Čech: Porážka mě hodně mrzí

Petr Čech v utkání Ligy mistrů v Doněcku ukázal, proč patří mezi nejlepší brankáře světa. Předvedl výborný výkon, chytil několik čistých šancí, ale Chelsea přesto odjížděla z Ukrajiny naprázdno. Šachtar zvítězil 2:1.

    

„Porážka mě hodně mrzí. Zbytečně jsme si všechno zkomplikovali. Naštěstí Juventus jen remizoval v Dánsku a my i přes prohru zůstáváme na druhém místě. Šachtar nám o tři body odskočil, ale v dalším kole je máme doma, tak jim to můžeme vrátit,“ řekl Petr.

V utkání podal výborný výkon, sklidil chválu ze všech stran. Na jeho branku šlo celkem sedmnáct střel, při gólech domácích neměl šanci. Zaskvěl se zejména při tutovkách Mchitarjana a kamaráda Tomáše Hübschmana. „Byl hodně blízko, možná míč ideálně netrefil a já ještě stačil zareagovat a skočit k tyči. Po zápase jsem mu v žertu říkal, že si moc dovoloval, ale víc radosti měl samozřejmě on,“ tvrdila brankářská jednička Blues. „Vyměnili jsme si spolu dres a doufám, že po odvetě v Londýně budu zase spokojenější já.“
 
Domácí otevřeli skóre hned ve 3. minutě zápasu. „Začali jsme špatně. Vedoucí branka dala ráz celému utkání. Oni mají výbor tým na protiútoky a my jim dali možnost, aby tak hráli. Šachtar podal velmi dobrý výkon, skoro z každého útoku se dostali do zakončení, měli dost šancí a myslím, že vyhráli zaslouženě,“ hodnotil Petr.
„My jsme hlavně v první půli špatně bránili. Po pauze už to bylo vyrovnanější, ale udělali jsme chybu před druhým gólem a pak už jsme jen dotahovali. Náš gól přišel pozdě, na víc už to bohužel nestačilo.“
 
Nějaké pozitivum na zápase Čech přece jen našel. „Aspoň jsme si vyzkoušeli, co nás čeká v neděli v lize s Manchesterem United. Oni hrají taky na brejky a tohle může sloužit jako dobrá příprava, abychom podobné chyby neudělali podruhé,“ dodal po utkání v Doněcku.

23:15:31 - 24.10.12 - Petric32 - Evropské poháry - 2070x