Mikel: Odpočinek a zapomnění

John Obi Mikel věří, že čtrnáctidenní přestávka vyplněna kvalifikačními zápasy na MS 2014 v Brazílii pomůže tým vzpamatovat se z porážky v evropském superpoháru s Atlétikem Madrid. Nicméně, do výkonu týmu se pustil stejně, jako včera Gary Cahill.

Na stadionu Louise II Chelsea podlehla Atlétiku Madrid v rámci evropského superpoháru vysoce 1:4, když nulu na kontě vstřelených gólů odvracel až v širším závěru utkání Gary Cahill. Mikel věří, že reprezentační přestávka, která nyní přichází do programu, pomůže týmu vzpamatovat se a zapomenout na porážku v tomto zápase před tím následujícím, kdy 15. září změříme sily s městským rivalem Queens Park Rangers.

„Myslím si, že pauza nám pomůže. Odpočineme si a pak se znovu vrhneme do práce. Je to kopanec do zadku, ale musíme ho přijmout, vztyčit hlavy a ujistit se, že se to už znovu nestane,“ prohlásil nyní už stálý člen základní sestavy Blues.

„Je to něco, co nikdo z nás nedokáže popsat,“ zůstával myšlenkami u nepodařeného zápasu. „Nebrali jsme to jako přátelský zápas, připravili jsme se na něj, jako na každý jiný, včetně všech obvyklých detailů. Byl to jeden z těch zápasů, kdy se po 20 minutách dostanete do velkého manka a už s tím nic neuděláte. Musíme se dostat zpět na vítěznou vlnu a ujistit se, že už se to znovu nestane. Každý někdy prohrává zápasy, ale ne tímto způsobem, jako jsme to předvedli teď my.“

Mikel cítil, že tým jako celek nebránil dobře a že se na tento herní aspekt budou muset zaměřit, aby mohli předvádět ‘fantasy fotbal‘, stejně jako v prvních utkáních Premier League. „Tito kluci jsou dobří na míči, dávají skvělé přihrávky a pasy,“ vyjádřil se k přednostem hráčů Atlétika. „My děláme totéž, ale musíme být i připraveni poctivě bránit, což jsme v posledním zápase dobře rozhodně nedělali,“ uznal Nigerijec.

„V loňském roce jsme byli velice kompaktní a bojovali jeden za druhého, zaskakovali v obraně jeden za druhého a dýchali jeden za druhého. Tento rok chceme hrát ‘fantasy fotbal‘, ale abychom toho dosáhli, musíme dát za ten dres všechno a spolupracovat.“

„Je to stejné pro každého z nás, každý v týmu přispívá k udržení rovnováhy, držení nějaké tváře na hřišti, ale v tomto roce je to těžší práce,“ myslí si č. 12.


19:42:47 - 02.09.12 - Petric32 - Mužstvo - 3181x