FAKTA A ČÍSLA: Chelsea - Liverpool

Nedělní šlágr kola mezi Chelsea a Liverpoolem byl jedním z těch zápasů, kdy borci Blues zápasu dominovali, vypracovali si přemíru šancí, ale přesto ztratili body. Jak vypadal zápas z pohledů statistiků?

Chelsea měla v zápase 15 střeleckých pokusů oproti 10 střelám Liverpoolu, ovšem pouhopouhé 3 mířily mezi tři tyče (stejně tak i v případě Reds). Brankářská dvojka Liverpoolu Brad Jones tak mohl zůstat většinou v klidu. Zasahovat musel - vyjma gólu - pouze dvakrát (v obou případech proti střelám Fernanda Torrese a v obou případech výtečně).

Uvnitř pokutového území si Blues vypracovali 10 střeleckých příležitostí, zatímco Liverpool 5. Nebezpečnější byli ale rozhodně modří. Ať už se jednalo o pokusy Terryho (gól), Torrese nebo Ivanoviće.

Gól Luise Suáreze byl první střelou Liverpoolu mezi tři tyče Čechovy branky v prvních 72 minutách. Uruguayec měl později ještě jednu šanci, kterou Čech skvělým vyběhnutím zlikvidoval. Nebezpečně a do prostoru branky mířil v závěru ještě José Enrique.

Na druhé straně John Terry se prosadil svou jedinou střelou v zápase (zapříčiněno z velké míry nešťastným zraněním) a má tak v zápase 100% střeleckou úspěšnost. Naopak Mata, Ivanović, Torres ani Hazard nedokázali v ani jednom z devíti společných případů skórovat.

Ačkoliv se jednalo o domácí zápas, ve kterém Chelsea byla daleko nebezpečnějším týmem, držení míče Blues bylo pouhých 43%. Taktéž 80% úspěšnost z 386 přihrávek není z nejvyšších. Na druhé straně Liverpool vyprodukoval celkem 507 přihrávek, přičemž 442 (87%) jich bylo úspěšných.

Ačkoliv měl Liverpool více přihrávek a větší držení míče, příliš nebezpečný nebyl. V útočné třetině si hráči Reds přihráli jen 135krát, zatímco Blues ve 143 případech.

Čtyři hráči v zápase dokázali obrat o míč Johna Obiho Mikela, nejlepšího nahrávače v modrém dresu. Celkově v zápase byl v tomto ohledu nejlepší Joe Allen, který přihrál celkem 57 krát. Ten byl v nepozornosti či zapeklité situaci nachytán několikrát, z čehož pramenily víceré ztráty míče a protiútoky Chelsea.

Eden Hazard i Luis Suárez byli v útoku pro svého soupeře nebezpeční. Zatímco Belgičan v útočné třetině uspěl 21 nahrávkami z celkového počtu 25, Uruguayec v 18 ze 20 případů.

Juan Mata s Edenem Hazardem si mezi sebou vytvořili celkem 7 šancí, navíc i Terryho gólová hlavička přišla po Španělově zahrávání rohového kopu.

Hráči Liverpoolu byli nachytání v ofsajdovém postavení celkem 7 krát, zatímco Blues pouze jednou. Hlavním ‘pachatelem‘ byl v tomto ohledu Suárez, což nepřekvapuje, protože bývalý hráč Ajxu téměř neustále ‘sedí na rameni‘ posledního obránce soupeře.

Jednoznačně lepšími a nebezpečnějšími krajními beky byli v zápase ti liverpoolští. Glen Johnson a José Enrique provedli celkem 7, respektive 5 výpadů, přičemž všechny byly úspěšné.


20:49:37 - 15.11.12 - Petric32 - Mužstvo - 2082x