Juan Mata bloguje #7

Svůj dnešní blog Juan Mata pojmenoval "Týden plný změn." Jako obvykle v něm shrnuje celý uplynulý týden.


Minulý týden pro nás nebyl snadný. Jak víte, Roberto Di Matteo už není náš manažer, po naší porážce v Turíně. Byla to těžká porážka, díky které jsme ve velmi svízelné situaci před posledním kolem Ligy Mistrů, protože už bohužel nemáme vše ve vlastních rukou. Šachtar musí doma vyhrát a my musíme vyhrát na Stamford Bridge. Stále věřím, že můžeme postoupit a uděláme pro to všechno.

Rád bych poděkoval Robertovi za celé jeho působení v Chelsea. Strávili jsme s ním krásné, ale i méně pěkné chvíle, ale vždy na něj budeme rádi vzpomínat jako na manažera, který s námi vyhrál náš první titul v Champions League! Díky tomu, i díky tomu, že se stal legendou Blues už během jeho dřívějšího působení, kdy za klub hrával, vím, že jeho jméno bude vždy součástí historie Chelsea. Z osobního hlediska mi dával důvěru a vždy mě podporoval. Hodně štěstí Robbie!

Samozřejmě chceme pro Chelsea to nejlepší a stejně jako když byl propuštěn André Villas-Boas a přišel Robbie, budeme teď tvrdě pracovat s Rafaelem Benítézem, naším novým manažerem. Doufám, že budeme úspěšní i s ním a jeho týmem, a že pokud budeme odvádět dobré výkony, začneme také zase sbírat trofeje. V neděli to byl pro nás těžký test s Manchesterem City při jeho debutu. Dokázali jsme udržet čisté konto proti velmi dobře útočně laděnému týmu a zůstáváme pozitivní. Nyní se všichni těšíme na první vítězný zápas, doufejme, že to bude hned ve středu proti Fulhamu, opět na Stamford Bridge. Čeká nás náročné a možná rozhodující období v sezóně.


Nemohl jsem se v neděli dívat na španělský fotbal, takže zápasy Athleticu Bilbaa s Deportivem ani Atlétika Madrid proti Seville jsem neviděl. Když jsem se dostal domů, Atlétiko už vedlo 4:0. Od příchodu Simeoneho mají velmi dobré výkony, bojují o každou trofej, je to velmi působivé. S tím, že se bude Atlétiko držet tak blízko vedoucí Barceloně, před sezónou zřejmě nikdo nepočítal.

Podařilo se mi shlédnout Levante - Barcelona. Ve velkolepém druhém poločase jsem sledoval úchvatné představení a branky Lionela Messiho (neuvěřitelná bilance v tomto roce), Cesca a Iniesty, který dal krásný gól a taky předvedl úžasný výkon. Znovu narostl rozdíl mezi nimi a Realem Madrid. Také jejich zápas jsem sledoval. Real šance měl, ale Betis hrál zodpovědně a podal skvělý výkon. Navíc jejich mladý brankář Adrian zachytal velmi dobře.

Také Malága si připsala důležité vítězství nad Valencií. Jsou ve velmi dobré formě a taky si myslím, že Valencia trošku odpadla fyzicky, po těžkém zápasu s Bayernem Mnichov, kdy hráli téměř celý zápas v deseti... Chtěl bych využít tohoto blogu a pochválit také výkony mladého Leo Baptisty, který je jedním ze základních kamenů sestavy Raya Vallecana.

Zpátky do Londýna. a jeho famózních parků. Jsou nedílnou součástí města jako takového. Od nejslavnějšího Hyde Parku až po Battersea Park, který je od mého bytu nejblíže a také James Park a Kensington Gardens. Všechny z nich nabízejí mnoho aktivit, jako například fotbal, veslování, šlapadla, cyklostezky, nebo třeba ZOO. Neměli byste minout pěkný vánoční jarmark v Hyde Parku, pokud půjdete náhodou kolem..

Přeju Vám všechno nejlepší, uvidíme se příští týden!

Juan Mata


P.S. Stále přemýšlím o Fernandu Alonsovi. Může vyhrát nebo prohrát, ale vždy jezdí vzrušující závody a v neděli bojoval o titul až do posledního kola. On je příklad lidí, co se nikdy nevzdávají a pracují ještě svědomitěji, když jsou pod tlakem. Fernando jsi skvělý! Gratuluji Vettelovi, on měl také fantastický rok.

Nakonec bych chtěl vyjádřit svou soustrast k úmrtí Dava Sextona, manažera Chelsea v 60. a 70. letech.


17:42:16 - 26.11.12 - Shmir - BLOG - 4013x