Chelsea loni vykázala zisk £1,4 mil.

Chelsea vykázala v loňském roce zisk 1,4 miliónů liber. Naposledy klub skončil v kladných číslech v roce 2003, před příchodem Romana Abramoviče.

Poprvé po osmi letech se Chelsea obešla bez šekové knížky Romana Abramoviče. Velkou zásluhu na tom mělo vítězství v lize mistrů, které je bohatě finančně ohodnoceno. Je to skvělá zpráva hlavně díky tomu, že UEFA v rámci své kampaně finanční fair play, nedovolí od příští sezóny hrát Evropské pohárové soutěže prodělávajícím klubům.

"Nikdy nezapomeneme na skvělou noc v Mnichově, kdy se nám podařilo něco neuvěřitelného. Nyní díky tomu zaznamenáváme pokrok i v jiných oblastech," řekl předseda kubu Bruce Buck.

Příjmy se zvedly téměř o 30 miliónů, přičemž se klub snažil zapracovat na obchodní stránce, především ve spolupráci s obchodními partnery a obchodu s klubovými suvenýry.

Podpisy Juana Maty (£23,5 mil.) a Garyho Cahilla (£7 mil.) přišly v průběhu sezóny, kdy Chelsea zároveň vyinkasovala peníze za odchod Yuriho Zhirkova ( £13,2 mil.) a Alexe  (£4,2 mil.). Celkově na přestupovém trhu Blues, podle svého vyjádření, vydělali 29,9 milionů liber.

 Předloni na tom Chelsea tak dobře nebyla, když prodělala 67,7 milionů. Během oněch osmi let, kdy Blues masivně prodělávali, nasypal Roman Abramovič do klubu částku 630 miliónů dolarů, za což však UEFA vydala  varování. Vedení londýnského klubu ale vydalo prohlášení, ve kterém uvádí, že do nového ročníku vstupují bez dluhů, takže se zákazu startu v Evropských soutěžích bát nemusíme.


08:45:58 - 10.11.12 - Shmir - Hodnocení - 3803x