Benítez: Torres už není jako dříve

Benítez se při svém prvním zápase na lavičce Blues v duelu s Manchesterem City dočkal chladného přijetí. Přesto věří, že dokáže tým vzkřísit, získat na svou stranu fanoušky a najít Torresovu ztracenou formu. Rád by již v dnešním derby s Fulhamem.
„Chápu, jak se fanoušci cítí," řekl pro SkySports. „Budu se snažit je přesvědčit, že jsem tu ze správných důvodů, a abych vyhrával trofeje.“

„Představte si, že jste hráč s problémem," uvedl Benítez. „Řekli byste, ať se soustředí jen na fotbal, dělal svou práci a ničím se nerozptyloval. Pro mě je to to samé, chci se koncentrovat na trénování, zlepšovat hráče a získat si fanoušky. Chápu jejich pocity; když jsem ještě trénoval Liverpool, byli jsme velcí rivalové.“

Benítezův druhý zápas bude dnešní západolondýnské derby proti Fulhamu a sám trenér očekává velmi náročné utkání. „Chápu, že derby je zkrátka derby. Možná, že to není náš největší rival, ale chováme k nim velký respekt."

Rafa Benítez taktéž věří, že dokáže vymáčknout maximum z Fernanda Torrese, hráče který stál neuvěřitelných 50 milionů liber a zamířil do Chelsea právě z Benítezova bývalého klubu Liverpoolu. „Torres se může vrátit, ale na jak vysoké úrovni, to záleží na týmu. On se může zlepšit, vím, že se zlepší, ale záleží na týmu, jak mu v tomto náročném úkolu dokáže pomoci."

„Nejsem pod velkým tlakem s rozhodováním, koho mám postavit na hrot, jelikož Daniel Sturridge je stále zraněný. Nemám tedy jiné možnosti," dal najevo, kdo bude v základní sestavě pro duel s Fulhamem.

Benítez však přiznal, že 28letý Torres už není tím, kým býval před příchodem do Chelsea a že se bude muset zlepšit též fyzicky, aby ještě svou kariéru oživil. „Není jako dřív. Když hrál za Liverpool, byl na vrcholu sil," přiznal muž, který ho zná nejlépe.

Kromě Beníteze si bude muset Torres pomoci i on sám. 19 gólů v 88 zápasech za úřadující klubové evropské šampiony je na útočníka jeho kvalit vskutku málo. „Zaprvé, Nando potřebuje důvěru, dále mu můžu dát návod, jak dělat určité věci jiným způsobem. Musí se také zlepšit fyzicky," řekl Rafa, který zároveň očekává, že tým ho bude zásobovat více balony a vytvářet mu více šancí než doposud.

„Musíte být silnější v defenzívě, získat míč je pak jednodušší a tvoření vlastních šancí též. To bude přínosem pro Torrese. Jsou potřeba hráči s mobilitou, kvalitou... všechny tyto věci můžeme zlepšit,“ zakončil Benítez.

autor: Jan Tříska

12:19:20 - 28.11.12 - Petric32 - Mužstvo - 3948x