Čeká nás klíčový zápas, tuší Čech

Chelsea čeká ve středu v Lize mistrů domácí zápas se Šachtarem Doněck, který Blues nutně potřebují vyhrát, aby se bodově dotáhli na svého ukrajinského soupeře a neměli komplikace s postupem. To si uvědomuje také strážce londýnské svatyně Petr Čech.

Před dvěma týdny Blues na Ukrajině prohráli 2:1. V tabulce jsou druzí s tříbodovou ztrátou na Šachtar, třetí Juventus ztrácí na Chelsea bod. „Čeká nás jeden z klíčových zápasů a věřím, že ho zvládneme. V případě našeho nezdaru a úspěchu Juventusu by se role obrátily. Pak bychom jeli v příštím kole na Juventus s tím, že tam musíme vyhrát, což by samozřejmě bylo horší,“ prohlásil Petr.

Dobře ví, že Šachtar může hrát na Stamford Bridge bez stresu. „Mají trošku nahráno a cokoliv u nás získají, jsou pro mě plusové body.“ Čech také věří, že se Blues poučí z minulého souboje se Šachtarem. „Tam jsme nebránili dobře jako tým a nechali jsme soupeři hodně prostoru. To musíme změnit,“ řekl.

Situaci ve skupině zatím nijak tragicky nevidí. „Není to jako vloni, kdy jsme hráli poslední zápas skupiny s Valencií úplně o všechno. Letos jsme si chtěli postup ze skupiny zajistit co možná nejdřív, ale zaváháním v Doněcku jsme si vše trochu zkomplikovali. Teď je na nás, abychom to hned zítra napravili výhrou,“ dodal odhodlaně Čech.

zdroj: petr-cech.cz


22:38:46 - 06.11.12 - Petric32 - Evropské poháry - 1839x