Americká MLS touží po Lampardovi

Americká Major League Soccer, respektive její šéf Don Garber upozornil, že by Franka Lamparda ve své soutěži rád viděl a s otevřenou náručí přivítal.

34letý záložník a anglický reprezentant v této sezoně „vstoupil“ do posledního roku své platné smlouvy na Stamford Bridge a i vzhledem k jeho věku (a nynější politice Blues prodlužovat hráčům nad 30 let smlouvu jen o rok) se mezi fanoušky šíří spekulace, že by se jeho 11leté působení v modrém dresu mohlo blížit svému konci. Druhou věcí pak je, že téměř nikdo si odchod legendy nepřeje.

Na tyto spekulace urgentně zareagoval šéf americké MLS Don Garber, který prohlásil, že by o něj soutěž stála a rozhodně by o nápadníky nebyla nouze. Už dříve zájem projevilo např. „Beckhamovo“ LA Galaxy.

V rozhovoru speciálně na toto téma Garber prohlásil: „Frank Lampard je skvělý hráč. V tomto sportu má dlouhou historii. Pokud se rozhodne, že chce hrát v Major League Soccer, jsem si jistý, že kterýkoliv klub by ho rád připsal na svou soupisku.“

Garber dále prohlásil, že zatím nebyly uskutečněny žádné snahy o hráčovy služby, ale že případných jednání by se okamžitě zúčastnil a přišel se smlouvou, která by anglického reprezentanta osvobodila od platových podmínek MLS. „Frank by pravděpodobně spadal do kategorie „určený hráč,“ potvrdil.

„Jedná se o diskuzi, která pramení v partnerství na lokální úrovni, ale liga by se v určitých bodech jistě zapojila. Nicméně, pokud by měl přijít, některý z týmů spadajících do naší soutěže by se musel rozhodnout, že ho ve svých řadách chce,“ zakončil Garber.


10:56:00 - 13.10.12 - Petric32 - Ostatní - 2775x