Di Matteo chválí týmového ducha

Hlavička Victora Mosese v poslední minutě zápasu rozhodla o tom, že tentokrát všechny tři body zůstaly na Stamford Bridge.

Willianovy dva góly vrátily Šachtar zpět do hry po Torresově šťastné brance a Oscarově neuvěřitelném gólu ze 40 metrů, ale Italský trenér po Mosesově trefě nakonec projevil spokojenost s výsledkem zápasu.

"Byla to branka, která nám zajistila 3 body," řekl Di Matteo pro SkySports. "Byl to pro nás velmi důležitý, dalo by se říct klíčový, zápas a vyhrát ho nebylo vůbec jednoduché."

"Šachtar znovu ukázal jak kvalitním týmem je. V naší skupině se pravděpodobně bude bojovat o postupová místa až do posledního zápasu, do poslední minuty. My jsme naopak prokázali našeho týmového ducha. Věděli jsme, že musíme skórovat a nakonec jsme to dokázali. Musím pochválit Victora, který se dostal k hlavičce a zachoval chladnou hlavu."

Chelsea to neměla vůbec jednoduché, v týmu Šachtaru zazářily hlavně brazilské hvězdy, ale Di Matteo vyjádřil spokojenost s úsilím týmu v obraně, stejně jako v útoku a dodal: "V první polovině jsme Šachtar dostali pod tlak před prvním i před druhým gólem. V druhé půli, když soupeř vyrovnal, jsme vrhli svou snahu do útoku, ale nedařilo se nám skórovat. Podvědomě jsme věděli, že dát branku musíme, protože na nás byl vyvíjen obrovský tlak a v případě remízy by to bylo ještě horší. Ale stále jsme věřili a poté přišel ten okamžik, teď nebo nikdy, a Victor skóroval z poslední akce."

Oscar si připsal další zářez na pažbě a vstřelil svůj čtvrtý gól ve čtvrtém zápase Champions League, což je jistě úžasná bilance, kterou se jen tak někdo chválit nemůže. "Ukázal obrovskou kvalitu, protože to nebyla vůbec jednoduchá pozice. Musel střílet z half-voleje z velké dálky, ale prokázal tím, proč má svou pevnou pozici v brazilském národním týmu," pochválil Italský manažer svého svěřence.

John Terry zůstal pouze na lavičce náhradníků, ačkoliv 42-letý manažer Chelsea před zápasem trval na tom, že bude na zápas přpraven. Po zápase však vyvrátil spekulace ohledně jeho nejisté pozice a prohlásil, že je jen otázkou času kdy bude John Terry opět v základní jedenáctce.

"John je pro nás ohromě důležitý hráč. Jsme velmi šťastní, že jej zde máme. Je to náš vůdce, který nás vede vpřed,"
zakončil Di Matteo tiskovku.


20:00:14 - 08.11.12 - Shmir - Evropské poháry - 2046x