Petr Čech: Důležitá výhra

Po osmigólové nadílce do sítě Aston Villy zvládli Blues s nulou vzadu i zápas v Norwichi. Sice to nebyla taková kanonáda, přesto dovedl Petr Čech jako kapitán svůj tým k tříbodovému zisku po výhře 1:0.

„Po zápase, kdy vyhrajete 8:0, a všechno vám vychází, není jednoduché se přehodit. Proto jsme rádi, že jsme zvládli i utkání v Norwichi, kterému se doma daří. Soupeř dobře bránil, ale my jsme byli trpěliví a po 38 minutách se nám jejich defenzívu podařilo zlomit,“ řekl Čech ke gólu, který vstřelil Juan Mata.

„Pak jsme to v pohodě kontrolovali a domácí jsme prakticky nepustili do šance. Výhra 1:0 se cení, podruhé v řadě jsme to vzadu odehráli s nulou, což je dobré pro pohodu týmu,“ těšilo Petra. Z největších rivalů Chelsea prohrál Manchester City, na který teď Blues ztrácejí čtyři body a mají zápas k dobru. „Je to fajn, můžeme je skoro dotáhnout.“

V poslední minutě zápasu v Norwichi si debut v dresu prvního týmu Chelsea odbyl sedmnáctiletý nizozemský mladík Nathan Ake . „Byl to pro něj určitě krásný vánoční dárek. Je to kluk z akademie, kterého klub koupil před rokem a půl jako velkou posilu z Feyenoordu a už s námi párkrát trénoval,“ přiblížila brankářská jednička Blues.

zdroj: petr-cech.cz    

16:04:04 - 27.12.12 - Petric32 - Premier League - 2995x