Zenden: Neuvěřitelná šance

36letý Boudewijn Zenden přiznal, že je z příchodu do Chelsea nadšený a už se nemůže dočkat opětovné spolupráce se svým bývalým manažerem z Liverpoolu, Rafou Benítezem.


Zenden, kterého si Benítez vybral za svého asistenta, tu příležitost popisuje jako "neuvěřitelnou šanci". Sám totiž žádné trenérské zkušenosti nemá a jak sám přiznal, nad Benítezovou nabídkou příliš neváhal.

"Benítez mi ve středu zavolal a řekl: ujisti se, že zítra budeš v Londýně před 13:00, protože budeme pracovat v Chelsea. A pak zavěsil," prozradil Zenden. "Je to neuvěřitelná šance pracovat na té nejvyšší možné úrovni," dodal.

"Pokud o vás Rafa, se kterým jsem dva roky pracoval, mluví velmi pozitivně a nabídne vám tuto šanci, tak na sebe musíte být hrdí," pokračoval.

"Když Rafa sháněl informace o nějakém hráči, vždycky mi zavolal. Byl jsem v mnoha klubech a díky tomu znám hodně lidí. Také jsem pracoval jako odborník pro Sky, ITV a Al Jazeera a shlédl mnoho utkání," řekl nový asistent trenéra Boudewijn Zenden.

Bývalý nizozemský reprezentant doposud nezískal trenérskou licenci, ale jelikož by i v budoucnu rád pracoval na postu manažera, tak slíbil, že si licenci zajistí co nejdříve.

"Licenci nemám, ale v Anglii můžete dělat asistenta i bez ní. Ale samozřejmě je mým záměrem si tyto papíry zařídit co nejrychleji. Jako první si licenci udělám v Anglii, protože to je nejjednodušší způsob, jak licenci získat. V budoucnu si ale udělám v Nizozemsku Pro Licenci," zakončil.

13:50:43 - 23.11.12 - Zzepa - Mužstvo - 2902x