Di Matteo: Čas soustředit se

Roberto Di Matteo na předzápasové tiskovce mimo jiné zdůraznil důležitost úspěchu v zápase s Norwichem, který bude na dva týdny posledním v rámci Premier League, protože na řadu opět přicházejí reprezentační zápasy.

V posledním kole si Chelsea odvezla výhru 2:1 z Emirates Stadium a v Lize mistrů porazila dánský Nordsjaelland 4:0. Vše by tedy mělo být na nejlepší cestě a Norwich by měl být cílovou stanicí pro povinné tři body.

O novinkách v týmu
Jediným hráčem, který do zápasu nebude moci zasáhnout, bude Daniel Sturridge. Di Mateo prozradil, že zápas přišel na řadu o několik dní dříve, než by na zotavení anglický reprezentant potřeboval. Zranění si Danny přivodil v zápase Ligy mistrů s Juventusem 19. září. Po nadcházející reprezentační přestávce už bude zcela jistě zpět.

„Je to náš sedmý zápas ve 21 dnech, ale my máme skvělý tým. Snažím se využívat co nejvíce hráčů, snažím se osvěžit tým a dodat mu energii, kterou potřebujeme pro každý zápas,“ vysvětlil Di Matteo rotaci týmu.

„Každý hráč chce samozřejmě nastupovat do každého zápasu, ale s touto intenzitou a tempem, se kterým se musíme v posledních dnech potýkat, je pro kteréhokoliv hráče obtížné hrát v každém zápase,“ vysvětlil manažer.

Vzhledem k tomu, že Sturridge je stále mimo hru, dá se očekávat, že na hrotu nastoupí klasicky Fernando Torres. Ten už nastoupil do 11 zápasů v řadě. „Torres je v dobré formě; jeho stav a kondice jsou odpovídající, což je samozřejmě něco, na co musíme brát ohled.“

Když byl dotázán na Matu, který nefiguruje v nominaci Vicente Del Bosqueho pro nadcházející reprezentační zápasy, odpověděl: „Jsem velmi spokojen s jeho výkony. Používá zdravý rozum a způsob, jakým hraje, naznačuje, že jeho tělo a mysl to vítají.“

O zápase s Norwichem
Chelsea a Norwich jsou týmy, které se nacházejí na opačných koncích tabulky. Chelsea neohroženě vévodí Premier League, zatímco Norwich se nachází na sestupové, osmnácté pozici.

„Pokaždé, když nastupujete do zápasu Premier League poté, co jste hráli Ligu mistrů, musíte se na hru mentálně soustředit. Je to poslední zápas před reprezentační pauzou, takže by bylo hodně špatné, kdyby nevyšel. Tento mentální aspekt teď bude hrát velkou roli.“

„Se svým vstupem do sezony můžeme být docela spokojení, stejně tak, jako s předváděnou hrou. Nicméně, každý zápas je pro nás velkou výzvou. Tento zápas je pro nás dalším velkým testem a uvidíme, zda můžeme pokračovat v našem fotbalu, zlomit soupeře, vytvořit si dostatek šancí a vyhrát,“ přemítal Di Matteo.


12:48:53 - 06.10.12 - Petric32 - Premier League - 3443x