Čech: Bude to šlágr se vším všudy

V pátek večer, dva dny před bitvou s Manchesterem United, odpovídal Petr Čech ve studiu Chelsea TV na Stamford Bridge na otázky fanoušků. Spolu s ním dorazili i další tři gólmani: Ross Turnbull, Hilario a Jamal Blackman.

Před nedělním šlágrem kola, ke kterému vhlíží celá Anglie, je Čech optimistou. A těší se na něj. „Bude to zápas, který slibuje velkou podívanou. Jde o souboj prvního s druhým, oba týmy navíc nastřílely nejvíc gólů ze všech. My jsme o čtyři body před nimi, a pokud utkání zvládneme, můžeme tu díru natáhnout na sedm bodů, což by pro nás bylo výborné. Manchester má zase velkou motivaci dotáhnout se, takže to bude šlágr se vším všudy,“ tuší Čech.

United jsou podle něj ve velmi dobré formě. „I když mají některé zraněné hráče a mění obranu, dopředu se jim daří. Poslední zápas s Bragou v Lize mistrů otočili z 0:2 na 3:2 a to jim určitě dodalo velkou sebedůvěru i pohodu. Budou plní sebevědomí,“ odhadoval rozpoložení týmu Manchesteru.

Ve hře dopředu týmu soupeře hodně pomohl příchod Van Persieho. „Přinesl další góly, už jich dal v sezóně dost. Proto ho kupovali. On a Rooney si spolu na hřišti dobře rozumí, ale góloví jsou i další útočníci Chicharito nebo Welbeck, pokud dostanou šanci.“

Petr věří, že se Blues poučili z chyb v posledním utkání, které sehráli v Lize mistrů v Doněcku. „Musíme si dát pozor na rychlé brejky, na které bude hrát i Manchester. V tomto směru se musíme hodně zlepšit. V Doněcku jsme po ztrátě míče pouštěli soupeře do šancí, hodně jsme chybovali. Ale pokud se těch chyb vyvarujeme a budeme hrát svou hru, která v předchozích zápasech slavila úspěch, mohlo by to být dobré. Doufám, že vyhrajeme,“ dodal Petr.

zdroj: www.petr-cech.cz


10:37:00 - 28.10.12 - Petric32 - Premier League - 2018x