Di Matteo: Více prostoru pro náhradníky

Na pozápasové tiskovce Roberto Di Matteo vyjádřil mimo jiné své nadšení nad dominantním výkonem proti Norwichi City, který jeho svěřenci porazili 4:1, i když už krátce po začátku zápasu museli dohánět ztrátu.

O výkonu týmu prohlásil Robbie následující: „Myslím, že byl excelentní. Hráli jsme fantastický fotbal, vytvořili si mnoho šancí a možná jsme mohli vstřelit ještě více gólů. Každý tým se vám to snaží znepříjemnit. Tak jako my, i oni bojovali o body, a poté, co jsme inkasovali na 0:1, bylo rozhodující co nejdříve vyrovnat. Od té chvíle jsme se už neohlédli a v prvním poločase přidali ještě druhý a třetí gól,“ zhodnotil Di Matteo pravděpodobně klíčový okamžik zápasu.

„Vždycky jsem tvrdil, že máme dobrý tým, čehož využiju. Ještě jsme neměli mnoho příležitostí vidět něco z umění Oriola Romeua nebo Cesara Azpilicuety a právě tito hráči dostanou po reprezentační přestávce více prostoru. Vrací se Marin a Sturridge brzy také. Máme možnosti a doposud jsme měli i štěstí, že se nám relativně vyhýbala zranění. Po reprezentační přestávce máme nebitý program, a proto budeme tým muset trochu osvěžit a využít i další hráče,“ avizuje italský manažer.

„Teď to vypadá, že si hráči zápasy a fotbal užívají a přesně tohle milují. Jsou to šťastní lidé, že mají možnost mít fotbal jako své zaměstnání. Ve své dynamice a formě se můžeme jen snažit pokračovat, což hráčům bude ku prospěchu a pomůže jim to se zlepšovat. Tým je v optimální formě, vytváříme si mnoho šancí a střílíme dost gólů. Co více, střelci jsou častokrát různí. Vidím před sebou tým, který je ve skvělé formě,“ pochvaloval si na pozápasové tiskovce Di Matteo.

„Jsme rádi, že do této reprezentační pauzy jdeme z pozice lídrů Premier League. Budeme se snažit vyhrávat a získávat co nejvíce bodů, protože to bude potřeba. Pořád si totiž myslím, že Manchester City a Manchester United jsou plně ve hře,“ odmítá Di Matteo spekulace, že manchesterské týmy letos nemají na boj o titul.

Několika slovy okomentoval také Lampardovo stažení ze hřiště. „Lampard cítil bolest za kolenem, a tak jsem učinil preventivní opatření a stáhl ho ze hřiště. Celou situaci zítra zhodnotíme a uvidíme, zda bude schopen plnit si reprezentační povinnosti,“ prohlásil Di Matteo.

O Matovi, který nebyl povolán do reprezentace pro nadcházející kvalifikační zápasy prohlásil: „ Jsem překvapen, ale na druhou stranu jsem velmi rád, že se mnou po dobu reprezentační přestávky zůstane. Cítím s ním, protože je ve skvělé formě. Neznám důvody, proč nebyl povolán, ale my jakožto jeho klub, jsem rádi, že s námi po ten čas zůstane.“


18:45:51 - 07.10.12 - Petric32 - Premier League - 3246x