Čech: Prohrajeme a bude zle

Chelsea potřebuje v úterý v Lize mistrů vyhrát na půdě Juventusu, čímž by si zajistila postup ze skupiny. Petr Čech doufá, že tým zmobilizuje síly a náročný týden zvládne.

„Čeká nás rozhodující zápas skupiny. Když vyhrajeme, jdeme dál, když prohrajeme, dáme šanci Juventusu a hrozí, že vypadneme. Remíza nás udrží ve hře, byli bychom v tabulce dál před Juventusem a stačilo by nám pak vyhrát poslední zápas. Ale ideální by bylo vyhrát už teď a mít klid,“ řekl gólman před odletem do Itálie.

Blues jsou v tabulce druzí, třetí Juventus je o bod za nimi. „Jim se doma extrémně daří, měli úctyhodnou sérii zápasů bez porážky. Když jsme spolu hráli poprvé, byl to jen začátek skupiny, ale teď jde o všechno. Oni vědí, že musí vyhrát, takže větší tlak bude podle mě na soupeři,“ prohlásil Čech.

Chelsea se momentálně nedaří podle představ, v lize má sérii čtyř zápasů bez vítězství. „Nezbývá nám, než se z toho oklepat a pořádně zabrat. Ukáže se, jak je ten tým silný.“

Blues čeká týden pravdy, protože po Lize mistrů přivítá v neděli v lize Manchester City. „Je to týden, který může velkým způsobem ovlivnit celou sezónu. Pokud oba zápasy vyhrajeme, zajistíme si postup v Lize mistrů a v lize se vrátíme na bod k čelu tabulky. V opačném případě můžeme mít problémy s kvalifikací a čelo tabulky nám může utéct na dost velký rozdíl. Možná je to nejdůležitější týden v roce,“ dodala neohrožená jednička v bráně Blues.

zdroj: petr-cech.cz


21:44:57 - 19.11.12 - Petric32 - Evropské poháry - 1758x