Čech 3. nejlepším gólmanem roku 2012

V anketě Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) o nejlepšího brankáře za rok 2012 obsadil Petr Čech třetí místo za Španělem Casillasem z Realu Madrid a Italem Buffonem z Juventusu.

V nejlepší desítce byl Čech poprvé v roce 2003, kdy ji uzavíral, v roce 2005 už anketu vyhrál. Od té doby je téměř pravidelně mezi první trojkou. „Těší mě, že jsem opět v top 3, vyznamenáním je pro mě i být mezi nejlepší pěticí,“ řekl.

„Ti dva, co skončili přede mnou, měli výbornou sezónu. Oba vyhráli ve svých zemích titul, navíc byli ve finále mistrovství Evropy. Iker získal titul, takže jeho prvenství je logické.“

Výsledky:

1. Iker Casillas (Real Madrid) 224 bodů
2. Gianluigi Buffon (Juventus) 128
3. Petr Čech (Chelsea) 92
4. Manuel Neuer (Bayern Mnichov) 85
5. Joe Hart (Manchester City) 26
6. Victor Valdés (Barcelona) 15

Názor redaktora:
Jedná se o můj čistě subjektivní pocit, se kterým nemusí řada z Vás souhlasit, ale Čech měl tuto anketu, pokud ne vyhrát, tak přinejmenším na dosah bodů atakovat první příčku. Za klub chytal CELÝ rok parádně, na EURU si akorát nepohlídal zápas s Řeky. Doplácí na to, že ve světě zkrátka nemá takové jméno, jako Casillas nebo i Buffon. Nebýt jeho (a samozřejmě i pár dalších, kteří na tom nesli zásadní podíl), nehovořilo by se nyní o Chelsea jakožto o posledním držiteli trofeje z Ligy mistrů! Ano, i Casillasův výkon na EURU a po celou mistrovskou sezonu byl parádní, taktéž Buffon a jeho dlouhá šňůra nepřekonání s Juventusem jsou úchvatné, ale Čechovy statistiky cením víc - a znovu se odkazuju na první větu příspěvku.


21:19:08 - 10.01.13 - Petric32 - Mužstvo - 3255x