Juan Mata bloguje #5

Jako každé pondělí tady máme i dnes další překlad blogu Juana Maty. "Někdy prostě nemáte štěstí," říká mladý Španěl.


Tentokrát vám píšu zrovna když jsem si zabalil věci na cestu do Španělska. Dneska bych vám chtěl říct něco o tom, co jsem dělal minulý týden, včetně remízového zápasu s Liverpoolem a taky něco o zranění Johna Terryho.

Byl to právě JT, kdo nás poslal po rohovém kopu do vedení. Snažili jsme se dát další gól, ale nedařilo se nám to. Nakonec nás za to ztrestal Luis Suaréz, takže máme jen jeden bod, což není to, co jsme očekávali. Nicméně zranění kapitána je pro nás ještě horší. Doufám, že to nebude nic vážného, je pro nás opravdu velmi důležitý... Brzy se uzdrav JT!


Teď se musíme soustředit na další zápas. Čeká nás WBA. Hrají ve výborné formě, dávají spoustu gólů a mají šňůru dobrých výsledků. Když už jsem u těch gólů, mnoho pěkných padlo i v La lize tento víkend. Například oba góly Jago Aspase pro Celtu Vigo, která nakonec vyhrála 3:2.

A co říct k zápasu Zaragoza- Deportivo! Z 0:2 na 5:3. To jen dokazuje že Jimenézův tým se nikdy nevzdává. Později v sobotu Malága (tým, na který teď upíná zrak celá Evropa) ztratila doma proti Realu Sociedad. Líbí se mi někteří hráči Realu, jako například Vela, Chori, Griezmann, Xabi Prieto... Jsou velmi zkušení.

Nedělní dopoledne, před naším zápasem, vyplnilo můj program utkání Valladolidu a Valencie, které skončilo remízou 1:1. Cissokho hrál v tomto zápase vůdčí roli. Skóroval za Valencii a pak dostal červenou kartu. Není to pro mé bývalé spoluhráče špatný výsledek na to, že hráli v 10 mužích téměř půl hodiny.

Po našem zápase na Stamford Bridge porazilo Atlético Getafe, na stadiónu Vincente Calderóna a udržují místo, které zaručuje Champions League. Byl jsem velmi šťastný, když můj kamarád Adrián skóroval za Atlético. Je fenomenální hráč! Později jsem se podíval ještě na Levante proti Realu Madrid. Real byl nucen vyhrát, po vítězství Barcelony v Mallorce (2-4) a také to dokázali. Levante je velmi konkurenceschopné a hráči Realu jsou za vítězství určitě rádi. Jsem šťastný, že se Moratovi podařilo vstřelit vítězný gól.

Jsem u konce, teď poletím do Madridu a odtud do Panamy za španělským národním týmem. Hrajeme příští středu. Setkám se s manažerem Panamy, Dely Valdésem, kterého jsem viděl skórovat mnohokrát za Real Oviedo, když jsem byl ještě malý. Využívám této příležitosti k tomu, abych vyjádřil svou podporu klubu a fanouškům. Gratuluji k nedělnímu vítězství! Je úžasné, že si na stadion našlo cestu skoro 20 000 lidí. Je to skvělé!


Ještě jsem zapoměl říct, že jsem v týdnu podnikl další cestu po Londýně a zavítal jsem na Wardour Streen v Sohu. Plno restaurací a hospod, je to jedno z nejživějších míst v Londýně..

Uvidíme se další víkend, posílám pusu! :-)

P.S. Bylo skvělé zajít do O2 Arény a užít si krásný tenis. Dokonce jsem měl tu čest se potkat s některými hráči, jako Ferrerem a Djokovičem.. Jako kluk jsem tenhle sport vždycky miloval!


19:23:03 - 12.11.12 - Shmir - BLOG - 2279x