Victor Moses exkluzivně pro Chelsea TV

Victor Moses se na Loftus Road mohl těšit ze svého debutu v dresu Chelsea, avšak jeho radost zmírňoval fakt, že Blues zde pouze bezbrankově remizovali. O svém debutu si poté popovídal se zástupci klubového kanálu.

21letý ofenzivní záložník (případně útočník) se na hřiště dostal v 58. minutě jako náhrada za staženého Ryana Bertranda. Poté se ofenzivní síla celého týmu zvedla, což přiznal i sám Roberto Di Matteo. Za vše také mluví 100% úspěšnost přihrávek bývalého hráče Wiganu (o tom a dalších statistikách se můžete dočíst v rubrice FAKTA A ČÍSLA).

„Hrál jsem přibližně 25 minut. Když jsem nastoupil, hráli jsme dobře a vše, o co jsem se snažil, bylo zkrátka pomoci týmu, jak nejlépe jsem byl schopen. Bohužel jsme zápas skončili s pouhým bodem, ale to je z tohoto prostředí stále dobrý výsledek. Byl to těžce vybojovaný bod,“ řekl Moses pro Chelsea TV.

„Všichni očekávali, že zvítězíme, ale o tom je fotbal. Bylo to derby, hráli doma, šli do toho na 100% a chtěli zápas vyhrát, ale my jsme přišli s vlastní taktikou a snažili se vyhrát také. Teď se musíme zaměřit na příští zápas,“ uvědomuje si důležitost vstupu do Ligy mistrů . „Měli jsme hodně šancí, které jsme bohužel neproměnili, ale doufejme, že v příštím zápase je využijeme.“

Chelsea pod Di Matteem hraje převážně v rozestavení 4-2-3-1 a Moses tak po nástupu na hřiště zaujal pozici levého křídla místo staženého Bertranda. S blížícím se koncem zápasu a snahou Chelsea o rozdílový gól, se tým přeskupil do rozestavení, které ho charakterizovalo v posledních letech, tedy 4-3-3. Zde pak Moses působil v útočné trojici zprava.

Byla to změna, která, co se týče Mosese, přinesla své ovoce, i když ne s tříbodovou tečkou. Právě po Victorově nebezpečném střeleckém pokusu musel Júlio Cesar zasahovat. Další šanci Moses vytvořil, když napříč vápnem nahrával osamocenému Hazardovi, jenž však v rozhodující chvíli selhal a míč poslal vysoko nad branku.

„Když jsem přišel na hřiště, hráli jsme 4-2-3-1, ale manažersi mě zavolal k lajně a řekl, že to zkusíme změnit na 4-3-3,“ vysvětlil Moses. „Přesunul jsem se tedy doprava, Hazard doleva a Ramires se stáhl do záložní trojice. První šance, do které jsem se dostal, přišla poté, co obrana domácích byla trochu dezorientovaná, ale brankář vytáhl skvělý zákrok.“

„Poté jsem připravil šanci Hazardovi, ale bohužel ji nevyužil. Měli bychom i tak být spokojeni s bodem, který jsme vybojovali,“ cení si Moses prvního bodu s Chelsea.


Victor Moses v souboji s José Bosingwou (HD foto)


13:12:06 - 18.09.12 - Petric32 - Mužstvo - 3382x