Mourinho: Terry a rasista? Nesmysl!

Trenér Realu Madrid Jose Mourinho tvrdí, že obránce Chelsea John Terry v žádném případě rasista není ale zároveň chápe trest, který Terry dostal od Anglické fotbalové asociace.

Stoper Blues byl ve čtvrtek potrestán za rasistické urážení Antona Ferdinanda trestem v podobě zákazu startu ve čtyřech utkáních a pokutou přes €275 000, přestože Westminsterský magistrátní soud Johna Terryho v červenci shledal nevinným. Zřejmě nejuznávanější trenér současnosti, Jose Mourinho, který byl Terryho během jeho působení na Stamford Bridge prohlásil, že John sice v zápase mohl mít nevhodný komentář, ale v žádném případě není rasista.

"Stoprocentně není rasista," řekl Special One pro CNN. "Když jsem trénoval Chelsea, tak jsme měli v týmu kolem dvanácti hráčů pocházejících z Afriky. Byl to fantastický tým a John měl vždy skvělý vztah s každým z nich. Ale během fotbalového utkání se občas může stát a já vím, že se to stává, že občas na nějaké věci reagujete přehnaně, nebo neudržíte jazyk za zuby, přestože to je chování, které vám jinak vůbec není vlastní. Pokud John skutečně měl nějakou takovou reakci, pak za ní musí zaplatit," pokračoval Portugalský kouč.

"Ale neříkejte mi prosím, že je John rasista, protože vím co říkám. Pokud vám nestačí můj názor, tak se zeptejte třeba Didiera Drogby, nebo Clauda Makeleleho, ti vám má slova potvrdí. V každém z týmů, které jsem kdy vedl jsem měl určitý počet afroamerických hráčů, ale v žádném jsem se s rasismem nikdy nesetkal. Nikdy," zakončil Mourinho rozhovor.


16:32:29 - 28.09.12 - Shmir - Ostatní - 3566x