Mata: Šlo mi jen o to pomoct týmu


Ačkoliv nebyl Juan Mata nominovaný pro nedávné kvalifikační duely španělské reprezentace, ujistil fanoušky Blues, že se i nadále zaměřuje na to, aby v modrém dresu podával ty nejlepší výkony. Více než nadstandardní výkon podal právě v posledním zápase na White Hart Lane.

Chelsea si z prvního poločasu nesla jednogólové vedení, ale Spurs do druhé půle nakročili plní odhodlání. Během několika minut otočili skóre z 0:1 na 2:1 a zdálo se, že Blues budou mít velké problémy. V rozmezí tří minut ale přispěchal na pomoc v době nejtěžší Juan Mata a dvěma brankami (z 66. a 69. minuty) převážil misky vah na stranu Chelsea. V nastaveném čase ještě asistoval na pojistnou trefu Sturridgeovi.

24letý Španěl byl vynechán z nominace Vicente Del Bosqueho pro kvalifikační zápasy hrané minulý a předminulý týden, ale jak sám ujistil, forma v klubu je jeho hlavním zájmem a cílem. „Nevím, zda tento zápas někdo z pověřených lidí ve Španělsku sledoval. Vše, o co se snažím, je zlepšovat se s každým zápasem, který v Chelsea hraju,“ prohlásil Mata.

„Vše, o co mi šlo, bylo podat co nejlepší výkon za účelem pomoci mému týmu a mohu prozradit, že v této chvíli se cítím opravdu skvěle. Měl jsem tam ještě jednu šanci na gól, ale Fernando byl v lepší pozici než já, tak jsem mu to přenechal,“ prozradil zpětně hráč se symbolickým číslem 10 na zádech.

„Ať tak nebo tak, nejdůležitější věcí pro mě bylo vítězství. Před zápasem jsme si řekli, že chceme zůstat na čele ligy s náskokem, což se nám také povedlo. Stále tam jsme,“ zakončil Mata krátký rozhovor.


08:33:00 - 22.10.12 - Petric32 - Premier League - 2761x