Neoficiální stránky Chelsea FC

» back

Rekordman Čech: Moc si toho vážím


Už pošesté vyhrál Petr Čech anketu Fotbalista roku České republiky, čímž vytvořil nový rekord. Překonal bývalého výborného brankáře Ivo Viktora, který v anketě triumfoval pětkrát. Co na svůj počin říká?


„Moc si toho vážím, jsem opravdu dojatý. Ivo Viktor je legendou našeho fotbalu a třeba tak skvělý fotbalista jako Pavel Nedvěd, majitel Zlatého míče, vyhrál anketu jen čtyřikrát,“ řekl Čech, když v Praze na galavečeru přebíral cenu. Jeho vítězství bylo naprosto suverénní. V pořadí druhý obránce Theo Gebre Selassie za brankářskou jedničkou Chelsea zaostal o 410 bodů.


Petr dobře věděl, že mu hodně pomohla i vysněná trofej pro krále evropského fotbalu, kterou s Chelsea v květnu loňského roku získal . „Není moc obvyklé, aby brankáři vyhrávali podobné ankety, ale tentokrát fotbal sáhl do branky po vítězi Ligy mistrů,“ přiznal.


Čech na vyhlášení přijel se zlomeným malíčkem ze zápasu s Newcastlem, ale v rámci galavečera si střihnul i vystoupení za svými oblíbenými bubny. „Nijak to nevadilo, paličky se drží téměř bez stisku. Hezky jsem si to užil, bylo to příjemné zpestření,“ prohlásil. 
Normal
0
21


false
false
falseMicrosoftInternetExplorer4

Výsledky ankety Fotbalista roku 2012:1. Petr Čech (Chelsea FC) 644 bodů 2. Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy) 234 3. Petr Jiráček (Wolfsburg/Hamburk) 165 


 Published at 23:31:16, Thursday, 07.02.13

Comments?