Mikel v nominaci na afrického fotbalistu roku 2012!

John Obi Mikel se díky svým výborným (avšak bohužel často nedoceněným) výkonům dostal do užší 10členné nominace v anketě o afrického fotbalistu roku 2012.

Pro Johna to byl opravdu velice povedený rok. V jeho první polovině pomohl Blues k historickému prvenství v Lize mistrů i dalšímu získanému FA Cupu. V té druhé pak s Chelsea válí a po osobní stránce hraje na opravdu vysoké úrovni. V mezinárodním kontextu zase pomohl Nigérii kvalifikovat se na Africký pohár národů. Výčet těchto bodů mu nakonec vynesl nominaci v 10členném seznamu o afrického fotbalistu roku.

Když hrál Mikel ještě za svůj předchozí klub - Lyn Oslo - byl zvolen nejlepším mladým africkým fotbalistou roku 2005. V témže roce figuroval také v africkém týmu roku. Nyní by Nigerijec své mládežnické ocenění rád přenesl i do té nejprestižnější věkové kategorie.

V nominaci se nachází také Didier Drogba, který poté, co pro Chelsea získal skvělým výkonem ve finále Ligu mistrů, přestoupil do Šanghaje, aby zakusil zase něco nového. Především za výkony v první polovině roku si přítomnost mezi desítkou nejlepších vysloužil také.

Největší zastoupení mají reprezentanti Pobřeží Slonoviny se třemi hráči. Celkový vítěz bude oznámen 20. prosince (decembra) v ghanské Akkře.

10členná nominace na afrického fotbalistu roku:
Alexander Song (Barcelona / Kamerun)
Andre Ayew (Marseille / Ghana)
Christopher Katongo (Henan Construction / Zambie)
Demba Ba (Newcastle United / Senegal)
Didier Drogba (Shanghai Shenhua / Pobřeží Slonoviny)
Gervinho (Arsenal / Pobřeží Slonoviny)
John Mikel Obi (Chelsea / Nigérie)
Pierre-Emerick Aubameyang (Saint Etienne / Gabon)
Yaya Touré (Manchester City / Pobřeží Slonoviny)
Younes Belhanda (Montpellier / Maroko)


15:24:14 - 06.11.12 - Petric32 - Mužstvo - 2998x