-:-

Arsenal 1:0 Chelsea

Pondělí, 17.12.07 - 16:30:12 rubrika: Chelseafc.cz
Přečteno: 3736x - přidal: Robben

Jak Chelsea tak i Arsenal nastoupili v nejsilnějších sestavách. Pravda je, že Chelsea chyběl Essien a Drogba a kdo ten zápas viděl tak potvrdí, že to bylo znát. Nezkušenosti  Mikela se potvrdily měl tam sice jednu střelu, která mohla skončit gólem, ale jinak byl prakticky neviditelný. Ale nebudeme se na nic vymlouvat prohrály jsem si to sami.
Petr Čech udělal v závěru prvního poločasu hrubou chybu, když podskočil roh Hleba a Gallas pohodlně zakončil, ale i Petr se muže nikdy zmýlit, ale nebýt něho takto mohlo skončit 3:0 a vůbec by jsme se nemohli divit.

Londýnské derby nabídlo atraktivní průběh, ve kterém měl více štěstí domácí Arsenal. Ten rozhodl o svém vítězství podobně jako Manchester United pár okamžiků před přestávkou. Jedinou branku utkání vstřelil obránce William Gallas.

Vstup obou týmů do utkání byl skvělý, což znamená, že ani diváci nemuseli čekat dlouho na nějakou pohlednou akci. Jako první se předvedl v akci hostující stoper Alex. Ten se hlavou snažil dát Čechovi malou domů, jenomže jej přehodil. Ze všeho nakonec byl jen roh domácích fotbalistů, při kterém se Arsenal stejně neprosadil. I ve druhé příležitosti měla prsty Chlesea, tentokrát však střílela na bránu Almunii, konkrétně Wright-Phllips. Toho však španělský gólman ve službách Gunners vychytal výborným zákrokem.

Zvedající se výkonnost ukázal hostující Andrej Ševčenko v 33. minutě, kdy zkusil střelu z dálky a nadělal Almuniovi nemalé problémy, úspěšný však nebyl. Blízko gólu byl také český reprezentant Tomáš Rosický. Ten v průběhu týdne řekl, že by rád překonal svého reprezentačního kolegu Petra Čecha a pár okamžiků po Ševčenkově akci tomu byl skutečně blízko. Ovšem jeho střela minula jen těsně tyč.

Podobně jako v prvním dnešním zápase Liverpool – Manchester United padl i v londýnském derby gól na konci první půle. Na svědomí jej měl Arsenal. Fabregasův přímý kop český gólman z Chelsea podběhl a bez větších problému zajistil vedení svému týmu kapitán William Gallas, který se trefil jak jinak než hlavou.

Po přestávce byli diváci svědci vyrovnaného průběhu zápasu. Především hostující fanoušky zvedl ze sedaček až v 60. minutě Mikel, který to zkusil z dálky a Almunia musel rychle na zem, následná dorážka neměla dostatečnou razanci a navíc domácí brankář byl na místě. Do zápasu také zasáhl po dlouhé odmlce holandský kanonýr Robin van Persie, který v průběhu druhé půle vystřídal zraněného Ebouého.

Snad největší šanci celého zápasu měla Chlesea patnáct minut před koncem normální hrací doby. Míč propadl chybující obranou Arsenalu až k Wright-Phillipsovi, ten ale svou stoprocentní šanci neproměnil. Opět se vyznamenal skvěle chytající Almunia, jenž byl dnes určitě jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Ovšem Gunners ihned odpověděli. Rosický vyhrál souboj, Adebayor přenesl hru na Hleba, ten přihrál na Robina van Persieho, který však ve skluzu přestřelil.

V průběhu 86. minuty se domácí fotbalisté radovali ze druhé branky, kterou měl na svědomí opět van Persie, jenže už na počátku akce byl odmáván ofsajd, a proto se jeho pokus nepočítal. Stav po tomto momentu tak i nadále zněl 1:0, ale za chvíli se mohlo vše změnit, to by však nesměla mít Chelsea v bráně Petra Čecha. Ten nejprve vychytal reflexivním zákrokem van Persieho a následnou dorážku Fabregase vyrazil senzačně nohama. A když jej přece jen překonal Adebayor, zasáhli opět rozhodčí, tentokrát hlavní, který tožskému reprezentantovi odpískal útočný faul. Ani jeden tým už gól vstřelit nedokázal, a proto ze zisku tří bodů radoval Arsenal.

Arsenal se tak vrátil do čela tabulky o bod před Manchester United, Chelsea zůstává třetí, ovšem už s šestibodovou ztrátou

Branky: 45. William Gallas
Karty: Arsenal:22. Emmanuel Adebayor 35. Emmanuel Eboue 63. Mathieu Flamini 63. Kolo    Toure 90. FrancescFabregas

Chelsea:30. John Terry 30. Frank Lampard 67. Joe Cole 74. Tal Ben-Haim 84. Mikel John Obi

Arsenal: Manuel Almunia, Gael Clichy, Emmanuel Eboue (69. Robin Van Persie), William Gallas, Bacary Sagna, Kolo Toure, Francesc Fabregas, Mathieu Flamini, Alexander Hleb (77. Gilberto Silva), Tomas Rosicky, Emmanuel Adebayor (90. Nicklas Bendtner)

Chelsea: Petr Cech, Alex, Ashley Cole, Paulo Ferreira, John Terry (38. Tal Ben-Haim), Joe Cole, Frank Lampard, Claude Makelele (65. Claudio Pizarro), Mikel John Obi, Shaun Wright-Phillips (75. Salomon Kalou), Andriy Shevchenko

Karma body: 9. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]