Dlouholetá smlouva pro Bertranda!

Ryan Bertrand dal dnes jasně najevo, kde vidí svou budoucnost, když na Stamford Bridge podepsal nový, pětiletý kontrakt.
23letý reprezentant Anglie bude nyní pokračovat s národním týmem v přípravě na jejich první dvě utkání kvalifikace na mistrovství světa 2014 proti Moldavsku a Ukrajině, než se vrátí do Chelsea, kde tuto sezónu zatím startoval ve dvou ze tří ligových zápasů.

Bertrand vstoupil do akademie Chelsea v červenci roku 2005 z Gillinghamu a zaujal natolik, že hned následující rok odcestoval s týmem na předsezónní turné do Ameriky. Poté nastala doba hostování a sbírání zkušeností. Ryan postupně prošel Bournemouthem, Oldhamem, Norwichem, Readingem a nasbíral přes 150 startů ve druhé anglické lize předtím, než konečně v dubnu 2011 debutoval v A-týmu Chelsea proti Birminghamu.

Jako náhradník Ashleyho Colea v minulé sezóně startoval v 15 utkáních, přičemž ve svém prvním startu v Evropských soutěžích, v Mnichovském finále ligy mistrů, se Bertrand vrátil na pozici, kterou hrával v mládí a to na místo krajního záložníka.

Poté, co reprezentoval v Anglii na Olympijském turnaji v Londýně, se o měsíc později dočkal i svého premiérového startu za A-tým v přátelském utkání proti Itálii.

Ivo Slováček

20:05:23 - 05.09.12 - Tuzinho - Mužstvo - 2325x