-:-

2. kolo PL - souhrn

Neděle, 26.08.12 - 20:30:00 rubrika: Premier League
Přečteno: 3889x - přidal: Tuzinho
Aktualizace nedělních zápasů: Přinášíme Vám stručný soupis zápasů tohoto kola, kdy hráči Blues porazili Newcastle 2:0, United s obtížemi porazil Fulham 3:2 a Swansea opět vyhrála, tentokrát proti West Hamu.

Chelsea FC - Newcastle United 2:0

I díky předehrávce třetího kola je Chelsea na prvním místě tabulky s plným počtem devíti bodů ze tří zápasů. Na Stamford Bridge opět nezklamala a porazila obávaný Newcastle 2:0. Report z tohoto zápasu můžete číst ZDE na našich stránkách.

Branky: 22. Eden Hazard (pen.), 45+3. Fernando Torres

Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion 1:1

Náš bývalý trenér André Villas-Boas se opět nedočkal první výhry za kohouty. Po prohře s Newcastle v minulém kole a dnešní remíze na domácí půdě je ve spodní části tabulky s jedním bodem. Kohoutům výhra utekla v posledních minutách zápasu.

Branky: 74. Benoît Assou-Ekotto - 90. James Morrison

Southampton FC - Wigan Athletic 0:2

První poločas na hřišti nováčka letošního ročníku PL probíhal spíše okopáváním ve středu hřiště, rozhodující dvě branky padly až v druhém poločase. Z Wiganu do Chelsea přestoupil záložník Moses, avšak jeho náhrada Arouna Koné se představil v nejlepší světle a to potvrzením výhry na 2:0 pro Wigan. První branku vstřelil náš bývalý záložník Franco Di Santo, který v Chelsea strávil necelé tři roky.

Branky: 51. Franco Di Santo, 89. Arouna Koné

Norwich City - Queen's Park Rangers 1:1

Oba dva týmy si z prvního kola PL odnesli debakl v poměru 5:0. Norwich takto dostal od Fulhamu a Q.P.R. prohrálo v domácím zápase se Swansea. Čekal se vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo konečným výsledkem, kdy si oba dva týmy odnesly jeden bod.

Branky: 11. Simeon Jackson - 19. Bobby Zamora

Manchester United - Fulham FC 3:2

Hráči United měli co dohánět, jelikož v prvním kole podlehli v Liverpoolu proti Evertonu 1:0. Ihned ovšem bylo jasné, že proti Fulhamu to nebude mít lehké, jelikož v minulém kole vstřelil do branky soupeře 5 branek. Gólovou listinu načal opět bývalý hráč Chelsea, Damien Duff, který nás reprezentoval v 2003 až 2006. První brankou za United se předvedl Robin van Persie. V první půli následovaly ještě dva góly United. V druhé padl pouze vlastní gól, který si vstřelil Vidič a tak snížil výsledek na konečných 3:2. Při zápase se zranil Rooney, který by měl United chybět jeden měsíc.

Branky: 10. Robin van Persie, 35. Shinji Kagawa, 41. Rafael - 3. Damien Duff, 64. Nemanja Vidić (vl.)

Aston Villa - Everton FC 1:3

Everton si drží skvělou formu a opět vyhrál, tentokrát proti Aston Ville. Ta si drží prozatím nejhorší statistiky za posledních pár let. Po dvou prohraných zápasech okupuje sestupové příčky, avšak liga se teprve rozbíhá a Villu čeká dalších 36 zápasů na zlepšení reputace.

Branky: 75. Karim El Ahmadi - 3. Steven Pienaar, 31. Marouane Fellaini, 44. Nikica Jelavić

Swansea City - West Ham United 3:0

West Ham odehrál jeden z nejhorších zápasů z posledních dob. V prvním poločase doplatili na své obrovské chyby, které předvedli také v prvním kole a díky nim Swansea vedla 2:0. Do druhého poločasu jakoby hráči vůbec nenastoupili, jen si to chtěli nějak "odpracovat a jít domů". Swansea si tak připsala již druhou výhru se svým pohledným brankovým poměrem 8:0.

Branky: 20. Angel Rangel, 29. Michu, 64. Danny Graham

Liverpool FC - Manchester City 2:2

City poprvé ztratili, přitom mohou mluvit o ceném bodu, jelikož Liverpool předvedl lepší hru. Dvakrát se dostal do vedení, avšak hráči držitele titulu z minulé sezony i díky chybám některých hráčů Liverpoolu vždy udrželi krok a vyrovnali. Pro Liverpool to je první bod v tabulce a rozhodně se nemusí stydět za předvedenou hru. Kdyby nebylo chyb, mohl zápas s přehledem vyhrát.

Branky: 34. Martin Škrtel, 66. Luis Suárez - 63. Yaya Touré, 80. Carlos Tévez

Stoke City - Arsenal FC 0:0

Arsenal se tuto sezonu prozatím pouze trápí, i když vedení rozhodně těší, že ze dvou zápasů mají dva čisté štíty. Útok bohužel zaostává a tudíž jejich celkové skore je na nule a Arsenal mají prozatím dvě remízy.

Zápas Sunderland - Reading FC byl odložen z důvodu zatopení stadionu domácích na dobu neurčitou.

Karma body: 5. Líbil se Vám tento článek ? [ano / ne]