Terry proti Liverpoolu? Nic jistého

Kapitán Blues John Terry mohl ve středečním utkání Ligy mistrů proti Šachtaru nastoupit, jelikož na tuto soutěž se trest samozřejmě nevztahoval, ale nestalo se tak. Roberto Di Matteo navíc odmítá potvrdit, že proti Liverpoolu je Terryho start jistý.

Proti Šachtaru Doněck nechal Di Matteo Terryho pouze na lavičce hostů a rozhodl se spoléhat na rozehranou stoperskou dvojici Cahill-Luiz, ačkoliv ta zdaleka nepůsobí tak jistě, jako jeden z těchto hráčů doplněný Terrym.

Terrymu navíc v zápase se Swansea skončil čtyřzápasový trest uděleny za rasistické urážky Antona Ferdinanda před více než rokem. Proti Liverpoolu tak již bude připraven - ovšem je tu otázka. Bude hrát?

Di Matteo prohlašuje: „JT je pro nedělní zápas k dispozici a je na dobré cestě k zapojení se do hry. Nemyslím si ovšem, že by měl někdo mít své místo v sestavě jisté. Všichni musejí pracovat a o své místo v sestavě tvrdě bojovat,“ vyhlašuje manažer, že Terry se do sestavy nemusí vrátit jen proto, že mu skončil trest.

Kdo tedy připadá v úvahu? Cahill, Luiz, nebo právě navrátilec Terry. Méně pravděpodobnější je pak varianta s Ivanovićem na stoperu (a Azpilicuetou na pravém beku). „Všichni jsou to hráči se zkušenostmi z reprezentace, mají velkou kvalitu a hrají na vysoké úrovni,“ chválí své defenzivní borce Di Matteo.

„David Luiz hrál více než ostatní, ale já jsem se snažil rotovat se sestavou, aby tým zůstal co nejsvěžejší. JT je samozřejmě fantastický hráč, je pro nás důležitý a na tom se do budoucna nic nemění. Je to náš kapitán a vůdce,“ dodal o muži defenzívy Chelsea č. 1.


16:23:37 - 09.11.12 - Petric32 - Mužstvo - 3116x