-:-

Report: Chelsea 3:0 Wycomb Wanderers

Úterý, 12.07.11 - 22:19:48 rubrika: Mužstvo
Přečteno: 4805x - přidal: EQUULUS
Dnes odpoledne Chelsea za zavřenými dveřmi na tréninkovém hřišti v Cobhamu odehrála první přátelské utkání nové sezóny. A lepší začátek jsme si nemohli přát. Nejen že Chelsea vyhrála 3:0, ale trefil se i Fernando Torres.

Chelsea 3:0 Wycomb Wanderers
Branky: 4.Benayoun, 52.Torres, 56.Rajkovic
Sestavy pro 1. poločas:
Chelsea (4-4-2): Hilario - Bosingwa, Terry(c), Kalas, Van Aanholt - Kakuta, Mikel, Kaby, Malouda - Benayoun, Drogba
Wycombe (4-3-3): Bull - Foster, Winfield, Tunnicliffe (Stewart), Sandell (Dunne) - Halls, Betsy, Lewis - Ainsworth, Grant, Rendell

Sestavy pro 2. poločas:
Chelsea (4-4-2): Turnbull - Ferreira(c), Ivanović, Rajkovic, Cole - Kalou, B.Clifford (65. Mellis), McEachran, Zhirkov - Anelka, Torres
Wycombe (4-4-2): Bull (Arnold) - McCoy, Tunnicliffe, Johnson, Sandell - Harris, Bloomfield, Donnelly, McClure (Ibe) - Beavon, Strevens

Průběh zápasu:
1.poločas
Již první větší šance přinesla branku. Ve 4. minutě Yossi Benayoun, který hrál netradičně v útoku s Didierem Drogbou, doslova protancoval mezi obránci hostujícího týmu a patičkou zavěsil míč do brány.  Další šanci měl útočník Pobřeží Slonoviny, Didier Drogba, jeho šanci ale zneškodnil gólman Nikki Bull.
Největší šanci hostí v prvním poločase zahodil Scott Rendell, který dostal pas za domácí obranu, ale z poměrně velkého úhlu skórovat nedokázal.

V 17. minutě Yossi mohl přidat svůj druhý gól, ale gólman Bull se padáčkem oklamat nenechal. Kdyby to bylo více do výšky, brankář hostí by neměl nárok. Bull se rozhodně nenudil. Chvíli na to musel být opět ve střehu.
Malouda skvěle přihrál Drogbovi do běhu a ten šel sám na golmana. Ale Bull svýma nohama míč dokázal vykopnout.

Chelsea kontrolovala hru a skvěle kombinovala, což nutilo hostující tým běhat. John Terry měl v 29. minutě další šanci, jenže  střela se nevlezla mezi tři tyče. Poslední větší šanci prvního poločasu měl Gael Kakuta, ale jeho hlavička mířila nad.

2.poločas
Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, kteří hned po změně stran vyzkoušeli pozornost nově příchozího gólmana, Rosse Turnbulla. Jmenovitě to byl Kadeem Harris. V 51. minutě Anelka přihrál Torresovi, jeho první střelu na bránu ale zneškodnil branař hostí.

O minutu později, v 52. minutě, již ale střelu z velkého vápna zastavit nedokázal. Opět podobná situace, Anelka přistrčil míč Fernandu Torresovi, který z velkého vápna sebejistě poslal míč za záda Bulla.

Třetí branka přišla o čtyři minuty později, tedy v 56. minutě, když mladičký záložník, Billy Clifford, který se vrátil zpět po operaci kolena, vybojoval roh. K němu se postavil Yury Zhirkov, který přetáhl roh, kde stál Torres, prodloužil míč za sebe, kde stál Slobodan Rajkovic, který krásným volejem zavěsil míč do sítě. Byl to pro něj vůbec první zápas za A-tým.

Další šance měla opět Chelsea. Nejprve si pro další Zhirkovův roh naskočil Nicolas Anelka, ale nemířil přesně. Další šanci měl Ashley Cole, který svým typickým únikem po levé lajně se snažil po narážečce  nejprve s Kalouem a poté s Anelkou projít do pokutového území, ale byl překřížen druhým stoperem, a tak se nedostal ani ke střele.

V 80. minutě si hráči vyměnili role z druhé brankové situace, když Torres poslal přesný pas na Anelku, ale jeho střela byla nepřesná.
Do konce zápasu zbývalo 7 minut, když Kalou se snažil chytrou střelou levou nohou obstřelit gólmana, Salomonova střela ale skončila na levé tyčce.

V 89. minutě mohl přidat další gól Torres, ale stoper Wycombe divokým skluzem skočil do střely, a tak byla střela zablokována.  Torresovi do této šance přihrával Jacob Mellsi, který vystřídal Clifforda. To byla poslední šance Chelsea v zápase.

Jak s brankami a čistým kontem, tak s žádným novým zraněním, může být André Villas-Boas ve svém prvním zápase jako hlavní kouč na lavičce Chelsea spokojený. Další přátelské utkání The Blues čeká v sobotu. Hráči společně s realizačním týmem odjedou do nedalekého Portsmouthu. Zápas začíná v 16 hod. SEČ a zápas budete moci sledovat živě na internetu nebo exkluzivně na Chelsea TV.

Vyjádřete se v komentářích, jak se Vám report líbil.

Karma body: 4. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]