Juan Mata bloguje #1

Dnes vám přinášíme překlad blogu od Juana Manuela Maty, který má aktuálně volno, protože nebyl povolán do španělské reprezentace.

Je to pro mně velmi klidný a netypický týden. Minulý týden jsem měl pár dní volna a navštívil jsem Madrid, kde jsem se zůčastnil spuštění nového projektu, ve spolupráci s IWC watch a Laureus Foundation. Velmi rád se účastním podobných událostí, které mají za cíl pomáhat znevýhodněným dětem se špatnými životními podmínkami. 


V úterý jsem se vrátil zpět do tréninku. Mimochodem, začíná se tady opravdu ochlazovat a dny jsou pochmurnější.... Přichází zima! Byl to klidný týden v tréninkovém centru, protože Cobham byl zaplněn méně, než je obvyklé.Během reprezentační přestávky trénovalo s prvním týmem mnoho mladých hráčů. Jsou opravdu velmi dobří! Asi 8 nebo 10 jich s námi trénovalo každý den a ukázali, že budoucnost Chelsea bude světlá s těmito talentovanými juniory! Bylo mi potěšením s nimi trénovat. Připomnělo mi to časy, kdy jsem byl jedním z nich a měl jsem sen stát se profesionálním fotbalistou. Doufám, že mnozí z nich budou mít štěstí a jejich sny se jim vyplní!

Ruud Gullit nás navštívil v Cobhamu. Je to fotbalová legenda Chelsea... Bylo to opravdu cool. Takže nyní se s ním znám osobně stejně jako se skvělým Zolou. Měl jsem to štěstí se s Gianfrancem setkat během finále Ligy mistrů. Jsou to obrovské zážitky poznat tyto legendy, na které nikdy nezapomenu. Jaká čest! Chtěl bych aby si mne jednou fanoušci zařadili mezi ně, to by bylo opravdu úžasné .

Během poklidného týdnu jsme nevynechali ani jednu lekci angličtiny s Peterem, naším učitelem. Opravdu skvělý kluk! Nyní se Azpilicueta ("Dave" pro fanoušky Chelsea) připojil ke mě a Oriolovi. César je velmi učenlivý a pomalu poznává Londýn. Jsem něco jako jeho "turistický průvodce". Ukazuju mu různá místa, restaurace, divadla... Samozřejmě ještě ani já neznám celé město, ale po malých krůčcích se pomalu stávám "londýňanem" . Říkám i Césarovi, že každý den zde bude narážet na nová, skvělá místa.

Sledoval jsem mezistátní zápasy a chtěl bych pogratulovat mým spoluhráčům Oscarovi, Obimu Mikelovi a Mosesovi za jejich gólové příspěvky v dresech Brazílie a Nigérie! Doufám, že uvidíme skórovat Obiho také za náš tým! Haha... A samozřejmě Španělsko porazilo Bělorusko po slušném zápase díky gólům Jordiho Alby a skvělého Pedra. Zápas nebyl v televizi, ale máme další tři body před velkým utkáním s Francií. Hodně o tom zápase přemýšlím, dokonce jsem dělal interview pro France Football před pár dny. Jak jsem řekl už v rozhovoru, doufám, že FIFA Ballon d’Or vyhraje španělský hráč.

 Na závěr bych chtěl ještě poděkovat za vaši neustálou podporu, i fanouškům v Japonsku! Slyšel jsem, že tam mám dokonce založený fanclub... Moc jste mě potěšili! Posílám pusu a také přeju hodně štěstí Španělsku proti Francii a děkuju všem mým spoluhráčům zde, za jejich lichotivá slova v těchto dnech! 


15:17:07 - 16.10.12 - Shmir - BLOG - 2843x