Didier Drogba o životě v Číně

Bývalý šutér Blues Didier Drogba poskytl rozhovor, ve kterém se vyjádřil ohledně svého kroku odejít z Chelsea do čínského celku Shanghai Shenhua. Dle svých vlastních slov je s tamním životem spokojený a svého kroku nelituje.

34letý Drogba byl několik týdnů po svém odchodu spojován s opětovným přestupem zpět do Evropy. Zájem o něm měl údajně projevit Wengerův Arsenal. Možná i proto Drogba médiím poskytl tento rozhovor, ve kterém si svůj tah pochvaluje.

V novém působišti se předvedl opravdu v dobrém světle. V úvodních 9 zápasech skóroval hned 7x. „Chtěl jsem vyzkoušet jinou kulturu, jiný svět,“ prohlásil Drogba pro ‘Le Sport 10‘.

„Tato zkušenost je odlišná od všeho, co jsem doposud znal. Koukám tak kolem sebe a vidím kupu mrakodrapů. Ale nesahají nijak daleko, většina zdejší populace jsou zemědělci a farmáři,“ prozradil rodák z Pobřeží Slonoviny.

„Hraní v Číně je velmi obohacující; baví mě to a užívám si to tady. A to i přesto, že je to tady jiné než v Londýně, kde mé děti zůstaly. To znamená, že musím zůstávat dlouho vzhůru, abych si s nimi mohl promluvit“ (z důvodu posunutého času, pozn. red.).

„Tato země byla dlouho uzavřená, ale věci se mění a žít tady... to je skvělá příležitost,“ prozradil Drogba, který přiznává, že pobírá pohádkový plat, avšak dodává: „Když tvrdě pracujete, chcete být odměněni - je to jednoduché. Vždycky tu budou šokující mzdy, zejména ve Francii se o tom mluví, ale tady ve městě jsou i daleko vyšší odměny.“

„Pokud jde o fotbalisty, je tu velká žárlivost. Lidé si myslí, že my fotbalisté nemáme mozek, že jen honíme míč, střílíme góly a pobíráme za to miliony. Myslím si, že v životě dostanete, co si zasloužíte.“


15:03:00 - 16.10.12 - Petric32 - Ostatní - 4240x