás. Do jasné šance se řítili úplně osamocení Sturridge s Anelkou, ale byl odmáván a odpískán ofsajd, který v žádném případě nebyl.

Poslední šanci utkání si vzali do rukou domácí. Tarasu dostal míč do běhu a na velkém vápně stál sám před Turnbullem. Snažil se ho obstřelit po zemi, jenže levá noha byla proti a míč tak skončil asi metr od levé tyčky. Chelsea v 85. minutě tedy měla obrovské štěstí.

Karma body: 5. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]