-:-

Chelsea vs. Arsenal

Neděle, 30.11.08 - 19:13:00 rubrika: Chelseafc.cz
Přečteno: 3145x - přidal: drogbinho
Boj o Londýn bol dnes veľmi zaujímavý. V zápase ste mohli vidieť mnoho zaujímavých okamžikov, no i dych vyrážajúce chvíle. Viac sa dozviete v celom článku.

Pred zápasom bol papierovým favoritom Chelsea, keďže Arsenal na ňu strácal 10 bodov. Ak by dnes kanonieri prehrali, na zisk titulu by asi nemali šancu, no rozoberme si to, ako sa zápas postupne vyvíjal.

Do zostavy sa vrátili opory tímu ako napríklad Emanuel Adebayor či Samir Nasri. Naopak za Chelsea nenastúpil Joe Cole, ktorý sa zranil v zápase s Bordeaux.

Od prvej minúty ste mohli vidieť štýlový futbal. Očakávalo sa, že oba tímy sa nebudú chcieť zo začiatku dopustiť chyby, no očakávania predčili činy. Od prvej minúty sa hralo veľmi ofenzívne, či to bolo na jednej či druhej strane. Približne v 5. minúte sa do šance dostal Nicolas Anelka, no v záverečnej fáze sa pošmykol. Bol tam síce i kontakt s obrancom Arsenalu, no ten najskôr trafil loptu a potom trošku pošteklil nohy Francúzovi. I cez sporný okamžik sa penalta nekopala a hra tak pokračovala za stavu 0:0.

Na začiatku zápasu dominovala v malej prevahe Chelsea, keď držanie lopty mala v 16. minúte 53%. Arsenal mal tak držanie lopty 47%. Krásnu hru nám potvrdila akcia v 24. minúte, keď centroval Nicoals Anelka na Franka Lamparda a ten krásne zahlavičkoval. Jeho šancu však vychytal Manuel Almunia. Tlak Chelsea sa pomaly stupňoval a vyvrcholilo to v 30. minúte, keď do pokutového územia centroval Salomon Kalou a loptu si do vlastnej brány dorazil Johan Djourou. Keďže to bol vlastný gól, hráči Chelsea sa moc netešili, no gól im nikto nezobral. Londýnske derby tak pokračovalo za stavu 1:0. Svoje okamžiky mal v prvom polčase pochopiteľne i Arsenal. Konkrétne ich mali William Gallas a Robin van Persie. Ani jeden z menovaných však v prvok polčase nedokázal dať gól, a tak bol stav stretnutia po prvom polčase 1:0.

Do druhého polčasu nastúpili lepšie hráči Chelsea. Výborný výkon celého mužstva pokračoval, no hra časom upadala. Nepresvedčiví výkon hráčov Arsenalu nasvedčoval tomu, že Chelsea zápas udrží vo svoj prospech. Prišla však 59. minúta a s ňou i smutný okamžik pre fanúšikov domácich. Totižto Robin van Persie dal gól z ofsajdu, no veškeré napomínanie rozhodcu zo strany hráčov Chelsea bolo zbytočné. Gól platil a bolo 1:1.

Hráči Bleus na nestihli spamätať s prvého a už mali v bráne i druhý gól. Opäť to bol van Persie, no tento krát bolo všetko správne. Gól bol jasný ako facka a hráči Chelsea boli na kolenách. Stav stretnutia tak bol 2:1 pre Arsenal.

Hra Chelsea postupne opadala a tak to vyzeralo, že Arsenal si stav stretnutia udrží do konca stretnutia. V 81. minúte prišiel veľký okamih pre Miroslava Stocha, keď v 80. minúte nahradil Deca. Ani Stoch však nedokázal stav stretnutia otočiť a tak sa zápas skončil 2:1 pre Arsenal.

Karma body: 2. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]