Juan Mata bloguje #9

"Nová země, nová výzva," tak Juan Mata nazval nejnovější díl svého blogu, kde jako obvykle mapuje celý uplynulý týden, jak ho prožil on.


Konečně jsem v Japonsku. Fotbal mi dává příležitosti poznat různé země a různé kultury. Vždy se velmi rád něco nového dozvím. Jsem šťastný, že vám můžu psát ze svého hotelového pokoje ve městě Yokohama. Když se podívám z okna, vidím jeho noční život plný světla a také mrakodrapy... Moc jsem se tady těšil. Ale důvod, proč jsme se do "Země vycházejícího slunce" vydali je ten, že jsme zde přijeli bojovat o pohár mistrů světa. Je to pro nás velká výzva. Na světě existuje mnoho vynikajících fotbalistů, kteří možnost bojovat o tuto trofej neměli. My se o ni, díky naší loňské výhře v Lize mistrů, popereme tento týden. A rozhodně chceme zvítězit! Nikdy nevíte, kdy vám bude umožněno o tuto trofej bojovat znovu. Teď je čas na odpočinek a aklimatizaci.

Po tak dlouhé cestě, která následovala po sobotním zápase, musíme odpočívat co jen to jde. Bylo to velké vítězství na Stadium of Light 3:1 proti houževnatému Sunderlandu. Vedli jsme brzy díky dvěma Fernandovým brankám. Jsem za něj velmi šťastný. Měl skvělý týden a jsem si jist že jich bude ještě mnoho v této sezóně.

Kromě vítězství jsme dostali i jednu velice špatnou zprávu: zranění Oriola. Jakmile jsem ho viděl ležet na hřišti, věděl jsem že jde o něco vážného, protože jsem nepotkal mnoho lidí, kteří by byli silní a stateční jako on. Je teď velmi nešťastný, protože v posledních zápasech dostával více příležitostí a hrál velmi dobře... Ale bez ohledu na jeho zranění jsem si jistý, že se dokáže uzdravit a bude motivovaný jako předtím. Ori je jako můj bratr a já mu budu pomáhat, jak jen to půjde. Hlavu vzhůru příteli! Jsem s tebou z Japonska.

To je ta negativní stránka důležitého vítězství, abychom udrželi tempo s oběma týmy z Manchesteru. Víkendové Manchesterské derby bylo stejně vzrušující jako vždy. Van Persie v nastavení vykopal pro United 3 body po zběsilém zápase (3:2). Jakmile se vrátíme z Asie, musíme začít vyhrávat zápasy v Premier League. A nezapomínejme, že stále soupeříme i v pohárových soutěžích: FA Cup, Capital One Cup a Evropská liga (to je další z trofejí, kterou klub nikdy nevyhrál, což se pokusíme změnit).

Kvůli časovému rozdílu a nedostatku spánku jsem měl možnost vidět jenom pár zápasů La ligy. Například vítězství Realu Madrid nad Valladolidem, především díky skvěle hrajícímu Özilovi, nebo Valencii na Osasuně. Valverde si připsal první výhru jako nový manažer Valencie, což mu přeju a přeju mu hodně stěstí. Také jsem sledoval Málagu a Levante v jejich vítězných zápasech (4:0 oba). Na to, jaké mají oba kluby ekonomické problémy, se hrál opravdu pěkný fotbal. Hovoříme- li o dobrých výkonech, pak je třeba vyzdvihnout výkon Martinse za Levante a Adurize za Athletic! A samozřejmě Falcao! Pět gólů!

Zpět k Japonsku, chtěl bych vám něco říci o básníkovi Haruki Murakami. Je to jeden z mých oblíbených autorů, četl jsem "Tokio Blues" během Mistrovství světa do 20ti let v Kanadě.. Ve skutečnosti jsem četl více jeho knih. Líbí se mi jeho beletrie a neuvěřitelná představivost, stejně jako jeho styl a schopnost upoutat čtenáře. Dejte mi vědět, pokud jej máte také rádi! Mám rád Japonsko a vždy jsem se tady chtěl podívat. Je to země, která si zachovala svou budoucnost a přizpůsobil ji nové době, jako nikdo jiný.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům za nádherné přivítání na letišti. A také mému fanklubu zde. Jsem velmi překvapen! Doufám, že se nám podaří zvítězit a odvést si trofej s sebou do Londýna!

S pozdravem,
Juan.


20:31:29 - 12.12.12 - Shmir - BLOG - 3349x