Čech má zraněný loket, půjde pod nůž

Brankář Chelsea Petr Čech trpí problémem s loktem a podle lékaře reprezentace České republiky bude muset na operaci. Zákrok má být proveden příští rok v létě.


„Vyšetření ukázala nějaké problémy v lokti, takže v Chelsea plánují po sezoně operaci,“ prohlásil lékař reprezentace Petr Krejčí pro agenturu ČTK.

Evropští šampioni doufají, že tento problém neohrozí Čechovu sezonu a dělají pro to všechno možné. S FAČR se už domluvili na vynechání Čecha z nominací pro přátelské zápasy. „Požádali nás, zda bychom ho mohli vynechat z přátelských zápasů. S trenérem Michalem Bílkem jsme dospěli k dohodě a rozhodli jsme se vycházet s Chelsea zadobře,“ prozradil Krejčí. „Budeme respektovat jejich přání a dáme mu odpočinek.“

„Petr nemůže správně natáhnout ruku. Když má narovnat loket, někdy ho to bolí ,“ popsal důsledky problému Krejčí. „Nicméně, není to nic, ohledně čeho bychom měli mít obavy. Není tam prakticky nic, co by to mohlo zhoršit.“

„Jediné, co by je mohlo přimět pro okamžitou operaci, je, že by se intenzita bolesti mnohonásobně zvýšila, nebo že by se loket nějakým způsobem blokoval,“ zhodnotil situaci reprezentační lékař.

Čech odchytal celé kvalifikační utkání v Kodani proti Dánsku, které skončilo bezbrankovou remízou a do zítřejšího přátelského zápasu s Finy podle dohody už nezasáhne.


23:10:22 - 10.09.12 - Petric32 - Mužstvo - 2167x