Vstříc Mistrovství světa klubů…

Chelsea nyní bojuje na několika frontách. Primárními úkoly jsou Premier League s Ligou mistrů, je tu ale také Capital One Cup a již zanedlouho přibude i hrstka zápasů Mistrovství světa klubů. Ač je to pro hráče pořádná porce minut, manažera Blues Roberta Di Mattea to z klidu nevytrhává.

Krátce po svém jmenování dokázal s týmem ovládnout FA Cup i Ligu mistrů, a právě díky tomuto vítězství si Blues v prosinci zahrají MS klubů v Japonsku. Do kalendáře tak hráčům přibudou další dva zápasy, kterých v prosinci (decembru) odehrají celkem 9! Na Stamford Bridge se přitom odehrají jen 3 duely. Lodivod ‚modré armády‘ Roberto Di Matteo si na to ale rozhodně nehodlá stěžovat.

Kromě bojů v Premier League čeká na partu švýcarského Itala také Nordsjaelland a Leeds United v Lize mistrů respektive v Ligovém poháru. K tomu v pokročilé fázi měsíce prosince také dva duely v dalekém Japonsku. Nejspíše to poslední, co by tým v době, kdy se v Premier League láme chleba, potřeboval.

Jak se bude tým s velkým herním vytížením (především v dalekém Japonsku) vyrovnávat, prozradil Di Matteo v rozhovoru pro televizní stanici SkySports. „Na tým bude kladen určitě velký tlak, protože to bude cesta na druhý konec světa, kde bude jiné časové pásmo, no a k tomu všemu Premier League normálně poběží dál,“ řekl Ital.

„Budeme se s tím muset vypořádat, ale máme dostatečně široký hráčský kádr a myslím si, že bychom to měli normálně zvládnout,“ nepropadá panice.

Ani brankář Čech nevidí dva zápasy navíc jako negativum a šanci zahrát si na mistrovství světa klubů si vychutnává. „Jsem moc rád, že mám možnost tam jet. Samozřejmě kvůli toho bude naše zdejší rozlosování (Premier League) o něco složitější. Ale tak to prostě je. Rád tam pojedu a posnažím se o vylepšení týdne.“


22:42:56 - 14.11.12 - Petric32 - Mužstvo - 3055x