-:-

Chelsea vs. Southend

Sobota, 03.01.09 - 18:17:42 rubrika: Mužstvo
Přečteno: 3262x - přidal: drogbinho

Dnes bol na programe zápas FA Cupu so Southend United. Zápas bohužiaľ nikde live nevysielali, tak Vám ho priblížim aspoň pomocou reportáže.

Jasným favoritom zápasu bola Chelsea, veď Southend hrá o ligu nižšie. Chelsea však v tejto sezóne už zakopla napríklad o Burnley, takže si musela dať pozor. Zápas nebol nikde live, tak Vám ho tu trošku priblížim.
Od začiatku sa hralo vo veľmi svižnom tempe, hlavne so strany Chelsea. Didier Drogba bol v rozmedzí 5 minút dva krát faulovaný, no rozhodca Stuatr Atwell na ne nereagoval.
V 6. minúte sa do veľkej šance dostával Joe Cole, no jeho únik zastavil pred pokutovým územím Barrett. O štyri minúty neskôr sa do sľubnej šance dostal i Didier Drogba, po krásnej prihrávke Lamparda. Didiho však v poslednej chvíli zastavil Sankofa. Na ihrisku jasne dominovali hráči Blues.
V rozmedzí 10. až 14. minúty sa do šancí postupne dostal Drogba, Joe Cole a Lampard, no všetci traja mierili vedľa. O minútu neskôr bol Lampard opäť v šanci, no Ivanovič fauloval jedného z hráčov Southendu a akcia tak bola pozastavená. V 20. minúte sa konečne predviedol i jeden z hráčov hostí, keď zastavil roh Lamparda. Reč je o brankárovi Mildenhallovi. Do tejto doby si domáci dokázali vybojovať až sedem gólových šancí, no ani jedna si nenašla cestu do brány.
Prišla 23. minúta a s ňou i najväčšia šanca zápasu. Ocitol sa v nej Didier Drogba po prihrávke Kaloua. Brankár hostí loptu vytlačil len končekmi prstov. Mohli sme vyhrávať už minimálne 3:0, no vo výbornej forme sa predvádzal brankár Mildenhall. Dominancia domácich už nemala konca a vyvrcholila v 32. minúte, keď sa do brány trafil Kalou. Akciu začal Lampard, ktorý nacentroval do pokutového územia, tam si lopta našla hlavou Salomona a my sme sa konečne dostali do vedenia.
O dve minúty neskôr fauloval Joa Colea Christophe a mali sme tak k dispozícií priamy kop. Ten zahral Frank, prihral Didierovi a ten pekne vystrelil. Opäť sa však predviedol výborný brankár hostí. V 38. minúte prišiel ďalší priamačik a tento krát sa ho ujal Juliano Belletti. Očakávala sa od neho krásna strela do vinkla, ako sme zvyknutý, no opäť bez úspechu.
O minútu neskôr sa do šance konečne dostali i hostia. Kopali svoj prvý rohový kop a mohli tak Chelsea pohroziť. Hráči sa však poučili zo zápasu s Fulhamom a tento krát loptu jasne odkopli preč. Prvý polčas tak skončil 1:0 z pohľadu domácich. Futbal to bol pekný, no na góly to bolo strašne chudobné.
Do druhej polovice sme nastupovali v pokoji, no určite s cieľom zvýšiť svoj náskok. Za zmienku však stojí, že fanúšikovia si radi pozrú i slabší zápas, veď dnes ich prišlo vyše 40 000.
Hneď minútu po odpískaní druhého polčasu sme mali k dispozícií rohový kop. Zahrával ho Frank, lopty sa ujal Didier, no opäť úradoval skvelý Mildenhall.
V 51. minúte došlo i na udeľovanie žltej karty. Vyslúžil si ju McCormack za faul na Drogbu.
V 53. minúte sa do hry opäť dostali i hostia, no Blues im loptu okamžite zobrali. O tri minúty neskôr sa žltej karty dočkal i John Obi Mikel za svoj škaredý faul.
V 64. minúte mali Blues tri rohy v krátkom časovom intervale. Všetky však zneškodnili hráči Southendu za pomoci ich brankára. V druhom polčase hralo až do 75. minúty bezo zmien. 15 minút pred koncom zápasu prichystal tréner hostí hneď tri zmeny.
Laurent nahradil Revella. Freedman, Barnarda a Moussa, Christopha.
Pre mňa bolo veľkým prekvapením, že Luis Felipe Scolari pripravil striedanie až v 84. minúte, keď Joa Colea nahradil di Santo. V tej istej minúte mali hostia aut, do šance sa dostal Clarke a Carlo mal šťastie, že hlavičkoval vedľa. Ak by to bolo na bránu, bol by bez šance.
Pomaly sa blížil koniec zápasu a Scott Sinclair nahradil Salomona Kaloua. Naši hráči sa už vôbec nesnažili. Vyvrcholilo to tým, že sme v poslednej minúte zápasu dostali gól. No naši hráči sú ozaj skvelý a vyspelý. Zariadili sme si tak odvetu a v tej už pôjde o veľa.

Karma body: 4. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]