Neoficiální stránky Chelsea FC

» back

Čech: Výhra z derby hřeje

Skoro celé derby padal sníh, Petru Čechovi v kopačkách pořádně mrzly nohy, ale nakonec ho zahřála výhra 2:1 nad Arsenalem. Moc důležitá, protože Blues odskočili Arsenalu i Tottenhamu a stáhli o dva body vedoucí Manchester United.

„Je fajn, že jsme to zvládli a máme tři body. Díky remíze Manchesteru United jsme se jim trošku přiblížili. Jsou sice ještě pořád dost daleko, ale my musíme dál vyhrávat a dívat se hlavně sami na sebe. Taky nás může těšit, že jsme odskočili soupeřům za námi. Druhý Manchester City v sobotu vyhrál, tak bylo důležité, že jsme s nimi udrželi krok,“ řekl po zápase Čech.

Těšil ho zejména výkon týmu v prvním poločase. „Hráli jsme opravdu dobře, dali jsme dva góly a zápas jsme kontrolovali. Po přestávce jsme trochu přestali hrát, Arsenal se rychle dostal do hry a podařilo se jim snížit. My mohli rozhodnout z několika brejkových situací, což se bohužel nepovedlo. Pak z toho byl boj až do konce, museli jsme to ubránit. Je pozitivní, že jsme to zvládli na rozdíl od předchozího zápasu, kdy jsme dvoubrankové vedení ztratili,“ přiznal Petr.

Arsenal v nastaveném čase zahrával několik rohů a všem fanouškům Chelsea pořádně trnulo. „Já jsem si ty rohy celkem pohlídal. Ale člověk nikdy neví, ke komu se může míč odrazit.“

Zápas se hrál za hustého sněžení. „Nejhorší to bylo na nohy, které ve sněhu hrozně studí. Měl jsem je pořádně zmrzlé. Sníh jako takový mi nijak nevadí, jsem na hraní v něm z domova zvyklý. Ale pro některé kluky to možná dnes byla premiéra,“ dodal.


Published at 11:30:49, Wednesday, 23.01.13

Comments?